وزیر بهداشت: بیماری «تب کنگو» کاملا کنترل شده
۵۴۶۹۷۶
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
۱۶۹۶
وزیر بهداشت در خصوص بیماری تب کریمه کنگو اظهار کرد: این بیماری کاملا کنترل شده و آمار جدیدی در این خصوص نداریم. در واقع در مقایسه با چند هفته قبل بیمار جدیدی به مراکز مراجعه نکرده است. البته این مساله به این معنا نیست که این بیماری ریشه‌کن شده، بلکه به طور کامل کنترل شده است.
خبرگزاری ایسنا:  وزیر بهداشت در خصوص بیماری تب کریمه کنگو اظهار کرد: این بیماری کاملا کنترل شده و آمار جدیدی در این خصوص نداریم. در واقع در مقایسه با چند هفته قبل بیمار جدیدی به مراکز مراجعه نکرده است. البته این مساله به این معنا نیست که این بیماری ریشه‌کن شده، بلکه به طور کامل کنترل شده است.

هاشمی تصریح کرد: از طرفی نکات ایمنی که توسط همکاران ما در رابطه با نوع ذبح کردن، انتخاب مراکز ذبح و استفاده از گوشت و مواد پروتئینی ارائه می‌شود، از سوی برخی افراد نادیده گرفته می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با بیان اینکه این بیماری همواره وجود داشته است، گفت: امسال به دلیل فراگیری فضای مجازی انتشار خبر مربوط به تب کریمه کنگو بازتاب زیادی داشت، اما واقعیت این است که نسبت به سال‌های قبل آمار تعداد بیماران افزایش نیافته بود و برخی از مواردی که ادعا می‌شد مربوط به تب کریمه کنگو است، واقعیت نداشت.

وی تاکید کرد: خبر مربوط به بیماری تب کریمه کنگو تمام شده و بیات است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج