لابی کاخ سفید برای ایجاد تغییر در طرح تحریم ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۶۳۹۰۷
۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۳
۵۴۷۰
مقام‌های دولت آمریکا از لابی مخفیانه کاخ سفید با مقام‌های کنگره آمریکا برای تضعیف لحن طرحی خبر داده‌اند که خواستار تحریم ایران و روسیه است.
خبرگزاری فارس: مقام‌های دولت آمریکا از لابی مخفیانه کاخ سفید با مقام‌های کنگره آمریکا برای تضعیف لحن طرحی خبر داده‌اند که خواستار تحریم ایران و روسیه است.

به گزارش دیلی‌بیست، یک مقام ارشد وزارت خزانه‌داری آمریکا در دیدار با مقام‌های ارشد مجلس نمایندگان خواستار ایجاد تغییراتی در برخی از مفاد کلیدی این طرح شد.

دیدار مقام آمریکایی با اعضای ارشد کنگره پس از آن صورت گرفت که مجلس سنا با تصویب اصلاحیه‌ای اشکالات آئین‌نامه‌ای که پیشتر مجلس نمایندگان مطرح کرده بود را رفع کرد و آن را برای رأی‌گیری و پیشبرد روند قانونگذاری به آن مجلس ارسال کرد.

 چند روز پیش رسانه‌های آمریکا گزارش دادند علی‌رغم اقدام هفته گذشته مجلس سنای آمریکا در رفع موانع آیین‌نامه‌ای طرح تحریم ایران و روسیه، قانونگذاران آمریکایی در دیگر شاخه قانون‌گذاری کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان) با رأی‌گیری سریع درباره این طرح و پیشبرد آن مخالفت کرده‌اند.  

مجلس سنای آمریکا هفته گذشته با تصویب یک اصلاحیه برای ایجاد پاره‌ای تغییرات در طرح تحریم ایران و روسیه مسیر رأی‌گیری درباره آن در مجلس نمایندگان آمریکا را هموار کرد.

اعضای ارشد جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا پیش از آن اعلام کرده بودند مجلس سنا بایستی یکی از مفاد مصوبه تحریمی علیه ایران و روسیه را قبل از به رأی گذاشتن آن در این مجلس اصلاح کند.

مجلس سنای آمریکا ماه گذشته با 98 رأی موافق و 2 رأی مخالف این طرح، موسوم به اس‌.722 را به تصویب رساند. این مصوبه برای تبدیل شدن به قانون بایستی به تصویب مجلس نمایندگان رسیده و سپس به امضای رئیس‌جمهور آمریکا برسد.

اعضای مجلس نمایندگان اما ابتدا گفتند که این مصوبه بندی از قانون اساسی که به موجب آن آغازگر طرح‌های قانونی دارای بار مالی، بایستی مجلس نمایندگان آمریکا باشد را نقض می‌کند.  آنها به این دلیل مصوبه سنا را ناقض قانون اساسی آمریکا دانسته و خواستار اطلاح آن شدند.

مجلس سنا، هفته گذشته اعلام کرد پیشنهاد مجلس نمایندگان آمریکا را پذیرفته و با تصویب یک قطعنامه اصلاحی این مشکل را برطرف کرده است.

 اما، پایگاه خبری پالیتیکو پنجشنبه گزارش داده اکنون نمایندگان دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا با رأی‌گیری بر سر این طرح مخالفت کرده و خواستار اعمال تغییرات مورد دلخواه خود در آن شده‌اند.

منابع خبری پیشتر گفته بودند حل و فصل اختلافات بر سر این موضوع فرایندی مطول است و ممکن است در تبدیل شدن سریع این طرح به قانون اخلال ایجاد کند. در آن زمان قانونگذاران دموکرات همتایان خود در حزب رقیب جمهوری‌خواه را به تلاش برای اشکال‌تراشی و جلوگیری از تصویب سریع آن متهم کرده‌اند.

نمایندگان دموکرات می‌گفتند اعضای حزب جمهوری‌خواه با توجه به بندی از طرح که اختیارات رئیس‌جمهور آمریکا برای رفع تحریم‌ها علیه مسکو را محدود می‌کند، تمایلی به پیشبرد سریع آن ندارند.

به نوشته پالیتیکو، دموکرات‌های مجلس نمایندگان اکنون می‌گویند اصلاحاتی که سنا با آن موافقت کرده باعث محدود شدن قدرت کنگره برای جلوگیری از اقدامات ترامپ درباره تحریم‌های روسیه خواهد شد.

«اشلی استرانگ»، سخنگوی «پال رایان»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا در ایمیلی به پالیتیکو گفت: «نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آماده هستند طرح تحریم ایران و روسیه را پس فرستاده و به صورت خودکار طرح اصلاح‌شده را دریافت کنند، اما نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان با این موضوع مخالفت کرده‌اند و خواستار اعمال تغییرات مورد دلخواه خود در این طرح شده‌اند.»

دستیار دو نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا به پالیتیکو گفته‌اند که اختلافات جدید به این دلیل ایجاد شده‌اند که اصلاحات مورد توافق باعث تضعیف یکی از مفاد کلیدی در این طرح تحریمی خواهد شد.

منابع مورد استناد پالیتیکو گفته‌اند که اصلاحات پیشنهاد شده باعث خواهد شد کار اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان برای جلوگیری از اقدام احتمالی ترامپ برای کاهش تحریم‌ها علیه روسیه دشوار شود.

دستیار دیگر یک نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا هم گفت که اعضای مجلس سنا احتمالاً این دغدغه را چندان جدی نگرفته‌اند چرا که این موضوع بر توانایی خود آنها برای جلوگیری از سیاست تحریمی ترامپ تأثیری نخواهد داشت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر