گوشه هایی از زندگی سه زن جنایتکار ایرانی
۵۶۶۳۲
۰۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۲
۷۶۱۴
ساناز بیان نویسنده و کارگردان نمایش "عاشقانه، عامدانه، قاتلانه " از اجرای این اثر نمایشی که به زندگی سه زن جنایتکار ایرانی می‌پردازد در تالار شمس موسسه فرهنگی هنری اکو خبر داد.
ساناز بیان نویسنده و کارگردان نمایش "عاشقانه، عامدانه، قاتلانه " از اجرای این اثر نمایشی که به زندگی سه زن جنایتکار ایرانی می‌پردازد در تالار شمس موسسه فرهنگی هنری اکو خبر داد.

ساناز بیان نویسنده و کارگردان این نمایش درباره اجرای این اثر به خبرنگار مهر گفت: سه سال قبل نمایشنامه "عاشقانه، عامدانه، قاتلانه" را نوشتم که تابستان 91 در کنفرانس زنان نمایشنامه‌نویس جهان که در استکهلم سوئد برگزار شد نیز با این اثر حضور یافتم. در آن کنفرانس 300 زن نمایشنامه‌نویس حضور داشتند که من نیز با این نمایشنامه در این برنامه شرکت کرده بودم.

وی افزود: همچنین در آن کنفرانس این نمایشنامه با اجرای بازیگران سوئدی به انگلیسی نمایشنامه‌خوانی شد و حالا قصد دارم نمایشنامه "عاشقانه، عامدانه، قاتلانه" را مهرماه در تالار شمس موسسه فرهنگی هنری اکو روی صحنه ببرم. این اثر نمایشی درباره سه زن جنایتکار است که برای مخاطبان ایرانی افراد شناخته‌شده‌ای هستند. تلاش کردم رویکرد درستی در اجرای این نمایش در نظر بگیرم تا کار بتواند ارتباط مناسبی با تماشاگر برقرار کند.

این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه تئانر اخیرش در در حوزه نمایش مستند جای می‌گیرد، توضیح داد: احساس می کنم در ایران تعریف درستی از تئاتر مستند ارائه نشده است و برخی تصور می کنند همین که نمایشی از یک داستان مستند اقتباس شده باشد با تئاتر مستند روبرو هستند. این نمایش ویژگی ها و خصلت هایی دارد که به تئاتر اجتماعی و فعال نزدیک است بنابراین تلاش کردم رنگ و بویی را که دوست دارم به کار بدهم و به تعریف نظری تئاتر مستند نیز نزدیک شوم.

ساناز بیان افزود: این نمایش سه بازیگر زن دارد که تا به حال حضور فروغ قجابگلی در کار قطعی شده است. با دو بازیگر دیگر در حال گفتگو هستم که امیدوارم به زودی به توافق برسیم چون به خاطر شکل متفاوتی که قرار است این اجرا داشته باشد انتخاب بازیگران بسیار پیچیده است. بازیگری در این نمایش علاوه بر بازی، فعالیت و پویایی خاصی را می طلبد. همچنین حمیدرضا آذرنگ قرار است مشاور کارگردان این نمایش باشد.

دیگر عوامل نمایش "عاشقانه، عامدانه، قاتلانه" عبارتند از طراح صحنه: بابک کچه‌چیان، طراح لباس: سهیلا صالحی، مهدی بوسلیک: دستیار کارگردان و همراز بیان طراح پوستر و بروشور.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج