فشار فرانسه و آلمان به گوگل و اپل
۵۷۹۱۶۰
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
۲۶۹۴
دو کشور فرانسه و آلمان قصد دارند با فشار بیشتر به کمپانی های آی تی مانند گوگل، اپل، فیس بوک و آمازون مالیات بیشتری از آنها اخذ کنند.
خبرآنلاین: دو کشور فرانسه و آلمان قصد دارند با فشار بیشتر به کمپانی های آی تی مانند گوگل، اپل، فیس بوک و آمازون مالیات بیشتری از آنها اخذ کنند.
 
 فشار فرانسه و آلمان به گوگل و اپل برای پرداخت مالیات

واقعیت این است که اروپا بهشت فرار مالیاتی برای غول‌های آی تی شده است و رهبران اروپایی به خصوص فرانسه و آلمان با دریافت این نکته که سود این کمپانی‌ها به شدت بالا بوده و مالیات نیز در حد و اندازه درآمدشان پرداخت نمی کنند؛ معتقدند باید مالیات بیشتری از آنها دریافت کرد.

 Bruno Le Maireوزیر مالیه فرانسه به بلومبرگ گفت چین این موضوع را درک کرده که غول های آی تی سود فراوانی را می برند بدون اینکه مالیات بدهند و جلوی آنها ایستاده است اما اروپایی‌ها تازه متوجه چنین نکته‌ای شده‌اند.

از سوی دیگر کشورهایی مانند ایرلند و لوکزامبورگ با کاهش مالیات، زمینه بی نظیری برای غول‌های آی تی فراهم کرده تا پول‌های خود را در آنجا انباشته کرده و دفاتر مرکزی خود را در این کشورها راه اندازی کنند.

حالا کشورهای اروپایی که احساس ضرر می کنند دست به کار شده و قصد دارند با فشار بر کمپانی های بزرگ، مالیات متناسبی از آنها دریافت کنند.

مالیات 25 درصدی که مکرون رئیس جمهور فرانسه تعریف کرده شاید راه حلی برای سایر کشورهای اروپایی در این زمینه باشد تا غول‌های آی تی مالیات مورد نظر را بپردازند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج