آخرین قیمت ها از بازار میوه در ماه رمضان
۵۴۵۰۲۱
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
۷۱۷۷
در ایام ماه رمضان رفت و آمد به بازار میوه جنب و جوش بیشتری پیدا کرده است، به طوریکه بهبود نسبی تقاضا افزایش مقطعی برخی اقلام را در برداشته است.
باشگاه خبرنگاران جوان: در ایام ماه رمضان رفت و آمد به بازار میوه جنب و جوش بیشتری پیدا کرده است، به طوریکه بهبود نسبی تقاضا افزایش مقطعی برخی اقلام را در برداشته است.

البته ناگفته نماند که ثبات نسبی در بازار میوه و تره بار حاکم است و بیشتر اقلام تغییر چندانی نسبت به ماه‌های گذشته نداشته است.

گزارش میدانی از بازار میوه و تره بار حاکی از آن است که نرخ هر کیلو هلو ۴ تا ۸ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۲۰ هزار تومان، انگور یاقوتی ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، زردآلو ۴ تا ۱۱ هزار تومان، توت فرنگی ۶ تا ۱۰ هزار تومان، گوجه سبز ۴ تا ۱۰ هزار تومان، آلبالو ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان، سیب گلاب ۸ تا ۱۰ هزار تومان، هندوانه هزار تا هزار و ۲۰۰ تومان، خربزه ۳ تا ۵ هزار تومان و ملون ۲ تا ۵ هزار تومان است.

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: در حال حاضر نرخ هر کیلو هلو ۳ تا ۸ هزار تومان، زردآلو ۲ تا ۱۰ هزار تومان، توت فرنگی سنندج ۴ تا ۸ هزار تومان و گوجه سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان است.

وی نرخ هر کیلو گیلاس تکدانه را ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: همچنین قیمت هر کیلو گیلاس رسمی ۶ تا ۸ هزار تومان، سیب گلاب ۵ تا ۸ هزار تومان، انگور یاقوتی ۴ تا ۱۲ هزار تومان و سیب لبنانی ۵ تا ۶ هزار تومان است.

مهاجران با اشاره به نرخ سایر میوه‌های نوبرانه در بازار بیان کرد: هر کیلو هندوانه با نرخ ۴۰۰ تا ۸۰۰ تومان، طالبی هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و ملون هزار تا ۲ هزار تومان در میدان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی نرخ هر کیلو خیار را ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان اعلام کرد و اضافه کرد: قیمت هر کیلو گوجه فرنگی هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی و پیاز هزار و ۴۰۰ تا هزار و ۸۰۰ تومان و پیاز سفید شیری ۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی خوردن هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان است.

مهاجران از عرضه شلیل و شبرنگ طی چند روز آینده به بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر آرامش بر بازار حاکم است چرا که طی هفته‌های اخیر هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم و نوسانات مقطعی برخی اقلام همچون پیاز فروکش کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به فراوانی تولید و عرضه انبوه میوه‌های تابستانه طی روزهای آتی از مناطق مختلف پیش بینی می‌شود که ثبات قیمت و آرامش بر بازار میوه و تره بار ادامه یابد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج