10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان
۵۴۵۲۲۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
۸۹۴۸
به محض اینکه ادعا می کنیم که همه چیز را در مورد ساختمان ها و مناظر دیدنی و مشهور دنیا می دانیم بلافاصله به لطف اینترنت متوجه می شویم که کاملا در اشتباه بوده ایم.
وبسایت روزیاتو - حسین علی پناهی: به محض اینکه ادعا می کنیم که همه چیز را در مورد ساختمان ها و مناظر دیدنی و مشهور دنیا می دانیم بلافاصله به لطف اینترنت متوجه می شویم که کاملا در اشتباه بوده ایم. بسیاری از افراد اگرچه یک بنای تاریخی یا یک سازه ی مشهور را از نزدیک ندیده اند اما به دلیل تحقیقاتی که در مورد آن داشته اند اطلاعات زیادی در مورد آن دارند اما برخی دیگر با وجود مراجعه ی حضوری به محل و دیدن آن بنا یا سازه متوجه نشده اند که در آن یک راز جالب وجود دارد که اگر چه در برابر چشمان قرار دارد اما تاکنون عموماً همه از وجود آن بی خبرند.

در ادامه ی این مطلب قصد داریم نگاه دقیق تری به این بناهای تاریخی و مشهور داشته باشیم تا چیزی که در نگاه اول قابل دیدن نخواهد بود را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

۱-آپارتمان شخصی گوستاو ایفل، پاریس، فرانسه

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

در طبقه ی سوم برج ایفل یک آپارتمان کوچک وجود دارد که به گوستاو ایفل طراح و سازنده ی برج ایفل تعلق دارد و در این مکان از افراد مشهوری مانند توماس ادیسون پذیرایی کرده است. امروزه اتاقی که ادیسون و ایفل با هم ملاقات کرده اند در معرض دید عموم قرار گرفته و مانکن هایی از این دو در حال بحث کردن در آن قرار داده شده است.
 


۲-ساختمان های خالی در میدان تایمز، نیویورک، ایالات متحده

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

علی رغم این که سالیانه ۲۳ میلیون برای صاحبانش درآمد دارد اما در داخل ساختمان کنار میدان تایمز که به ساختمان «One Times Square» مشهور است هیچ چیزی به جز شرکت ها و اداراتی که خالی از سکنه هستند و یک داروخانه در طبقه ی همکف چیز دیگری وجود ندارد. شرکتی که صاحب این ساختمان بود در سال ۱۹۹۲ ورشکسته شد و بعد این ساختمان را به یک شرکت تبلیغاتی واگذار کرد. از آن زمان تاکنون این ساختمان بیشتر به عنوان یک بیلبورد تبلیغاتی بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 


۳-ایستگاه مترو «سیتی هال»، نیویورک، ایالات متحده

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

ایستگاه مترو «سیتی هال» (City Hall) از سال ۱۹۰۴ تا ۱۹۴۵ فعال بود و با ورود قطارهای جدید که بسیار دراز بوده و برای آنان امکان گذشتن از چنین پیچ های تندی وجود نداشت این ایستگاه نیز کارآیی خود را از دست داد. هنوز هم در قطار شماره ی ۶ مترو این شهر می توان این ایستگاه متروکه را دید.
 


۴-کوهستان «راشمور» و سالن رازآلود آن، ایالات متحده

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

علاوه بر مجسمه ی چهار رییس جمهور ایالات متحده، «کوهستان راشمور» (Mount Rushmore) یک اتاقک سری نیز در درون خود دارد که در پشت یک سنگ گرانیتی بسیار سنگین به وزن تقریبی ۶۰۰ کیلوگرم پنهان شده است و مهم ترین اسناد ایالات متحده از جمله سند اعلام استقلال در داخل آن نگهداری می شوند.
 


۵-زندان قصر «داگ»، ونیز، ایتالیا

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

در زیر قصر داگ (Doge Palace) در شهر ونیز ایتالیا یک زندان به نام «پیومبی» (Piombi) قرار دارد که روزگاری زندان افراد بدنامی همچون جیاکومو کازانووا بوده است. در تاریخ ۴۰۰ ساله ی این زندان، جیاکومو کازانووا تنها زندانی بوده که توانسته از آن فرار کند. وجود این زندان برای همه عیان است اما بازدید از این زندان ممکن نیست.
 


۶-تونل های زیر شهر لاس وگاس، ایالات متحده

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

سیستم وسیعی از تونل ها در زیر خیابان اصلی شهر لاس وگاس وجود دارد که محل زندگی صدها انسان بی خانمان است. این تونل ها کاملاً تاریک هستند اما به محض این که چراغ قوه ی خود را روشن کنید متوجه جنب و جوش انسانی در آن خواهید شد و متوجه مبلمان، لباس و تمامی اقلامی که در خانه ی خود دارید خواهید شد.
 


۷- طبقه ی ۱۰۳ ساختمان «امپایر استیت»، نیویورک، ایالات متحده

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

همه می دانند که در طبقه ی ۱۰۲ ساختمان «امپایر استیت» (Empire State Building) فضایی برای تماشای شهر وجود دارد. اما باید بدانید که از طبقه ی ۱۰۳ نیز می توانید از تماشای منظره ی شهر لذت ببرید که در آن یک اتاقک کوچک با یک بالکن بسیار کوچک وجود دارد که تنها افراد خاص می توانند از آن دیدن کنند.
 


۸-حمام «کاردینال بیبینا»، آپارتمان های پاپ، واتیکان

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

در آپارتمان «بیبینا» (Bibbiena) در واتیکان حمامی وجود دارد که در سال ۱۵۱۶ توسط رافائل سانتی و شاگردانش تزیین شده است. در ورودی این حمام که قبلاً مورد استفاده ی کاردینال نامبرده قرار می گرفت امروزه پاپ دیدارهای خود با رهبران جهان را انجام می دهد.
 


۹- آپارتمان های سری در قلعه ی «سیندرلا»، دیزنی ورلد، ایالات متحده

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

هر یک از اتاق های این سازه ی مشهور به آپارتمانی در یک هتل بسیار لوکس شباهت دارند اما نکته این است که اگر تمام پول های دنیا را داشته باشید نیز نمی توانید یکی از این اتاق ها را برای یک شب اجاره کنید. اما جالب تر این که می توانید از طریق مسابقه ی بخت آزمایی که «دیزنی ورلد» (Disnet World) هر روزه در ماه ژانویه برگزار می کند می توانید شانس خوابیدن در این آپارتمان های مجلل را داشته باشید.
 


۱۰- محل تماشایی در مشعل مجسمه ی آزادی، نیویورک، ایالات متحده

10 راز نهفته در ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور جهان

تا سال ۱۹۱۶، یک راه پله وجود داشت که به یک بالکن در مشعل مجسمه ی آزادی منتهی می شد. اما در این سال در اثر یک انفجار مشعل مذکور دچار آسیب شد و به همین دلیل برای همیشه از ورود گردشگران به این نقطه از مجسمه آزادی جلوگیری شد. اگر چه در سال ۱۹۸۶ این مشعل جایگزین شد اما هنوز هم عموم اجازه ی ورود به این اتاقک را ندارند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج