رافائل نادال فاتح رولان گاروس شد
۵۴۷۰۱
۲۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶
۲۶۷۷
رافائل نادال با غلبه بر هموطن خود داوید فرر برای هشتمین بار فاتح جام رولان گاروس شد.
ایسنا: رافائل نادال با غلبه بر هموطن خود داوید فرر برای هشتمین بار فاتح جام رولان گاروس شد.

 رافائل نادال و داوید فرر دو تنیسور اسپانیایی دیدار فینال اوپن فرانسه "رولان گاروس" را در پاریس برگزار کردند که در این دیدار نادال سلطان تنیس در زمین خاکی موفق شد در سه ست و با نتایج 6-3، 6-2 و 6-3 هموطنش فرر را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. این هشتمین قهرمانی نادال در رولان گاروس بود.

قهرمان رولان گاروس 2013 پس از پایان مسابقه گفت:‌ "من عادت ندارم تا عملکردم را در این سال ها مقایسه کنم ، اما باید اعتراف کنم امسال سال فوق العاده ای برای من بوده است. من هفت ماه به دلیل مصدومیت زانو دور از میادین بودم و دوران سختی را سپری کردم اما توانستم با عملکرد خوبم دوباره به اوج برگردم."

رافائل نادال فاتح رولان گاروس شد

داوید فرر نیز پس از شکست در دیدار فینال با تمجید از هموطنش نادال گفت :‌او بهتر از من است. او بازیکنی است که کمتر اشتباه می کند و توانست با شایستگی فاتح مسابقات شود.

نادال با این قهرمانی توانست تعداد قهرمانی های بزرگ خود را به 12 جام برساند . اکنون تنها روجر فدرر با 17 قهرمانی و پیت سمپراس با 14 قهرمانی در گرند اسلم‌ها جلوتر از این مرد اسپانیایی هستند.

البته دیدار فینال خالی از حاشیه نبود و یک شهروند فرانسوی که از سیاست های حمایت دولت فرانسه از ازدواج همجنس بازان ناراضی بود در ابتدای بازی در حالی که ماسکی به صورت داشت با شعله آتشی در دست به میان مسابقه آمد تا اعتراض خود را به این سیاست نشان دهد اما بلافاصله ماموران امنیتی این فرد را از زمین مسابقه به بیرون هدایت کردند. البته در سال 2009 نیز در رقابتهای رولان گاروس فرانسه در دیدار روجر فدرر و رابین سادرلینگ اتفاقی شبیه این رخ داد.

روز گذشته نیز سرنا ویلیامز توانست با برتری بر ماریا شاراپووا در قسمت زنان فاتح رولان گاروس 2013 شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج