چگونه بعد از کنکور زنده بمانیم؟
۵۶۱۲۱۲
۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
۱۹۲۴۴
اگرنمی‌دانید دنیای بعد از کنکور را باید چه کار کنید و همه توان‌تان را برای درس خواندن گذاشته‌اید. ما به شما می‌گوییم بعد از کنکور چه کار کنید
مجله مهر: اگرنمی‌دانید دنیای بعد از کنکور را باید چه کار کنید و همه توان‌تان را برای درس خواندن گذاشته‌اید. ما به شما می‌گوییم بعد از کنکور چه کار کنید؟

 ابتدا باید به شما تبریک بگویم. شما یکی از غول‌های زندگی‌تان را پشت سر گذاشته‌اید و حالا وارد دنیای کنکورداده‌ها شده‌اید. حتی اگر نتیجه کنکورتان هم خوب نباشد بالاخره برای یکبارهم که شده با یکی از هیولاهای زندگی‌تان روبرو شده‌اید و فهمیده‌اید که این‌قدرها هم چیز عجیب و غریب خطرناکی نیست. حالا وقت آن است که برای بعد از کنکورتان برنامه ریزی کنید. بهتر است برای سه ماه هم که شده این کلمه را از زندگی‌تان خارج کنید.
 
چگونه بعد از کنکور زنده بمانیم؟

اگر از آن دسته هستید که می‌خواهید باقی تابستان را با تکرار این کلمه سر کنید و برای رسیدن نتیجه کنکور روزشماری می‌کنید این گزارش را نخوانید. اما اگر نمی‌دانید با خلاء کنکورچه کنید و دوست دارید تابستانتان را خوش بگذرانید و به کارهایی برسید که زمانش را نداشته‌اید با ما همراه باشید.

روز کنکورتان را خاطره کنید

به محض آنکه برگه‌های پاسخنامه را تحویل مراقبان آزمون دادید با کنکور خداحافظی کنید و دیگر به آن فکر نکنید. هرکس از شما پرسید چطوربود؟ یک «نمی‌دانم» تحویل بدهید و بروید دنیای تازه‌ای را آغاز کنید.

از دوستانی که درباره امتحان و درست یا غلط بودن سوالات حرف می‌زنند دوری کنید و حتی نخواهید صدایشان را بشنوید.

بهتر است چند همراه مثل خودتان پیدا کنید که دلشان نخواهد دوباره از کنکور و امتحان صحبت کنند.

اگر حوزه امتحان دور نیست بهتراست از پدر و مادرتان بخواهید که بعد از امتحان خودتان به خانه برگردید و بچه مدرسه‌ای بودن را همان‌جا تمام کنید.

بعد از خروج از حوزه امتحانی به اولین آبمیوه فروشی بروید و یک لیوان آبمیوه خنک بنوشید تا حسابی حالتان جا بیاید.

بعد از کنکور یک خاطره درست و حسابی بسازید. با دوستانتان قرار استخر بگذارید یا اینکه سینما بروید و یک فیلم خوب را که به خاطر کنکور نمی‌توانستید ببینید تماشا کنید.

اگر به خانه رفتید به جای خلوت کردن و داخل اتاق نشستن همیشگی در جمع خانواده باشید و سعی کنید به آنها کمک کنید. یک روز کار خانه می تواند حسابی فکرتان را از کنکور دور کند تا بفهمید سخت تر از کنکور هم وجود دارد!

کتاب های درسی و کمک درسی را فورا از طبقات کتابخانه تان بردارید به دورترین جای ممکن خانه بفرستید تا دوباره شما را یاد کنکور نیندازد. می توانید حتی از دیگر اعضای خانواده بخواهید که این کار را برای شما انجام بدهند که اصلا حتی چشم تان هم به آنها نیفتد.

حرف زدن درباره کنکور را قدغن اعلام کنید

همه قرار است بدانند شما کنکورتان را چه کار کرده اید؟ می‌خواهند بدانند چه پیش‌بینی دارید. آنها که بچه کنکوری دارند در چشم و هم چشمی‌های کنکوری با خانه شما تماس خواهند گرفت. اما شما هیچ حرفی در این مورد ندارید.

اگر می‌توانید حتما یک سفر همراه خانواده بروید تا حال و هوایتان عوض شود. سفر با دوستان ممکن است دوباره بحث کنکور را پیش بکشد.

اگر نمی‌توانید سفر بروید سعی کنید برنامه‌های تفریحی بگذارید. استخر، بانجی جامپینگ، پینت‌بال می‌تواند گزینه‌های خوبی برای یک تفریح هیجان انگیز باشد.

تا چند روز اخبار نبینید. چون ممکن است با گزارش‌های حسینی بای و مواجه شوید. اما اخبار ورزشی می‌تواند حال و هوایتان را حسابی عوض کند.
 
چگونه بعد از کنکور زنده بمانیم؟

اتاقتان را دوباره از نو بچینید تا شباهتی به روزهای قبل از کنکور نداشته باشد. اگر می‌توانید دکور اتاق تان را عوض کنید.

بعد از چند روز جواب سوالات کنکور در سامانه سنجش قرار می‌گیرد. خودتان را دوست داشته باشید و با خودتان این کار را نکنید که بروید گزینه‌هایتان را با پاسخ درست سوالات مقایسه کنید. این بدترین کاری است که می‌توانید  انجام دهید.

اگر می‌توانید به خرید بروید و چند لباس رنگی تازه بخرید و ظاهرتان را حسابی سرحال کنید.

به آرایشگاه بروید و موهای سرتان را مرتب کنید. همه اهل خانه به خوبی به یاد دارند که شما هنگام درس‌خواندن چه رفتار خشنونت باری با آنها داشتید و چقدر با خودکار و مداد کف سرتان را خارانده‌اید.

بعد از کنکور تجربه‌های تازه کسب کنید

شما بعد از کنکور وارد دنیای تازه‌ای شده‌اید. دنیایی که دیگر در آن قرار نیست. هر روز هفته را به مدرسه بروید. قرار نیست. در صف‌های مدرسه از جلو نظام بگیرید یا اینکه ناظم‌های مدرسه ناخن‌هایتان را چک کنند. حالا زمان آن رسیده‌است که تجربه‌های تازه‌ای داشته باشید.

همیشه دوست داشتید چه کاری یاد بگیرید؟ خیاطی؟ نجاری؟ حالا فرصت آن است که این علاقه‌ها را جدی بگیرید و دنبال کنید. حتی اگر مدتی کار کردن در یک فست فود به طور رایگان باشد تا بالاخره از راز آنها یاد بگیرید.

کتاب و فیلم می‌توانند همراهان بسیار خوبی برایتان باشند. کتاب و فیلم به شما این فرصت را می‌دهند که به جای یکبار چندین بار زندگی کنید.

یک مهارت هنری و ورزشی را انتخاب کنید و پای آن بایستید. طوری که تبدیل به یکی از المان‌های شخصیتی شما شود.

گشت و گذارهای بعد از کنکور و امتحان کردن علاقه‌هایتان فصت بسیار مناسبی‌ست که به رشته مورد علاقه‌تان فکر کنید تا انتخاب رشته هوشمندانه‌تری داشته باشید.

تصورتان از دانشگاه را واقعی کنید

این جمله کلیشه‌ای را هزاربار شنیده‌اید اما این بار یکبار دیگر آن را بخوانید و بدانید این جمله اگرچه کلیشه‌ای و نخ نما شده‌است اما واقعیت دارد.

حالا که کمی استرس‌ها و نگرانی‌هایتان فروکش کرده‌است. بهتر است قبل از رسیدن نتایج اولیه به رشته‌های مورد علاقه‌تان فکر کنید و بدانید آیا واقعا خودتان را در رشته‌ای که خواهان تحصیل در آن هستید موفق می‌بینید؟ یا اینکه اطرافیان روی شما تاثیر گذاشته‌اند. یا رشته موردنظر را به خاطر چیزی به جز علاقه انتخاب کرده‌اید.

شبکه‌های اجتماعی فاصله‌ها را حسابی کم کرده‌است. شما می‌توانید با تحصیلکرده‌های رشته‌های موردنظرتان در این شبکه‌ها روبرو شوید و دیده‌ها و شنیده‌های واقعی آنها از رشته موردنظر را با تصوراتتان مقایسه کنید تا تصمیم بهتری بگیرید.

بهتر است بروید واحدهای درسی رشته موردنظر را در اینترنت جستجو کنید و ببینید آیا توان رویارویی با چنین دروسی دارید؟ به طورمثال تصور علاقه‌مندان به رشته کامپیوتر با آنچه در واقعیت وجود دارد بسیار متفاوت است. پس بد نیست حداقل بخشی از دروس اصلی رشته موردنظر را دانلود کنید و بخوانید.

از بازار کار رشته موردنظر اطلاعات کسب کنید. به طور مثال اگر علاقه‌مند با پتروشیمی و مهندسی شیمی هستید بدانید در بهترین حالت محل کار شما در آینده خارج از خواهد بود. آیا توان چنین رفت و آمدی خواهید داشت. آیا میل آن را دارید که برای فعالیت‌های بهتر در این رشته از شهر و محل زندگی‌تان دور شوید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1396/04/15
به سختی زنده میمانیم
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1396/04/15
بدترین دوران زندگی .بعدش زندگیم هیچ وقت مثل قبل نشد انقد که فشار روحی و روانی به خودم وارد کردم اونم بیخودی
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1396/04/15
مگه میشه زنده موند؟!!!
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1396/04/15
من فردا کنکور دارم متن جالبی بود
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1396/04/15
من امروز کنکور دادم ولی هنوز باورم نمیشه...ولی در کل کنکور رو خیییییلی بزرگ کردن برامون..
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1396/04/15
مقاله ی خوبی بود
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1396/04/15
وااااااااییییییییییییییییییییی ایوللللللللللللللللللل
من فردا کنکور تجربی دارم صبح بعد از ظهر هم زبان ..
واقعا متن عالی ای بودش ...
دمت جیز برترین ها
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1396/04/15
دوستانی که کنکور دادین، بخدا به نفع خودتونه که هر چه زودتر از این جو خارج بشین و با کنکور و نتیجه اش که هنوز نیومده کنار بیاین. مطمئن باشین که زندگی و آینده ها خیلی خیلی مهمتر و با ارزش تر از اونه که یه امتحان چهار ساعته بتونه کل مسیر خوشبختی شما رو تعیین کنه.
محدود کردن خودتون و زندگیتون و ایندتون به حدود ۲۰۰ تا سوال ناشکریه بخدا....
بله، بعد از کنکور هم میشه زنده موند و زندگی کرد و موفق شد... اجازه ندید این جو شما رو تحت تاثیر قرار بده.
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1396/04/15
اینایی که میگین بیشتر شبیه نصیحته،مگه میشه فکر نکرد برای اونی که از راهنمایی تاهمین امسال تومدارس غیر انتفاعی درس خونده وبه قول بابا یک دیپلم براش ۲۰۰میلیون آب خورده وساعتی ۱۰۰تومن هفته ای ۸ساعت معلم خصوصی داشته تا به کنکور برسه،اینا مردنه وقتی رتبه بشه ۷۰۰۰هزار ،مردن تواین شرایط بهتره_از صبح همه زنگ میزنند ونتیجه را میپرسند ومن فقط میگم کاش اینهمه خرجم نمیکردند تا اقلا باافتخار دانشجوی دانشگاه آزاد میشدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
پس تو همدردی با بردر زادهی من.امسال سومین سالشه و پدرو مادر میگن فقط پزشکی چون پدر پزشکه.تا بوده خرج کرده شاید بالای 100ملیون همین پارسال تو موسسه هدف چه قدر هزینه کردتهران براش خونه گرفت هزینه رفتو امد با هواپیما.ولی نشد و من به عنوان عمه نپرسدم رتباهات چند شد.به قول خودش کاش تو زندگی پولدار نیودن حتی تو بین اللمل هم قبول نشد وعوضش شاگرد لبنیاتی سر کوچه مون تو پزشکی ساری پارسال قبول شد بر ابن باورم تا سختی نکشی به جایی نمیرسی شاید از 100 تا 50 تاش برسن بیچاره برادرم تا فردا خوابش نمیبره میدونم.بهش زنگ نزدم میدونم چه حالی داره.
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1396/04/15
فردا کنکور تجربی و زبان دارم .
هرچی خدا بخواد بعدش دگ کل دکوراسیون اتاقمو میارم پایین
United Kingdom
23:20 - 1396/04/15
ایا کشور های اروپایی یا شبیه اینا هم کنکور دارن یا فقط ماییم
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1396/04/16
از دیروز که کنکور دادم همه زنگ میزنن که چیکار کردی و چطور بوده منم میگم نمیدونم....
فقط وقتی ازدستشون عصبی میشم با خودم میگم دوست دارن و چون براشون مهمی پیگیرتن :((
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1396/04/17
از کنکور و سیستم کنکوری و سیستم اموزشی این کشور بیزارم
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1396/04/17
برادرزاده شما رو میفرستادن خارج بهتر بود که این پولا رو هم اونور خرج میکرد.
با پول نمیشهIQ خریداری کرد.
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1396/04/17
من مدرک فوق لیسانس دانشگاه دولتیم رو میفروشم!! پولتون رو به کلاسهای کنکور ندید اونا مافیای کنکور هستند
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1396/04/20
من امسال کنکور دادم خارج دارم میرم اروپا پزشکی بخونم
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1396/04/21
واقعا؟خوش به حالت.(^ــ^)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج