اجرای طرح قصه درمانی در بیمارستان مشهد
۵۶۳۱۱۴
۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
۲۰۴۱۷
طرح مردمی قصه درمانی کودکان بیمار با حضور تعدادی از بانوان قصه گوی هنرمند عصر یکشنبه در بخش اطفال و سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد اجرا شد.
خبرگزاری ایرنا: طرح مردمی قصه درمانی کودکان بیمار با حضور تعدادی از بانوان قصه گوی هنرمند عصر یکشنبه در بخش اطفال و سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد اجرا شد.

مدیر گروه قصه گویی قاصدک در این خصوص به خبرنگار گفت: هدف از انجام این کار افزایش توانایی در مواجهه با مشکلات و بیماریها و افزایش خلاقیت و قدرت تخیل کودکان است.

هدی دامغانی ادامه داد: افزایش مهارتهای شنیداری و توان برقراری ارتباط با دیگران از دیگر اهداف قصه گویی می باشد. قصه گویی سنت فراموش شده در دوران مدرن است و خداوند متعال نیز برخی آیات قرآن را در قالب داستان برای مردم نازل کرده است.

وی گفت: تقویت روابط والدین با فرزندان، کمک به روحیه شاد برای کودکان و تفکر مثبت نسبت به اطرافیان نیز برخی دیگر از اهداف قصه گویی برای کودکان است ضمن اینکه والدین نیز تشویق به گفتن قصه برای فرزندان خود و به دنبال آن ترویج فرهنگ مطالعه و خرید کتاب می شوند.

او افزود: در تاریخ ادبیات ایران نیز توجه به قصه و داستان جزو فعالیتهای مهم بزرگان ادبی این دیار است چنانکه رستم در شاهنامه چندین سال زحمت کشید تا داستانهایی را به صورت شعر درآورد.

دامغانی ادامه داد: در برنامه قصه گویی امروز که در نوبت صبح برای کودکان معلول موسسه فیاض بخش و بعد از ظهر در بیمارستان امام رضا(ع) اجرا شد هشت نفر از افراد دارای مدارک مختلف روانشناسی، تربیت کودک، مشاوره خانواده، گرافیک و تربیت بدنی که در کنار تحصیلات دانشگاهی مهارت قصه گویی نیز دارند برای کودکان فعالیت کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج