گران‌ترین گل‌های جهان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۷۵۲۸۳
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
۳۳۱۸۶
در این مطلب با گران‌ترین گل‌های جهان از لیزینیاتوس تا رز ژولیت که برای خرید هر شاخه آن باید سه میلیون پوند بپردازید آشنا خواهید شد.
برترین ها: در این مطلب با گران‌ترین گل‌های جهان از لیزینیاتوس تا رز ژولیت که برای خرید هر شاخه آن باید سه میلیون پوند بپردازید آشنا خواهید شد.

10- لیزینیانتوس

استوما نوعی گیاه متعلق به خانواده Gorechanov است. این نام ریشه یونانی دارد و از eu به معنای خوب و stoma به معنای دهان می‌آید. گل‌های پرورشی متعلق به این دسته اغلب لیزینیانتوس نام دارند. این گیاه در جنوب آمریکا، مکزیک، پاناما، شمال آمریکای جنوبی و جزایر دریای کارائیب یافت می‌شود. ارتفاع این گیاه به ۶۰ سانتیمتر می‌رسد و گل‌های آن آبی با سایه‌های مختلف است. انواع تولید شده این گیاه به صورت مصنوعی نیز دارای گل‌های قرمز رنگ، سفید و زرد هستند. رایج‌ترین نوع استوما با گل‌های بزرگ، به عنوان گیاه زینتی یا خانگی به کار می‌رود.

گران‌ترین گل‌های جهان
 

 
9- لیلی دره

لیلی دره، نوع مونوتایپ یا الیگوتایپ از گیاهان خانواده Sparzhevye است.
 
گران‌ترین گل‌های جهان
 

 
8- گلوریوسیس، هر گل ۱۰ دلار

گلوریوسا یک نوع گیاه گلدار بالارونده با ساقه‌های افقی است که شاخه‌های برگدار خود را تا دو متر با حضور یک پشتیبان پرتاب می‌کند. غده‌ها زیرزمینی، نوک تیز و اغلب به شکل V. هستند بدون ریشه، و با یک پوست نازک قهوه‌ای طلایی پوشیده شده اند. گل‌ها به صورت جداگانه روی ساقه‌های بلند قرار می‌گیرند. گل‌ها بزرگ، دو جنسی و دارای تقارن شعاعی هستند. شش گلبرگ آن به سمت ساقه خم شده، نوک تیز و مواج هستند، طرف بیرونی آن صورتی و داخلی آن دو رنگ هستند: زرد و قرمز روشن. پرچم‌ها به صورت شعاعی مانند پره‌های چرخ قرار دارند. بساک‌ها با یک شکاف طولی باز می‌شوند. تخمدان بالاست و شامل سه بخش می‌شود. گلوریسا گیاهی نسبتا نادر و گل گران قیمت بومی آفریقای جنوبی و آسیا است. گاهی ارتفاع این گیاه به سه متر می‌رسد. شاخه‌های شکننده، برگ‌های بلند و گل‌های بزرگ با اشکال عجیب دارد. گل‌های آن زرد-قرمز روشن یا زرد- سبز هستند. قیمت هرگل آن ده دلار است.
 
 گران‌ترین گل‌های جهان7- هورتنس

هورتنسیا نوعی گیاه گلدار از خانواده هورتنس است که ۷۰ - ۸۰ نوع دارد. بیشتر گونه‌ها درختچه هایی با ارتفاع ۱ تا ۳ متر هستند، برخی درختان کوچک هستند، بقیه لیاناهایی هستند که در امتداد تنه درختان تا ۳۰ متر بالا می‌روند. این گیاه می‌تواند به صورت برگریز یا همیشه سبز باشد، اما بیشتر برگریز هستند. از بهار تا اواخر پاییز گل می‌دهد. گل‌ها در انتهای ساقه جمع می‌شوند. در بیشتر گونه سرهای گلدار دو نوع دارد: گل‌های کوچک در وسط و گل‌های بزرگ در لبه ها. در برخی گونه‌ها همه گل‌ها بزرگ هستند و اندازه یکسانی دارند. اکثر گل‌ها سفید هستند، اما برخی می‌توانند آبی، قرمز، صورتی یا بنفش باشند. در این گونه، رنگ اغلب به PH خاک بستگی دارد: در خاک‌های اسیدی، گلبرگ‌ها آبی، در خاک خنثی بژ کم رنگ و در خاک بازی صورتی یا یاسی می‌شوند. این گل می‌تواند آلومینیوم را از خاک جمع کند و سایه‌های آبی ایجاد کند.
 
 گران‌ترین گل‌های جهان
 

 
6- لاله «پادشاه شب»

تولیپ یکی از پرطرفدارترین گیاهان زینتی جهان است و هزاران شکل و نوع از آن در مناطق صنعتی پرورش داده می‌شود. حتی در قرن هجدهم در هلند، تقاضا برای این گل بسیار زیاد بود که حتی روی اوراق بهادار هلند در سال ۱۶۳۷ نقش بست. در طبیعت، بیش از صد نوع لاله، عمدتا در مناطق خشک و کوهستانی آسیای مرکزی، اروپا، قزاقستان، ایران، ترکیه و شمال هند یافت می‌شود. در بخش اروپایی روسیه نیز می‌توانید چندین نمونه وحشی پیدا کنید که مشهورترین آن‌ها لاله جنگلی با گل‌های زرد کوچک است. «پادشاه شب» غیرمعمول‌ترین نوع لاله است. در گذشته این لاله سیاه گران‌ترین و دلپذیرترین گل بود. در طول «تپ لاله» یک لاله سیاه معادل با یک گله گوسفند، چهار گاو، چهار خوک، چهار تن گندم، دو تن کره، سیصد کیلوگرم پنیر و یک فنجان نقره‌ای بود. اما امروزه قیمت یک شاخه از این گل ۱۵ تا ۲۰ دلار است.

گران‌ترین گل‌های جهان
 

 
5- زعفران
 
زعفران، ادویه و رنگ دهنده غذا، از گل خشک شده زعفران به دست می‌آید. زعفران مدت‌ها به دلیل سختی تولید، گران‌ترین ادویه جهان بود. یک گل سه کلاله دارد و ۲۰۰ کیلوگرم گل برای تولید یک کیلو ادویه نیاز است. 90 درصد زعفران جهان در ایران برداشت می‌شود. از طعم و رنگ زعفران در آشپزی، شیرینی پزی، تولید پنیر و سوسیس استفاده می‌شود.
 
گران‌ترین گل‌های جهان 
 

 
 4- ارکید «کینابال طلایی»

گران‌ترین گل جهان، کینابال طلایی کمیاب‌ترین نوع ارکید است که منحصرا در جزیره بورنئو در یک طرف کوه کینابالو رشد می‌کند. این گیاه شگفت انگیز اولین بار در ۱۵ سالگی گل می‌دهد. قیمت این گیاه کمیاب تا ۵۰۰۰ دلار هم می‌رسد. این گل‌های معطر بزرگ بیشتر از شش تا نمی‌شوند و با رنگ آمیزی راه راه منحصربفرد و آرایش افقی گلبرگ‌ها شناخته می‌شوند. به نظر می‌رسد این گل گران‌ترین گل جهان باشد. روی هر ساقه ۵ تا ۶ گل زرد بزرگ رشد می‌کند. این گل فقط در ماه‌های مارس تا مه رشد می‌کنند و ممکن است زمان طولانی طول بکشد تا دوباره شکوفا شود. برای هر شاخه باید ۵ تا ۶ هزار دلار پرداخت کنید.
 
 گران‌ترین گل‌های جهان
 


3- ارکید henzhen Nongke

یک نوع ارکیده است که به صورت مصنوعی توسط تیمی از پرورش دهندگان چینی پس از ۸ سال کار سخت توسعه یافته است. برای دیدن این گل زیبا باید ۴ تا ۵ سال صبر کنید. این گل در سال ۲۰۰۵ توسط یک خریدار ناشناس به قیمت ۲۰۲۰۰۰ دلار خریده شد و بنابراین گران‌ترین گل فروخته شده در جهان شد. این گل ملکه ارکیده‌ها و ملکه گل‌های جهان نامیده می‌شود.

گران‌ترین گل‌های جهان
 

 
2- رز ژولیت

پرورش دهنده بریتانیایی دیوید آستین انواع مختلفی از رز‌ها را تولید کرده است. برای ایجاد این گل فوق العاده او ۸. ۱۵ میلیون دلار و ۱۵ سال کار سخت نیاز داشت. این رز زیبا اولین بار در سال ۲۰۰۶ در نمایشگاه گل بریتیش چلسی به نمایش عموم درآمد. یک دسته گل کوچک از رز سوئیت ژولیت حدود ۱۵۰ دلار و هر گل ۲۵ دلار قیمت دارد. گل ژولیت ترکیبی از فرم آنتیک زیبا، سایه‌های هلویی رنگ ملایم و عطر سبکی از چای رز است. اکنون دیوید آستین می‌تواند تمام هزینه هایی که در این سال‌ها صرف این گل منحصربفرد کرده را با فروش هر گل به قیمت سه میلیون پوند استرلینگ جبران کند.

 گران‌ترین گل‌های جهان
 

 
1- کادوپول

کادوپول (ملکه شب) یک گل منحصربفرد از جزایر سریلانکا است. مسافران و گردشگران از سراسر جهان برای دیدن این گل زیبا به این جزیره می‌آیند. گفته می‌شود در شب که این گل شکوفا می‌شود، موجودات افسانه ای، نیمه خدایان با بدن مار مانند به زمین می‌آیند تا زیباترین گل جهان را چیده و آن را به بودا هدیه دهند. این گل بوی عجیب و گلبرگ‌های ظریف سفید دارد. در ژاپن به این گل «زیبایی ماه» می‌گویند. پس از چیدن این گل فقط چند ساعت زنده می‌ماند بنابراین در هیچ مغازه‌ای فروخته نمی‌شود و هیچکس نمی‌تواند آن را بخرد. علاوه بر این گل‌های آن که در شب شکوفا می‌شوند فقط یک شب دوام دارند و قبل از طلوع خورشید می‌میرند.
 
گران‌ترین گل‌های جهان 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1396/05/11
انشاالله عشق همتون واستون از اینا بخره
پاسخ ها
سلین
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1396/05/11
اولی رو که تو ایران با قیمت پایین داریم. اما مطمئن نیستم اسمش همین باشه
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/05/19
من براهمسرایندم میخوام 500شاخه ازاون گل اخریا مهریه بزنم
پاسخ ها
سلین
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
واو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر