شکست ایران در یک جنگ گازی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۶۲۵۷
۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
۱۰۱۵۹
باید دید که مسئولین ایرانی تا کی می خواهند اختلاف مالی با ترکمنستان را بهانه به تاراج دادن فرصت های ارزشمند ایران در بازار گاز قراردهند.
خبرگزاری مهر: باید دید که مسئولین ایرانی تا کی می خواهند اختلاف مالی با ترکمنستان را بهانه به تاراج دادن فرصت های ارزشمند ایران در بازار گاز قراردهند.
 
به تازگی تاجیکستان از آغاز احداث بخش تاجیکی خط لوله چهارم صادرات گاز ترکمنستان به چین خبر داده است. احداث این خط لوله در حالی آغاز شده است که ایران نه تنها از گاز ارزان این همسایه شمال شرقی خود استفاده حداکثری نمی‌کند؛ بلکه با قطع واردات از ترکمنستان در سال جاری، دست خود را نیز از آن کوتاه کرده است. در همین زمان رقبای ایران در این بازار مانند چین، برای احداث خط لوله چهارم واردات گاز از این کشور گام برمی‌دارند.

در طی هفته جاری، تلویزیون ملی تاجیکستان خبر از آغاز احداث بخش تاجیکی خط لوله ترکمنستان-ازبکستان-تاجیکستان- قرقیزستان-چین داده است. بر طبق این خبر، عثمان علی عثمان،  وزیر انرژی و آب تاجیکستان در یک نشست خبری بیان کرده است که این بخش از خط لوله در طی دو سال تکمیل خواهد شد. تاجیکستان از این خط لوله گازی دریافت نخواهد کرد و تنها سرمایه چین را برای احداث این خط لوله دریافت می‌کند.

طبق گفته وزیر انرژی تاجیکستان، شرکت ملی نفت چین فروش تجهیزات و ماشین آلات برای ساخت تونل‌های خط لوله در منطقه‌های کوهستانی تاجیکستان را آغاز کرده است. بخش تاجیکی خط لوله تاجیکستان-چین بیش از ۴۰۰ کیلومتر طول خواهد داشت. اجرای این پروژه، بیش از ۳ میلیارد دلار  سرمایه از طریق چین به اقتصاد تاجیکستان تزریق خواهد کرد.

توقع داریم این خط لوله حداقل سالانه ۲۵ تا ۳۰ میلیارد مترمکعب گاز ترکمنستان را به چین منتقل کند. لازم به ذکر است توافق برای اجرای این خط لوله در سال ۲۰۱۳، در سطح دولتمردان به امضاء رسیده بود.

به این ترتیب، به نظر می رسد در غفلت مسئولان ایرانی و اعلام عدم ضرورت واردات از ترکمنستان؛ کشورهای دیگر به دنبال جذب فرصت های مسلم ایران در بازار گاز و افزایش سهم خود از این بازار هستند؛ حال باید دید که مقامات ایرانی، تا کی می خواهند اختلاف مالی با ترکمنستان را، بهانه به تاراج دادن فرصت های ارزشمند ایران در بازار گاز قرار دهند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1396/05/13
مشکل وبدبختی دولتمردان درندشتن مدیریت کارامد وبی کفایتی است کشور مابااین همه ذخایر گازی نتوانسته ایم بازاریابی‌ سنجیده داشته باشیم واکنون براحتی بازار چین ودیگر کشورها را جذب کنیم
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1396/05/13
اطلاع نداری. صحبت نکن یادت رفت در سرما ترکمنستان گاز راقطع کرد. و تقاضای چند برابر کردن قیمت را کرد
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1396/05/13
چرا چرندیات بهم می بافید؟اولاکه جنگی دراینمورد بین ایران وترکمنستان یا دیگری نبوده.شایو سوابق را نمیدانید.درزمستان 86 کشور مذکور با سوء استفاده ازسرمای غیر منتظره وشدید در شمال کشور(مازندران وگیلان)با کمال نامردی اقدام به باج خواهی ودرخواست افزایش قیمت گاز ارسالی به ایران را کردومجددا همین کار را 3 سال بعد تکرار کرد .به همین دلیل دولت ووزارت نفت تصمیم گرفتند با احداث یک خط لوله از سمنان ودامغان واتصال آن به خط لوله گاز شمال مشکل را برای همیشه حل کنند که به دلیل مشکلات مالی وفنی این طرح بیشتر از زمان معمول زمان برد ولی با همت وزارت نفت در این دولت طرح درحال اجراست ومراحل پایانی رامیگذراند.دوم اینکه با توجه به حجم عظیم ذخایر گازی ایران ومقدار گازتولیدی در کشور وطرحهای در دست اجرا در منطقه پارس جنوبی (عسلویه)،وارد کردن گاز آنهم از کشور ی مثل ترکمنستان ظلم مضاعف وجفا در حق ملت است.
پس لطفا در مورد عناوین خبری ومتن خبرهایتان کنکاش بیشتری کنید وبعدبنویسید.
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1396/05/13
مادرروابط بین الملل دچار نوعی تکبرسیاسی هستیم منافع گرایی نداریم. البته افکارعمومی هم بی تاثیرنیست نمونه دیگرش نوع برخورد با عربستان ویورش به سفارت وکنسولگری ان کشورست
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1396/05/13
چقدر حماقت و چقدر ناجوانمردانه کارهای مفید و عالی را زیر سوال می برید ؟؟؟؟؟ وزارت نفت با این کار وابستگی کشور را به گاز ترکمنستان قطع کرد این کار قابل تقدیره , وقتی ما خودمون گاز داریم چرا از بیگانه بخریم حتی ارزان ؟؟؟!!!!
این خبرگزاری از مردم که خجالت نمیکشه لز خدا خجالت بکشه اگر میدونه خجالت چیه
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1396/05/13
متاسفانه جناح اصولگرا فقط دنبال خرده گیری از جناح اصلاح طلبه. همیشه توی بوق و کرنا میکنن که چرا دولت واردات رو گسترش میده و به فکر اقتصاد مقاومتی نیست. حالا برعکس داره از اقدام دولت در جلوگیری از واردات گاز ترکمنستان انتقاد می‌کنه. آخه شما به کدوم صراط مستقیم هستین؟؟؟؟؟؟
همین نگرشها و جبهه گیری های بچه گانه باعث شد جناح اصولگرا رأی نیاره
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1396/05/13
نگارنده محترم فراموش کرده که ترکمن ها در سرمای کشنده سال ۸۶ با مردم ما چه کردند و اینکه کلا هر وقت یه اتفاقی میفته با افزایش بی رویه قیمت گاز چه باجی از ما میگیرن . بعد هم مملکتی که خودش بزرگترین منابع گازی رو داره چرا باید محتاج کشور بی مقدار و بی مسئولیتی مثل ترکمنستان باشه
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1396/05/13
گیریم که پیروز میشدومیلیون هادلار پول به جیب میزد.چه سودی برای مردم داره
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1396/05/13
درکشور ما فقط از تاراج بیت المال بگو!
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1396/05/13
ایران غنی از ذخایر نفت و گاز و معادنه زیادیه ...ما به خط لوله و گاز چکار داریم ...ایا نون سر سفره مردم هست ؟ایا سفره مردم کوچیکتر نشده ؟ایا فقر بیداد نمیکنه ؟ایا جوانان بیکار نیستند؟ایا قتل و دزدی زیاد نشده و هزارتا مشکل دیگه که اگه بنویسیم تمامی نداره ..عزیزان بحث خط لوله چه سودی بحاله ما داره ..اگه نون سر سفره داشتی زنده میمونی اگه نه باید بریم قبرستان از بی پولی برا خودما قبر بکنیم چون پوله قبر کن هم نداریم بدیم که برا ما یه قبر خوشگل و شیک بکنن ...
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1396/05/13
چرا پیام منو نزدید با تشکر
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1396/05/13
به بی عرضگی مسولین عادت کرده ایم .
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1396/05/13
باید نوشت شکست پولخوارهای ایران در جنگ گازی چون سودی از این چیزا نصیب مردم که نمیشه فقط واسه چهارتا مثل بابک زنجانی اینا خوبه بازم خداروشکر که گیرشون نیومد خخخ
Iran, Islamic Republic of
05:50 - 1396/05/14
وقتی وتوی چین لازم داری مجبوری به سازشون برقصی والا از وتو خبری نیست و این عامل اصلی بدبختی ملته .تا زمانیکه محتاج وتوی چین و روسیه باشی باید باج بدی که دارین میدین
Iran, Islamic Republic of
05:50 - 1396/05/14
وقتی وتوی چین لازم داری مجبوری به سازشون برقصی والا از وتو خبری نیست و این عامل اصلی بدبختی ملته .تا زمانیکه محتاج وتوی چین و روسیه باشی باید باج بدی که دارین میدین
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1396/05/14
بدون نام 11:07 - 1396/05/13ارسال پاسخ 01 اطلاع نداری. صحبت نکن یادت رفت در سرما ترکمنستان گاز راقطع کرد. و تقاضای چند برابر کردن قیمت را کرد!!!!........................ترکمستان ادعای چند برابری کردن قیمت نکرد فقط از ایران خواست بدهی های چند سالشو بپردازه که بدون پرداخت ریالی همینجور داشتیم گاز ترکمنستان را مصرف میکردیم .... افرادی چون شما با این نظرات بی اساس باعث ایجاد تخم کینه در مردم کشورمون نسبت به همسایه هامون میشوید که دود این تفرقه انگیزی هم همیشه اخرش به چشم خودمون وبچه هامون میره (برترین ها از شما هم انتظار ندارم منصف باشی ولی اگه میتونی یک نظر مخالفت را هم چاپ کن !)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دارو سازی عبیدی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو