نیاز خراسان رضوی به 3 هزار تخت بیمارستانی
۵۶۳۷۶۴
۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
۶۴۵۷ 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هنوز به سه هزار تخت دیگر نیاز داریم.
خبرگزاری ایسنا: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هنوز به سه هزار تخت دیگر نیاز داریم.

به گزارش ایسنا، شاپور بدیعی‌اول در حاشیه سفر خود به کاشمر در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه همزمان با اجرای برنامه تحول سلامت در کشور دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اقدامات بسیار مهم و بزرگی را انجام داده است، افزود: با اقدامات و حمایت‌های انجام شده به تخت‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از هزار و 200 تخت افزوده شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هنوز به سه هزار تخت دیگر نیاز داریم، افزود: این کمبودها شامل شهرهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن نمی شود چون از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند.

بدیعی‌اول با بیان اینکه هرچند این شهرها جزء مناطق برخوردار ما هستند اما تا افق 1404 به فکر افزایش و تقویت این تعداد هستیم، از بازسازی 50 درصد بیمارستان قائم مشهد خبر داد و افزود: ساخت بیمارستان جدید هاشمی نژاد با سرعت در حال پیشرفت است.

وی با اعلام اینکه انقلاب بزرگی در درمان کشور و دانشگاه علوم پزشکی مشهد اتفاق افتاده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای ابنیه‌ها و ساختمان‌های تاریخی و قدیمی بسیار زیادی به صورت بیمارستان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیمارستان امام رضا با 83 سال قدمت، بیمارستان شریعتی با بیش از 60 سال قدمت و بیمارستان قائم با 50 سال قدمت به عنوان مهمترین بیمارستانهای فرسوده نام برد و اظهار کرد: در حالی که مشهد به عنوان مرکز ارجاعی بزرگ در منطقه شرق کشور هست و از قسمت های مختلف کشور به مشهد ارجاع می‌شوند اما خدمات در این فضاهای فرسوده ارائه می‌شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه با راه‌اندازی مرکز شیمی درمانی و مرکز بخش دیالیز بخش خصوصی در کاشمر و راه اندازی بیمارستان خلیل آباد بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد، عنوان کرد: اکنون بیش از 60 متخصص در کاشمر مستقر هستند.

بدیعی‌اول با بیان اینکه این اقدامات نشان می‌دهد که دولت برای ارائه خدمات مطلوب در حوزه بهداشت و درمان زحمات بسیار زیادی متقبل است، گفت: با اقدمات انجام شده تحول خوبی در حوزه زیرساخت‌ها، نرم افزارها، سخت افزارها و نیروی انسانی شاهد هستیم.

وی این اقدامات را نوید بخش انسان سالم توسعه پایدار دانست و افزود: بخش بهداشت و درمان توانست به وظایف خود به خوبی عمل کند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1396/04/19
بهتر است جای نگرانی از کنسرت به فکر سلامت مردم باشند!
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1396/04/19
رئیسی کجایی؟ دقیقاً کجایی؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج