محمد بن سلمان، مبتکر قطع روابط با قطر
۵۵۴۰۱۰
۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
۱۵۴۹
بسیاری از رسانه های اسرائیل با تمرکز بر خبر دستور پادشاه عربستان مبنی بر تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد آن را تغییری مثبت دانستند که همزمان با روند نزدیک شدن روابط بین عربستان و اسرائیل صورت گرفته است.
خبرگزاری تسنیم: بسیاری از رسانه های اسرائیل با تمرکز بر خبر دستور پادشاه عربستان مبنی بر تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد آن را تغییری مثبت دانستند که همزمان با روند نزدیک شدن روابط بین عربستان و اسرائیل صورت گرفته است.

بسیاری از رسانه های اسرائیل با تمرکز بر خبر دستور صبح چهارشنبه پادشاه عربستان مبنی بر تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد آن را تغییری مثبت دانستند که همزمان با روند نزدیک شدن روابط بین عربستان و اسرائیل صورت گرفته است.

زلزله سیاسی؛ پادشاه ولیعهد را به نفع بن سلمان کنار گذاشت

در این میان روزنامه «معاریو» دستورات ملک سلمان بن عبدالعزیز را «زلزله سیاسی در عربستان» برشمرده و نوشت: پادشاه ولیعهد کنونی را به نفع پسر خود کنار گذاشت.

محد بن سلمان کوچکترین ولیعهد عربستان

بسیاری از روزنامه نگاران اسرائیلی نیز در صفحه توییتر خود نوشتند: محمد بن سلمان کم سن و سال ترین ولیعهد در تاریخ عربستان به شمار می آید.

گروه دیگری از آنان از این تحول به عنوان تغییر سیاسی دراماتیک در عربستان یاد کردند.

تعدادی از روزنامه های اسرائیلی نیز این تغییر را قابل پیش بینی دانستند و یادآور شدند از زمانی که ملک سلمان بر تخت پادشاهی تکیه زد، محمد بن سلمان قدرتمندترین شخصیت عربستان بوده است و از همان ابتدا روشن بود اوست که عربستان را در آینده رهبری خواهد کرد اما نکته غیرمنتظره زمان این تغییرات و مفاهیم آن است.

در همین ارتباط «شیمرت مائیر» روزنامه نگار اسرائیلی بلافاصله پس از دستور امروز پادشاه سعودی در صفحه توییت خود نوشت: وقتی ترامپ اعلام کرد، با ملک سلمان ملاقات کرده است و او را فردی بسیار زیرک توصیف کرد، منظورش پسرش بود.

به گفته او، تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد  قابل پیش بینی بود .

در این میان روزنامه های اسرائیلی عکسی را که در آن ولیعهد جدید در حال بوسیدن دست بن نایف ولیعهد برکنار شده است، منتشر کردند و برخی دیگر از  روزنامه نگاران اسرائیلی تغییر سیاسی در دولت سعودی را چیزی جز تصمیمات خانودگی ندانستند.

محمد بن سلمان مبتکر  قطع روابط با قطر

به نوشته این روزنامه ها بن سلمان مبتکر قطع روابط با قطر بود و یکی از قدرتمندترین رهبران منطقه به شما ر می آید که متصدی وزارت دفاع و مغز متفکر عملیات نظامی عربستان علیه یمن موسوم به «توفان قاطعیت» بود.

ولیعهدی بن سلمان، تغییری مثبت برای اسرائیل

برخی اصحاب رسانه اسرائیل با اشاره به اینکه  تعیین بن سلمان به عنوان ولیعهد تغییر مثبتی به شمار می آید، یادآور شدند او رهبری جنگ قاطعانه علیه تروریسم را برعهده گرفته است و تعیینش  در پرتو حرف و حدیث مربوط به نزدیک شدن روابط اسرائیل و عربستان صورت گرفته است.

در همین ارتباط «ایوب قرا»  وزیر اطلاع رسانی اسرائیل نیز گفت: اسرائیل و عربستان با واسطه های آمریکایی کانال های تماس برای توسعه روابط دیپلماتیک بین خود برقرار کرده اند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1396/04/01
خدا بداد مردم جهان برسه. شاه سعودی، ترامپ، نتانیاهو، کیم جون ایل و ترزا می . دیوانه هایی که هر لحظه میتونن دنیا رو نابود کنن. آدم های روانی و عقده ای که نفس های کثیفشون بوی خون و قتل و کشتار میده.
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1396/04/01
محمدولیعهدی مبارک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج