درخت عجیب و تاریخیِ میخ در وین
۵۷۲۱۲۰
۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۸
۸۴۹۲
در مرکز یک عمارت عجیب و غریب قرن نوزدهمی در شهر وین، یک محفظه شیشه‌ای قرار دارد که درون آن یک درخت باستانی است. در طول قرن‌ها صد‌ها میخ برای خوشبختی کوبیده شده است.
برترین ها: در مرکز یک عمارت عجیب و غریب قرن نوزدهمی در شهر وین، یک محفظه شیشه‌ای قرار دارد که درون آن یک درخت باستانی است. در طول قرن‌ها صد‌ها میخ برای خوشبختی کوبیده شده است. در اروپای قرون وسطی، کوبیدن میخ آهنی به درخت زنده، صلیب‌های چوبی و حتی صخره‌های یک کار معمول بود، درست مثل انداختن سکه به چاه‌های آرزو یا آبنماها.

گاهی بیماران میخی را به قسمت آسیب دیده بدن خود می‌مالیدند و سپس آن به امید سلامتی به تنه درخت می‌کوبیدند تا درد آن‌ها را جذب کند. این رسم در قرن نوزدهم ناپدید شد و بسیاری از این‌ها «درختان میخ» نامیده شدند. درخت میخ وین قدیمی‌ترین درخت میخی است که هنوز حفظ شده است.
 
درخت وین یک درخت صنوبر است که تخمین زده می‌شود بیش از ۶۰۰ سال قدمت داشته باشد و اولین میخ‌ها وقتی هنوز زنده بوده در آن کوبیده شده اند. این عمل تقریبا ۴۰ سال قبل از افتادن درخت، یعنی حدود سال ۱۴۴۰ انجام می‌شد. هیچکس مطمئن نیست که این درخت چرا و چه زمانی افتاده، اما در اسناد کتبی نوشته شده این اتفاق در سال ۱۵۳۳ افتاده است. ابهامات زیادی درباره تاریخچه این درخت هست، اما اسناد کتبی نشان می‌دهد که مردم قرن هجدهم هنوز به این درخت میخ می‌کوبیده اند.
 
درخت عجیب میخ در وین 
 
درخت عجیب میخ در وین 
 
درخت عجیب میخ در وین 
 
درخت عجیب میخ در وین 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج