چرا پزشکان دهلی آموزش‌های رزمی می‌بینند؟
۵۷۶۷۱۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
۳۳۵۳
دلیل اصلی که پزشکان دهلی را به آموزش تکواندو مجبور ساخته دفاع شخصی در صورت مواجه شدن با تعرض و آسیب از سوی خانواده ی های داغداری است که بیمار خود را در بیمارستان از دست داده اند.
وبسایت تابناک با تو: نزدیک به ۱۵۰۰ پزشک در دهلی پایتخت هند، آموزش های رزمی «تکواندو» می بینند. اما دلیل این موضوع چیست؟ آیا این آموزش جزئی از سبک زندگی و آمادگی جسمانی است؟
 
چرا پزشکان دهلی آموزش‌های رزمی می‌بینند؟

دلیل اصلی که پزشکان دهلی را به آموزش تکواندو مجبور ساخته دفاع شخصی در صورت مواجه شدن با تعرض و آسیب از سوی خانواده ی های داغداری است که بیمار خود را در بیمارستان از دست داده اند. بیشترین میزان گزارش حمله به کارکنان بخش پزشکی از سوی خانواده های بیماران در این کشور ثبت شده است. اعتراض و ضرب و جرح در راهروهای بیمارستان ها و درمانگاه های دهلی یکی از صحنه های آشنا برای مراجعه کنندگان است.
 
چرا پزشکان دهلی آموزش‌های رزمی می‌بینند؟
 
از همین روی پزشکان دهلی در سالن ورزشی انستیتو پزشکی هند تحت آموزش های تکواندو قرار می گیرند تا بتوانند در صورت لزوم از جان خود دفاع کنند.

چندی پیش بیش از ۱۰۰۰ پزشک در «چنای» در ساحل شرقی هند در اعتراض به کتک خوردن یک پزشک توسط پسر ۲۴ ساله ای به خیابان ها ریختند. در اقدامی مشابه کارکنان علوم پزشکی هند برای همدلی با بیش از ۲۰۰۰ پزشک مومبای با کلاه کاسکت در محل کار خود حاضر شدند. گفتنی است که بودجه ی اختصاصی به بخش پزشکی در هند با ۱.۱۵ از تولید ناخالص داخلی و در حد پایینی قرار دارد.
 
چرا پزشکان دهلی آموزش‌های رزمی می‌بینند؟

 این کلاس ها آموزش های رزمی برای پزشکان از ۱۵ ماه مه آغاز شده و مربیان این دوره از کلاس ها را ورزشکاران حرفه ای و کمربند مشکی ها برعهده دارند.

این دوره به مدت شش ماه به طول می انجامد اما برای کسانی که علاقمند به شرکت در دورهای تکمیلی می باشند، می توانند در دوره های تکمیلی که به مدت دو سال و نیم برنامه ریزی شده شرکت نمایند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج