آمریکا برای تحریم ونزوئلا آماده می‌شود
۵۶۸۰۴۶
۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
۱۹۵۰
دولت آمریکا برای اعمال تحریم‌هایی علیه مقام‌های ارشد دولت ونزوئلا با هدف منصرف کردن رئیس جمهوری این کشور از برنامه‌اش در تغییر قانون اساسی آماده می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: دولت آمریکا برای اعمال تحریم‌هایی علیه مقام‌های ارشد دولت ونزوئلا با هدف منصرف کردن رئیس جمهوری این کشور از برنامه‌اش در تغییر قانون اساسی آماده می‌شود.

 این اقدامات علیه پادرینو لوپز، وزیر دفاع و دیوسدادو کابیو، مرد شماره دو حزب سوسیالیست ونزوئلا به اتهام نقض حقوق بشر اعمال می‌شود.

این اظهارات از سوی مقام‌های آمریکایی در پی تعهد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در روز دوشنبه برای انجام اقدامات سخت‌تر و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا مطرح شده است.

دولت واشنگتن اعلام کرده بود اگر مادورو از برنامه‌اش در تشکیل هیاتی برای تدوین مجدد قانون اساسی دست برندارد، این تحریم‌ها را اعمال می‌کند.

یکی از مقام‌های ارشد دولت ترامپ به خبرنگاران در یک نشست خبری گفت: تمامی گزینه‌ها شامل اعمال محدودیت در صادرات نفت خام ونزوئلا که منبع درآمد این کشور است به آمریکا بر روی میز است.

این مقام ارشد ادامه داد: واشنگتن به دنبال این است که ببیند آیا در ۳۰ ژوئیه سال جاری میلادی دولت مادورو برنامه‌اش را عملی می‌کند یا خیر.

تحریم‌های آمریکا علیه کاراکاس شامل بلوکه اموال مقام‌های ونزوئلایی در آمریکا و ممنوعیت معاملات با تجار در ونزوئلا می‌شود. تحریم‌ها علیه اشخاص تا پس از رای گیری برای تدوین مجدد قانون اساسی در این کشور به تاخیر می‌افتد اما تصمیم نهایی هم به این زودی‌ها گرفته نمی‌شود.

مادورو در جریان نشست شورای امنیت کشور به تحلیل تحریم‌های آمریکا پرداخت و گفت: هیچ کس نمی‌تواند به ونزوئلا دستور دهد هیچ کشور خارجی اجازه چنین کاری ندارد. دونالد ترامپ رئیس ونزوئلا نیست.

این صحبت‌ها در حالی صورت گرفته که اپوزیسیون ونزوئلا گفته قصد دارد تا در روز پنجشنبه دست به اعتصاب سراسری بزند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج