واردات خون انسان به کشور واقعیت ندارد
۵۶۷۱۷۷
۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
۵۸۰۰
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به اینکه فاکتورهای خونی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد لذا به جهت نبود صرفه اقتصادی، تولید انبوه در این زمینه نداشته و آن را از کشورهای دیگر وارد می‌کنیم.
خبرگزاری فارس: محمدنعیم امینی فرد در خصوص برخی اظهارنظر‌ها نسبت به واردات خون انسان از برخی کشور‌ها، افزود: واقعیت آن است که در کشور خون کامل وارد نمی‌شود و عمدتا شاهد واردات فاکتورهای خونی به کشور هستیم.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه فاکتورهای خونی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد لذا به جهت نبود صرفه اقتصادی، تولید انبوه در این زمینه نداشته و آن را از کشورهای دیگر وارد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه عمدتا فرآورده‌های خونی مانند فاکتورهای انعقادی وارد کشور می‌شود، تاکید کرد: این موضوع به منزله واردات کامل خون نیست و تنها فاکتورهای خونی است که برای تهیه برخی دارو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و از کشورهای دیگر وارد می‌شود.

امینی فرد با تاکید بر اینکه سازمان انتقال خون از تجهیزات خوبی برای استفاده از تکنولوژی‌ها برخوردار است، افزود: با تجهیز سازمان انتقال خون و به روز کردن تکنولوژی‌های جدید توانستیم گام‌های موثری در این زمینه برداریم که البته بازهم می‌توان از این ظرفیت برای صادرات محصولات خود به کشورهای منطقه استفاده کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: امروزه توانایی و امکان صادرات فاکتورهای انعقادی خون را به کشورهای منطقه داریم ضمن آنکه بسیاری از آزمایش‌های تخصصی نیز در سازمان انتقال خون صورت می‌گیرد که این خود نیز در منطقه نیز جزو آزمایشگاه‌های بر‌تر به شمار می‌رود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج