کنسول بازی PlayStation 5 در راه است!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۶۴۱۱۰
۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
۴۸۸۸
کنسول بازی Xbox One X با قیمت 500 دلار وارد بازار می گردد و سونی نیز احتمالا قیمت کنسول PlayStation 5 را بین 450 الی 550 دلار خواهد گذاشت. آیا سونی کنسول PlayStation 5 را برای رقابت با Xbox One X در سال 2018 وارد بازار می کند؟
مجله سخت افزار: به تازگی شاهد معرفی کنسول بازی XBOX One X از سوی مایکروسافت بوده ایم. این محصول هنوز وارد بازار نشده است اما در ماه های آینده شاهد عرضه آن هستیم. این کنسول به واقع سریع و برترین کنسول بازی جهان از نظر سخت افزاری است که می تواند بازی ها را در دقت 4K و با فناوری HDR رندر نماید.
 
 کنسول بازی PlayStation 5 در راه است!
 
از سوی دیگر دومین کنسول جهان نیز متعلق به شرکت ژاپنی سونی است که Playstation Pro نام دارد که هم اینک در بازار جهانی و البته ایران نیز حضور دارد. اما پلی استیشن پرو و ایکس باکس ایکس، هر دو نوعی کنسول بازی میان نسل (8 و نیم) محصول می شوند و برای تامین نیازهای کاربران به پردزاش های سنگین تر و همچنین رقابت با PC وارد بازی شده اند.
 
با این حال می دانیم که به طور سنتی، فاصله بین نسل های کنسولی نزدیک به 10 سال است؛ اما ظاهرا به دلیل پیشرفت های سخت افزاری و افزایش انتظارات گیمرها، این سنت از بین خواهد رفت. کنسول های نسل 8.5 خود گواه این امر هستند. و اما به تازگی یک تحلیلگر مشهور با نام Thong اطلاعات جدیدی را از کنسول بازی آینده سونی با نام PlayStation 5 ارائه کرده است.

این تحلیلگر همان شخصی است که ظهور و تاریخ عرضه ی کنسول های Playstation 4 Pro و Slim را پیشبینی کرده بود. شاید پیشبینی عرضه کنسول های باریک تر با نام Slim کار چندان سختی نباشد، چرا که تجربه نشان داده بود که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت، مدتی پس از معرفی رسمی کنسول های بازی خود، نوع لاغر و باریک تر آن را نیز راهی بازار می کنند.
 
 کنسول بازی PlayStation 5 در راه است!
 
اما پلی استیشن پرو محصولی بود که پیشبینی آن را نمی کردیم! بر خلاف نظرات  Michael Pachter که معتقد است کنسول بازی PlayStation 5 در سال 2019 وارد بازار می شود، Thong پیشبینی کرده است که این کنسول در نیمه دوم سال 2018 وارد بازار خواهد شد. همچنین آنها معتقد هستند که بازی های کنسول های PlayStation 5 و Pro با یکدیگر سازگار خواهد بود.
 
Pachter معتقد است که سونی می داند روند رو به رشد تلویزیون های 4K به زودی باعث می شود تا این شرکت یک کنسول بازی جدید را با سخت افزارهای قدرتمند تر راهی بازار سازد. سونی این احتمال را می دهد که در خلال سالهای 2019 تا 2020 تا 50% از تلویزیون های آمریکا و 35% از تمام تلویزیون های سایر نقاط جهان، 4K باشد.

در نتیجه برخی تحلیلگران سالهای 2019 تا 2020 را برای عرضه یک کنسول بازی نسل نهم سونی پیشبینی کرده و Thong نیز نیمه دوم سال 2018. برخی از تحلیلگران بر این باوراند که سونی خطوط تولید کنسول بازی PS3 را در ماه گذشته به طور رسمی تعطیل کرده و تمرکز اصلی خود را بر روی کنسول Pro نهاده است.
 
آنها یکی از دلایل توفق تولید PS3 را آماده کردن جهان برای کنسول PlayStation 5 می دانند. و اما از نظر سخت افزاری، PlayStation 5 می تواند بازی های 4K را فرکانس های 60 و حتی بیشتر پخش نماید. همچنین این محصول از فناوری روز HDR و دالبی دیجیتال به طور همزمان پشتیبانی خواهد کرد.
 
این اطلاعات اضافه می کند که احتمالا سونی استفاده از تراشه های مجتمع SOC را کنار گذاشته و از یک کارت گرافیک مجاز استفاده می کند. تراشه های SOC به صورت مجتمع، می توانند CPU و GPU را به همراه کنترلر، در یک تراشه جاسازی کنند که این تراشه ها در تمامی کنسول های بازی توسط AMD تولید می گردد. اما نیاز به توان سخت افزاری بیشتر، تولید کنندگان را مجبور به ارائه سخت افزارهای غیر مجتمع می کند.
 
سونی تا کنون اشاره ای به کنسول بازی PlayStation 5 نکرده است اما PS4 در یک سال اخیر بیش از 20 میلیون دستگاه را به فروش رسانده است. تا ماه مه سال 2016، نزدیک به 40 میلیون دستگاه از این کنسول بازی به فروش رسیده است. مایکروسافت با Xbox One X وارد میدان رقابت شده است و به زودی PS4 به عنوان یک محصول ضعیف تر شناخته خواهد شد.

در نتیجه سونی به اجبار یک کنسول قوی تر را راهی بازار می کند. در این میان مسئله قیمت گذاری نیز مطرح می گردد؛ کنسول بازی Xbox One X با قیمت 500 دلار وارد بازار می گردد و سونی نیز احتمالا قیمت کنسول PlayStation 5 را بین 450 الی 550 دلار خواهد گذاشت. آیا سونی کنسول PlayStation 5 را برای رقابت با Xbox One X در سال 2018 وارد بازار می کند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
استیل رگال_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر