کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۴۹۲۷۸
۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
۲۶۵۵۸۷
محتوای حمایت‌شده
علم ارتودنسی از زمینه های تخصصی علم دندانپزشکی بوده و باید به خاطر داشت که درمان های ثابت ارتودنسی در تمام کشورهای پیشرفته، از حیطه کاری دندانپزشکان عمومی، خارج است.

برترین‌ها: دغدغه افرادی که ارتودنسی انجام می‌دهند، صرف نظر از کسانی که مجبورند به دلیل برخی مشکلات مربوط به ناحیه فک و دهان ارتودنسی کنند، داشتن دندان‌های صاف و مرتب است، اما در این بخش قرار است که انواع مختلف این روش درمانی که پیشینه تاریخی نسبتا طولانی هم دارد، شرح داده شود.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

جهت مشاوره با کلینک دندانپزشکی خیریه حضرت زهرا کن کلیک کنید.

انواع ارتودنسی دندان

درمان ارتودنسی به دو شکل ثابت و متحرک انجام می‌شود و برای اغلب کسانی که می‌خواهند این کار را انجام دهند این سوال مطرح است که ارتودنسی شان ثابت باشد یا متحرک. منظور از ارتودنسی ثابت این است که بیمار نمی‌تواند سازه ارتودنسی را از دهان خارج سازد، برخلاف ارتودنسی متحرک که بیمار معمولا در زمان غذا خوردن یا در ساعاتی از شبانه روز سازه را از دهان در می‌آورد.

 • ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی‌های ثابت، بیمار قادر به خارج کردن دستگاه ارتودنسی از دهان نمی‌باشد و ارتودنسی به صورت براکت‌های ثابت روی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. طول درمان در این از ارتودنسی‌ها حدود ۲ سال می‌باشدف، اما بسته به شرایط دندانی بیمار، این مدت زمان می‌تواند کوتاه‌تر یا طولانی‌تر باشد. در طول دوره درمان بیمار ملزم است که نگهداری صحیحی از ارتودنسی داشته باشد. به عنوان مثال از خوردن غذا‌های سفت مانند ته‌دیگ بپرهیزد تا ثبات براکت‌ها با اختلال روبه‌رو نگردد. اگر براکت‌های دندانی در این نوع از ارتودنسی از دندان جدا شوند، لازم است براکت‌های جدیدی جایگزین آن‌ها شوند و این کار خود سبب می‌گردد که دوره درمان طولانی‌تر شود.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۱

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۰

هدف اصلی این نوع از ارتودنسی نیز همانند سایر انواع روش‌های ارتودنسی دندان، اصلاح فرم دندان‌ها و رفع ناهنجاری‌های آن‌هاست. در صورتی که دندان‌های بیمار با ناهنجاری‌های بسیار زیادی روبه‌رو باشد، ممکن است کشیدن برخی از دندان‌های بیمار نیاز باشد. در اینصورت لازم است به تشخیص دندانپزشک‌تان دندان یا دندان‌هایی را بکشید.

از آن جایی که ارتودنسی ثابت ظرافت‌کاری‌های بیشتری دارد و مدت درمان آن طولانی‌تر است، برای انجام آن باید به دندانپزشکان متخصص ارتودنسی ثابت مراجعه نمایید. در یک کلینیک تخصصی ارتودنسی، متخصصین خبره‌ای خدمت رسانی می‌کنند و مشکلات دندان‌ها را به بهترین شکل ممکن رفع می‌نمایند.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

 • ارتودنسی متحرک

در این نوع از ارتودنسی، با کمک فنر‌ها و پیچ‌های مخصوصی، نیرویی به دندان‌ها وارد می‌شود تا به مرتب شدن آن‌ها کمک کند. ارتودنسی‌های متحرک دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشند. به عنوان مثال تمیز کردن آن‌ها ساده‌تر است و می‌توانید آن‌ها را از دندان خارج کرده و تمیز کنید. از این دستگاه‌ها معمولا برای حرکات کوچک دندانی استفاده می‌شود و تاثیر آن‌ها در حرکات کوچک از ارتودنسی‌های ثابت چشمگیرتر است.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

ارتودنسی‌های متحرک هزینه کمتری دارند و استفاده از آن‌ها نیز برای بیماران ساده‌تر است. البته لازم به ذکر است که برای مشکلات و ناهنجاری‌های جدی‌تر، ارتودنسی‌های متحرک کاربردی نخواهند بود و برای رفع ناهنجاری‌های بزرگ و جدی باید از ارتودنسی‌های ثابت استفاده کنید.

زمان درمان مشخصی برای ارتودنسی متحرک وجود ندارد و طول درمان به میزان ناهنجاری‌های دندان و میزان شلوغی آن‌ها بستگی دارد. برای آگاهی از طول درمان باید به یک کلینیک تخصصی ارتودنسی مراجعه نمایید تا دندان‌های شما به خوبی مورد بررسی قرار بگیرند و زمان دقیق اعلام شود.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۱

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۰

چه موقع از ارتودنسی متحرک استفاده می‌شود؟

از سازه‌های متحرک، برای مرتب کردن دندان‌ها در شرایطی استفاده می‌شود که یا نامنظمی دندان‌ها کم بوده و تنها در یک یا دو دندان باشد یا اینکه سن بیمار برای انجام درمان ارتودنسی ثابت، کم است یعنی هنوز دندان‌های شیری با دندان‌های دائمی جایگزین نشده اند. دستگاه‌های متحرک هر چند در مرتب کردن دندان‌ها به اندازه انواع ثابت موثر نیستند، اما در رفع ناهنجاری‌های فکی در سنین رشد می‌توانند بسیار موثر باشند.

انوع مختلفی از این سازه‌ها وجود دارند که بسته به اینکه مشکل فکی، کوچک بودن فک پایین، فک بالا یا بزرگ بودن هر یک از آن‌ها نسبت به دیگری است، از انواع خاص در سنین مشخصی استفاده می‌شود.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

darmangah.alzahra@

چه موقع از ارتودنسی ثابت استفاده می‌شود؟

ارتودنسی ثابت به دلیل پیچیدگی بیشتر و نیاز به ظرافت کاری بالاتر، در دوره دندان پزشکی عمومی آموزش داده نمی‌شود و آموزش آن در دوره تخصصی ارتودنسی انجام می‌شود، بنابراین باید برای درمان به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد.

در این درمان، هدف اصلی معمولا مرتب کردن کامل دندان هاست که با ارتودنسی متحرک امکان پذیر نیست. ممکن است برای مرتب کردن دندان‌ها نیاز به کشیدن دندان‌های دائمی باشد و به این دلیل است که اندازه دندان‌های دائمی موجود بیشتر از اندازه فک است، عموما بیماران نگران هستند که در صورت کشیدن دندان ها، فضای آن‌ها خالی می‌ماند، اما در صورتی که دستور کشیدن دندان به درستی داده شده باشد، این نگرانی بی مورد است و فضای حاصل از آن در درمان ارتودنسی ثابت کاملا بسته می‌شود.

کشیدن دندان به قصد درمان با ارتودنسی متحرک اشتباه است، زیرا دندان‌های مجاور دندان کشیده شده به جای اینکه به طور کامل به سمت آن فضا حرکتت کنند، به سمت آن کج می‌شوند که مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند.

اگر دندان‌هایی سالم دارید، در نظر داشته باشید هزینه‌ها و زمان لازم برای پیشگیری از خراب شدن آن‌ها از هزینه و زمان درمان کمتر است. اگر دندان‌های شما نیاز به ترمیم و درمان دارند همواره هزینه و زمان موردنیاز برای درمان کمتر از هزینه و زمان جایگزین کردن دندان از دست رفته است. و اگر دندان از دست رفته دارید هزینه و زمان جایگزینی دندان جدید بسیار کمتر از هزینه و زمانی است که تبعات نداشتن دندان و خالی ماندن جای آن در فک به شما تحمیل می‌کند.

دندانپزشکی زیبایی

به طور کلی چند روش اصلی برای اصلاح طرح لبخند و اصلاح فرم دندان‌ها وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین روش‌ها همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، ارتودنسی دندان‌ها می‌باشد. از آن جایی که درمان ارتودنسی بسیار طولانی‌مدت است، بیشتر برای درمان ناهنجاری‌هایی که راه درمانی به جز ارتودنسی ندارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند برای حل مشکلاتی از قبیل بستن فاصله میان دندان‌ها، از روش‌های دیگری نیز می‌توان کمک گرفت.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

لمینت و کامپوزیت دندان از اصلی‌ترین روش‌ها به حساب می‌آیند. در کنار این دو روشف در صورتی که دندان بیمار به هر دللی از بین رفته یا کشیده شود، بهترین روش برای جایگزین کردن دندان از دست رفته، ایمپلنت دندان می‌باشد. در ادامه به بررسی این سه روش اصلی در کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی خواهیم پرداخت.

 • لمینت دندان

لمینت‌های دندانی از اصلی‌ترین روش‌های سفید کردن دندان‌ها و همچنین بستن فاصله میان دندان‌ها هستند. در این روش ابتدا مقداری از لایه رویین مینای دندان‌ها تراشیده می‌شود و سپس پوسته‌ای نازک و با قطر کم روی دندان‌ها قرار می‌گیرد تا ناهنجاری‌های آن‌ها را بپوشاند. لمینت‌های دندانی ظاهری کاملا مشابه دندان‌های حقیقی انسان‌ها دارند و به دلیل قطر و ضخامت کم آن‌ها موجب جلو آمدن دندان‌ها نمی‌شوند.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

اگرچه لمینت‌های دندانی هزینه نسبتا بالایی دارند، اما می‌توانند در کمتر از یک جلسه دندان‌های سفید و یکدست را برای شما به همراه داشته باشند. از جمله مزایای دیگر لمینت‌ها می‌توانیم به درخشندگی زیاد آن‌ها، لک نشدن آن‌ها در گذر زمان و همچنین عدم نیاز به بی حسی موضعی برای انجام آن‌ها می‌توانیم اشاره نماییم.

 • کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان نیز تقریبا کاربردی مشابه لمینت دندان دارد و راهکاری برای زیباسازی طرح لبخند و سفید کردن دندان‌هاست. بر خلاف روش لمینت دندان، که لایه رویی مینای دندان اصلی در آن‌‌ها تراشیده میشد، در کامپوزیت دندان، مینای دندان‌های تراشیده نمی‌شود و ماده کامپوزیت، پس از پولیش دندان مستقیما روی دندان‌های اصلی افراد قرار می‌گیرد.

کامپوزیت‌ها هزینه نسبتا کمتری نسبت به لمینت دارند و از همین رو نیز طرفداران آن‌ها بسیار بیشتر است. همچنین در صورتی که کامپوزیت دندان با هرگونه آسیب یا شکستگی مواجه شوند، امکان ترمیم آن‌ها فراهم است. کامپوزیت‌های دندانی در یک جلسه روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند و برای انجام آن نیازی به بی حسی موضعی نمی‌باشد.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

 • ایمپلنت دندان

هنگامی که فرد یک یا چند دندان خود را از دست می‌دهد تنها جویدن نیست که مشکل می‌شود. علاوه بر مشکل در جویدن که اولین و بارز‌ترین مشکل عملی حاصل از دست دادن دندان‌ها است، تغییرات ظاهری ناشی از جای خالی دندان هم در همان ابتدا خود نمایی می‌کنند. اما این پایان راه نیست! استخوان فک فرد شروع به تحلیل رفتن می‌کند و شکل ظاهری صورت به تدریج شروع به تغییر می‌کند. هرچه سریعتر با یک متخصص مشورت کنید درمان شما سهل‌تر بوده و سریعتر هم نتیجه خواهد داد. ایمپلنت مجموعه‌ای ست که جایگزین دندان از دست رفته شما در فک می‌شود و پس از انجام آن به همان کیفیت قبل می‌توانید به زندگی خود ادامه دهید.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

بهترین کلینیک تخصصی ارتودنسی و زیبایی کدام است؟

کلینیک خیریه پزشکی، دندانپزشکی و زیبایی زاهرا (س)، یکی از بهترین کلینیک‌های پزشکی و دندانپزشکی است که باارئه خدمات مختلف زیر نظر متخصصین باتجربه، به محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم رسیده است. با مراجعه به این کلینیک تخصصی می‌توانید بهترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه‌ها دریافت نمایید و تحت نظر متخصص‌ترین افراد درمان شوید.

کلینیک خیریه حضرت زهرا کن

 • ساخت دندان مصنوعی ۵ روز کاری، دندان ژله‌ای ۱۰روز کاری با تعرفه‌های جدید
 • خدمات ترمیمی
 • خدمات پروتز
 • خدمات عصب کشی
 • خدمات ارتودنسی
 • خدمات دندانپزشکی (زیبایی)

جمعه‌ها بخش پزشکی و دندان پزشکی مجتمع فعال می‌باشد

خدمات تخصصی ارتودنسی

 • ارتودنسی ثابت یک فک ۴.۸۰۰.۰۰۰تومان
 • ارتودنسی ثابت دو فک ۷.۹۰۰.۰۰۰ تومان
 • ارتودنسی متحرک هر فک ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان
 • ارتودنسی و ایمپلنت در این مرکز توسط متخصص فک و صورت انجام می‌شود.

جهت مشاوره کلیک کنید تا با شما تماس بگیریم.

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۱

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۰

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

darmangah.alzahra@

کلینیک تخصصی ارتودنسی - زیبایی

مسیر۱ : بلوار کوهسار، انتهای زینعلی شمالی (حاج ملاحسین)، پلاک ۵۲
مسیر۲ : کن، ایستگاه یخچال، اول زینعلی شمالی (حاج ملاحسین)، پلاک ۵۲

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر