هشدار درباره بازگشت تروریست ها به کشورشان
۵۴۶۵۸۰
۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۱
۲۲۶۷۶
شورای امنیت در گزارشی نسبت به بازگشت تروریست‌های عضو داعش و دیگر گروه‌های تندرو از مناطق درگیری در سوریه و عراق به کشورهایشان هشدار داد و این امر را تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی دانست.
خبرگزاری ایسنا: شورای امنیت در گزارشی نسبت به بازگشت تروریست‌های عضو داعش و دیگر گروه‌های تندرو از مناطق درگیری در سوریه و عراق به کشورهایشان هشدار داد و این امر را تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در این گزارش که اخیرا از سوی شورای امنیت منتشر شده، تعداد شبه‌نظامیان عضو داعش حدود 12 تا 20 هزار تن تخمین زده شده‌ که این نشان‌دهنده کاهش چشمگیر تعداد شبه نظامیان این گروه تروریستی ظرف 16 ماه گذشته است.

علاوه بر این گزارش نشان می‌دهد تعداد شبه‌نظامیان خارجی این گروه تروریستی و روند پیوستن آنها به داعش در مناطق درگیری نیز کاهش یافته است.

شورای امنیت در ادامه گزارش خود آورده است: اکنون تهدید اصلی برای امنیت جهانی مساله بازگشت افراطی‌ها به کشورهایشان و یا خروج آنها از مناطق درگیری به دیگر مناطق است. منابع تامین مالی گروه‌های تندرو اکنون در سطوح بحرانی قرار دارد و این تروریست‌ها تلاش می‌کنند با فروش نفت و پناه بردن به شیوه‌های اخاذی مبالغ مالی مورد نیاز خود را تامین کنند.

کارشناسان بر این باورند که داعش در حال حاضر ماهیانه چند ده میلیون دلار درآمد دارد در حالی که هزینه‌های این گروه تروریستی در سال 2015 ماهانه به حدود 500 میلیون دلار می‌رسید.

این گروه تروریستی به تازگی با انتشار بیانیه‌ای برخی کشورها از جمله بلژیک، آمریکا، روسیه، فرانسه،‌ انگلیس، کانادا، استرالیا و ایتالیا را تهدید کرده و به مسلمانان در این کشورها توصیه کرده از اماکن شلوغ و پر رفت‌وآمد مانند بازارها، خیابان‌ها و میدان‌های عمومی دوری کنند تا از خطر انفجارهایی که داعش برای آنها برنامه‌ریزی کرده در امان بمانند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج