بازتاب ناخرسندی انتخاباتی در پوشش خبری تحلیف
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۷۹۰۳۳
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۹
۲۸۱۰
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی؛ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در روزنامه ایران نوشت: برجسته‌سازی غیرواقعی و بی‌پایه ماجرای سلفی با خانم موگرینی ظلمی بزرگ به ملت ایران است که کمتر از دو ماه پیش حماسه‌ای بی نظیر را آفرید.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی؛ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در روزنامه ایران نوشت: برجسته‌سازی غیرواقعی و بی‌پایه ماجرای سلفی با خانم موگرینی ظلمی بزرگ به ملت ایران است که کمتر از دو ماه پیش حماسه‌ای بی نظیر را آفرید.
 
تیترها و عکس‌های دو روز گذشته برخی رسانه‌ها درباره این ماجرا ریشه در این واقعیت دارد که برای این رسانه‌ها، منافع ملی از اهمیت کمتری در قیاس با منافع جناحی برخوردار است.
 
بی آنکه بخواهیم از سلفی با خانم موگرینی دفاع کنیم، نمی‌توانیم این حقیقت را کتمان کنیم که این سهل‌انگاری، به اندازه‌ای نبود که بتواند اصل برگزاری مراسم تحلیف را تحت‌الشعاع قرار دهد. اما به نظر می‌رسد این موضوع ساده، فرصت خوبی برای بهره‌گیری‌های بزرگ‌تر برای برخی رسانه‌ها فراهم آورد.
 
در ارزیابی آنچه در مراسم تحلیف روی داد، باید چند مسأله را مدنظر قرار داد. نخستین مسأله، میلیاردها دلاری است که عربستان سعودی به دولت ترامپ بخشید تا شاید بتواند ایران را منزوی کند. اما با وجود این بذل و بخشش‌ها، شنبه گذشته جهان شاهد بود که مقام‌های بیش از 100 کشور در مراسم تحلیف حضور یافتند. از این رو، این مراسم یک موفقیت بزرگ برای ایران و یک شکست بزرگ برای دشمنان این ملت است.
 
دومین نکته‌ای که باید مد نظر قرار داد، این است که مراسم تحلیف در مکانی برگزار شد که چندی پیش مورد حمله داعش قرار گرفت و در جریان آن 18 ایرانی مسلمان به شهادت رسیدند. اما مقام‌های خارجی، در عالی‌ترین سطوح، با علم به این موضوع، به توانایی‌های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران نسبت به برقراری امنیت این مراسم اعتماد کرده و در مکانی حاضر شدند که چندی پیش یکی از خونبارترین حوادث تروریستی سال‌های اخیر کشور در آن رقم خورد. با توجه به تنها همین دو نکته، ما به عنوان ایرانیان مسلمان که به کشور خود عرق داریم، می‌بایست خوشحال بوده و به خود و دستگاه‌های مختلف کشور ببالیم.
 
اما با کمال تأسف، دیدیم که برخی از رسانه‌های مغرض، همنوا با جریان‌های ضدانقلاب، همه دستاوردهای مراسم تحلیف را تحت‌الشعاع سلفی با خانم موگرینی قرار دادند. تأسف بیشتر اینکه برخی رسانه‌ها مسائل جنسی را در سلفی گرفتن دخیل دانستند، آن هم در شرایطی که حتی ضدانقلاب‌ها و دشمنان تابلودار نظام نیز جرأت نکردند چنین نسبتی را به نمایندگان مجلس بدهند.
 
در واکاوی علت این حاشیه سازی‌ها، به این نکته می‌رسیم که اتخاذ این رویکرد نسبت به مراسم تحلیف، تنها می‌تواند ناشی از ناخرسندی انتخاباتی باشد. برخی حتی از این هم پیش‌تر رفته و مدعی شدند که این سلفی، نشانه این است که مردم چشم بسته نمایندگان را انتخاب کرده‌اند. باید پرسید آیا رأی مردم تنها زمانی قابل احترام است که به شما و جریان متبوع شما رأی داده باشند؟ و درغیر این صورت، رأی مردم، واجد اصالت است؟
 
شاید بهتر بود که نمایندگان مجلس دست به چنین اقدامی نمی‌زدند، اما حتی این اقدام نیز توجیه‌کننده این همه حاشیه‌سازی و نادیده گرفتن دستاوردهای نظام در برگزاری این مراسم نیست. به عبارت دیگر، این رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی همسو با آنان باید بدانند که موفقیت‌هایی از این دست، موفقیت‌های نظام است، نه یک فرد یا گروه. در این صورت می‌فهمیدیم که برگزاری مراسم در این سطح، در جهت سیاست‌های کلی نظام بوده است که نباید با یک حاشیه، خدشه‌دار شود.
 
نکته پایانی، حضور نیافتن برخی نامزدهای انتخابات در این مراسم، با وجود دعوت رسمی است. حضور این شخصیت‌ها می‌توانست این پیام را به میهمانان خارجی ارائه کند که ایرانیان، ید واحده هستند و با پایان رقابت‌های انتخاباتی، رفاقت‌ها آغاز می‌شود. اما این دوستان حاضر نشدند این گام را در جهت منافع ملی بردارند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر