افزایش فشار لابی‌های ضد روس بر ترامپ
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۷۳۴۹۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
۴۹۸۸
روسای جمهوری روسیه و آمریکا دو رئیس جمهور از دو دنیای متفاوت هستند و از این منظر تفاوت‌ها و تضادهای گوناگونی در ورطه تئوری و عملی میان روسیه و آمریکا وجود دارد.
ایلنا: روسای جمهوری روسیه و آمریکا دو رئیس جمهور از دو دنیای متفاوت هستند و از این منظر تفاوت‌ها و تضادهای گوناگونی در ورطه تئوری و عملی میان روسیه و آمریکا وجود دارد.

«بهرام امیراحمدیان» تحلیلگر مسائل روسیه در تحلیل ابعاد مختلف تنش میان روسیه و آمریکا  اظهار کرد: مساله‌ای که باید در خصوص تنش اخیر میان آمریکا و روسیه مورد توجه قرار گیرد، این است که هیچ آشتی و پیوند عمیقی قرار نیست میان روسیه و آمریکا به وقوع بپیوندد.
 
به عبارت دیگر تضاد موجود میان دو کشور و اختلاف دیدگاه‌ها به حدی است که نمی‌توان چنین موضوعی را متصور شد. عده‌ای بر این باور بودند که پس از دیدار پوتین و ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰، به دلیل انعقاد توافق آتش‌بس که در خصوص نواحی جنوب سوریه میان مسکو و واشنگتن، از این به بعد باید شاهد تعمیق روابط دو کشور باشیم اما چنین حالتی رخ نداد. باید توجه داشته باشیم که پوتین و ترامپ دو رئیس جمهور از دو دنیای متفاوت هستند و از این منظر تفاوت‌ها و تضادهای گوناگونی در ورطه تئوری و عملی وجود دارد.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در پرونده سوریه شاهد هستیم که پس از ورود نظامی روسیه به این کشور مدل برخورد و گفتمان آمریکا با روسیه بسیار متفاوت شد و حتی درگیری‌های سیاسی زیادی میان دو طرف ایجاد شد که تا مرز درگیری نظامی هم پیش رفت. چراکه آمریکایی‌ها معتقدند که بشار اسد و دولت سوریه که تا این حد در داخل کشور خود دارای مشکل هستند و مشروعیت آن زیر سوال رفته، چگونه مجوز حضور نظامی به روسیه اعطاء کرده است.
 
پرونده‌هایی مانند گرجستان، آبخازیا، اوستیای جنوبی و حتی افغانستان و سوریه به علاوه مناقشه اوکراین از مهمترین چالش‌هایی است که نشان می‌دهد اختلاف نظر و تضاد جدی میان واشنگتن و مسکو وجود دارد و نمی‌توان آشتی میان دو قدرت را نظاره‌گر بود؛ تا جایی که آمریکایی‌ها روسیه را متهم به فروش سلاح به طالبان می‌کنند و همین مواضع تضادها را نمایان می‌کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به تلاش آمریکا برای خطاب دادن روسیه در پرونده کره‌شمالی گفت: در بحث کره‌شمالی، انتقادهایی که از سوی مقام‌های غربی علیه روسیه مطرح می‌شود، نشان می‌دهد که واشنگتن اصرار دارد پای روسیه را به پرونده کره‌شمالی باز کند. چراکه آنها معتقدند مسکو به کره‌‌شمالی کمک تسلیحاتی و حمایتی صورت می‌دهد و به نظر می‌رسد که این موضوع در دستور کار دولت ترامپ قرار گرفته است. موضوع دیگر بحث دخالت روسیه در انتخابات اخیر امریکا است که اگر اثبات شود، بدون تردید نقش‌آفرینی بیشتر روسیه در نظام بین الملل با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

وی افزود: در تمامی ابعاد و با نگاه کلی به تنش میان آمریکا و روسیه باید بگوییم که یک «نگاه دگرگون کننده» بر روابط دو کشور حاکم است. در اوایل سال جاری میلادی شاهد بودیم که چنین تنشی خلق شد اما پوتین اعلام کرد که روسیه دیپلمات‌های آمریکا را اخراج نخواهد کرد؛ اما در روزهای اخیر شاهد هستیم که چنین تصمیمی از سوی وزارت خارجه بر علیه دیپلمات‌های آمریکایی گرفته شد و این نه تنها نمایانگر سازش نیست بلکه نشان‌دهنده افزایش اختلاف‌ها است.

پوتین در روسیه از محبوبیت بالایی برخوردار است که این میزان بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه افزایش پیدا کرد؛ چراکه اعتماد به نفس افکار عمومی در روسیه پس از الحاق کریمه به روسیه تا حد زیادی بالا رفت. اما در مقابل، شاهد هستیم محبوبیت ترامپ در آمریکا روزانه در حال کاهش است و مردم آمریکا خواهان مقابله ترامپ با پوتین هستند و همین روند در جریان‌های سیاسی و لابی‌های پرنفوذ اقتصادی و سیاسی آمریکا هم دیده می‌شود؛ به گونه‌ای که جریان‌های غالب و پرنفوذ ایالات متحده در صدد آن هستند تا با بهره‌گیری از ابزارهای قانونی در کنگره، فشار اقتصادی و سیاسی بیشتری بر روسیه وارد کنند.

امیراحمدیان در پایان یادآور شد: با توجه به وضعیت فعلی این پرونده باید بگوییم که روسیه برای موازنه تسلیحاتی با آمریکا وارد پروژه‌های مشخص خواهد شد و همین موضوع می‌تواند فشار اقتصادی را در دولت پوتین بالا ببرد. چراکه روسیه در تاجیکستان، جزیره کریمه، اوکراین ، افغانستان، سوریه، آبخازیا و اوستیای جنوبی در حال هزینه نظامی است و غرب برای تضعیف مسکو خواهان ادامه این منازعه خواهد بود. لذا به نظر می‌رسد که هنجارشکنی‌ها از سوی روسیه، طرح سناریوهای مختلف در ابعاد گوناگون از سمت آمریکا را در برخواهد داشت، اما دامنه آن و مدل برخوردها مشخص نخواهد بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو