راز طول عمر از زبان متخصص طول عمر ۱۰۵ ساله
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۷۹۱۶۴
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
۸۴۹۰
هینوهارا در آن زمان ۹۷ ساله بود و به خاطر سلامتی جسمی و روانی و هم چنین نقش قابل تحسینش به عنوان یکی از باسابقه‌ترین فیزیکدانان و معلمان جهان مورد احترام بود.
برترین ها: نویسنده، فیزیکدان و کارشناس طول عمر، دکتر شیگاکی هینوهارا در سال ۲۰۰۹ مصاحبه‌ای با ژاپن تایمز انجام داد. هینوهارا در آن زمان ۹۷ ساله بود و به خاطر سلامتی جسمی و روانی و هم چنین نقش قابل تحسینش به عنوان یکی از باسابقه‌ترین فیزیکدانان و معلمان جهان مورد احترام بود.

درحالی که هینوهارا اخیرا در سن ۱۰۵ سالگی درگذشته است، میراث او رازهای ساده و خردمندانه‌ای است که درباره طول عمر از خود باقی گذاشته است. نکات او همه چیز از سلامتی تا شادی را پوشش می‌دهد. هینوهارا در سال ۱۹۱۱ متولد شده و عمر خود را صرف اصلاحات پزشکی کرده است. او از سال ۱۹۴۱ با بیمارستان بین المللی سنت لوک کار کرده و طرفدار رویکرد شخصی و فردی به بیماران و درمان بود. علاوه بر کار با سنت لوک، او پروژه‌های زیادی انجام داده از جمله کتاب موزیکال و پرفروش‌ترین کتاب کودکان در سن ۱۰۱ سالگی. به دلیل این موفقیت‌های حرفه‌ای برجسته و رویکرد ذهنی او به زندگی روزمره، هینوهارا چندین دهه الهام بخش مردم ژاپن بود؛ و حتی پس از مرگش مردم بی شک به راهنمایی‌های و نصایح او توجه می‌کنند. او ۱۲ نکته به عنوان راز طول عمر بیان کرده که در اینجا مرور می‌کنیم:
 
راز طول عمر از زبان متخصص طول عمر ۱۰۵ ساله 

۱ - خوب بخورید

همه کسانی که عمر طولانی دارند، بدون توجه به ملیت، نژاد و جنسیت، یک چیز مشترک دارند: هیچ کدام اضافه وزن ندارند. من صبحانه قهوه، یک لیوان شیر و مقداری آب پرتقال با یک قاشق روغن زیتون می‌خورم. روغن زیتون برای شریان‌ها عالی است و پوست را سلامت نگه می‌دارد. ناهار شیر و چند کوکی می‌خورم و اگر خیلی سرم شلوغ باشم هیچ چیزی نمی‌خورم. من هرگز گرسنه نمی‌شوم، زیرا روی کارم تمرکز می‌کنم. شام من سبزیجات، کمی ماهی و برنج است و دو بار در هفته ۱۰۰ گرم گوشت می‌خورم.
 

۲ - میانبر نزنید

برای سالم ماندن همیشه از پله‌ها بروید و وسایلتان را خودتان حمل کنید. من دو پله یکی می‌رفتم تا عضلاتم را فعال نگه دارم.
 
۳- انرژی جوانی خود را دوباره کشف کنید

انرژی از احساس خوب می‌آید، نه از خوب خوردن یا زیاد خوابیدن. همه ما کودکی خود را به یاد می‌آوریم، وقتی سرگرم بودیم اغلب خوردن یا خوابیدن را فراموش می‌کردیم. من معتقدم ما می‌توانیم این نگرش را به عنوان بزرگسال هم حفظ کنیم. بهتر است بدنمان را با قوانین بی شمار مثل وقت ناهار یا وقت خواب محدود نکنیم.

۴ - مشغول باشید

همیشه برنامه داشته باشید. دفتربرنامه ریزی من در حال حاضر تا سال ۲۰۱۴ یعنی پنج سال دیگر پر است از برنامه سخنرانی‌ها و کارهای بیمارستان، اما در سال ۲۰۱۶ کمی به خودم استراحت می‌دهم و در المپیک توکیو شرکت می‌کنم.
 
۵ - تا می‌توانید کار کنید

نیازی به بازنشستگی همیشگی نیست، اما اگر هم بخواهید باید بعد از ۶۵ سال باشد. سن بازنشستگی فعلی در ژاپن ۵۰ سال پیش تعریف شده و ۶۵ سال است، یعنی زمانی که میانگین امید به زندگی در ژاپن ۶۸ سال بود و فقط ۱۲۵ ژاپنی بیش از ۱۰۰ سال عمر می‌کردند. امروزه زنان ژاپنی حدود ۸۶ سال و مردان ۸۰ سال عمر می‌کنند و ۳۶ هزار نفر بالای صدسال در کشور داریم. در ۲۰ سال آینده تعداد افراد بالای صدسال به حدود ۵۰ هزار نفر می‌رسد.
 
۶ - به کمک به جامعه ادامه دهید

زندگی طولانی فوق العاده است. تا وقتی کسی ۶۰ ساله شود، کار کردن برای خانواده خود و دستیابی به اهداف شخصی آسان است. اما در سال‌های بعد، ما باید تلاش کنیم به جامعه کمک کنیم. از ۶۵ سالگی من به عنوان یک داوطلب کار کرده ام. من هنوز ۱۸ ساعت در هفت روز هفته کار می‌کنم و هر دقیقه آن را دوست دارم.
 
۷ - دانش خود را گسترش دهید

آنچه می‌دانید را به اشتراک بگذارید. من در سال ۱۵۰ سخنرانی برگزار می‌کنم، برخی از آن‌ها برای ۱۰۰ کودک پیش دبستانی است، برخی دیگر برای ۴۵۰۰ کارآفرین. من معمولا ۶۰ تا ۹۰ دقیقه صحبت می‌کنم، می‌ایستم تا قوی بمانم.

۸ - ارزش رشته‌های مختلف را درک کنید

علم به تنهایی نمی‌تواند مردم را درمان یا به آن‌ها کمک کند. علم ما را باهم جمع می‌کند، اما بیماری فردی است. هر فرد منحصربفرد است و بیماری‌ها به دل آن‌ها مرتبط است. برای شناخت بیماری‌ها و کمک به مردم، نیازبه هنرهای بصری و لیبرال داریم نه فقط پزشکی.

۹ - جسارت داشته باشید

وقتی پزشکی به شما می‌گوید آزمایش دهید یا عمل جراحی کنید، از او بپرسید آیا برای همسر و فرزندانش نیز چنین چیزی پیشنهاد می‌کند؟ برخلاف باور عمومی، پزشکان نمی‌توانند همه را درمان کنند؛ بنابراین چرا درد غیرضروری عمل جراحی را تحمل کنیم؟ من فکر می‌کنم موسیقی و حیوان درمانی می‌توانند بیشتر از آن چیزی که پزشکان تصور می‌کنند کمک کنند.

۱۰ - در برابر مادی بودن مقاومت کنید

دیوانه جمع کردن مال دنیا نباشید. به یاد داشته باشید که نمی‌دانید کی نوبت شما می‌شود و هیچ چیزی با خودتان نخواهید برد.

۱۱ - الهامات خود را تحت کنترل درآورید

یک الگو برای خود پیدا کنید و سعی کنید حتی به بیشتر از چیزی که او دست یافته است برسید. پدر من در سال ۱۹۰۰ به آمریکا رفت تا در دانشگاه دوک در کارولینای شمالی درس بخواند. او یک پیشگام و یکی از قهرمانان من بود. بعد‌ها من چند الگوی دیگر هم پیدا کردم و هرجا گیر می‌افتادم از خودم می‌پرسیدم آن‌ها چگونه با مشکلات کنار می‌آمدند. الهام بخش من شعر «Abt Vogler» است که پدرم همیشه می‌خواند. این شعر می‌گوید چنان دایره بزرگی بکشید که تا وقتی زنده هستید نتوانید آن را کامل کنید. آنچه ما می‌بینیم یک قوس است، بقیه آن فراتر از دید ماست، اما وجود دارد.

۱۲ - قدرت تفریح را هرگز دست کم نگیرید

درد مرموز است و سرگرمی بهترین راه برای فراموش کردن آن است. اگر یک کودک دندان درد داشته باشد و شما شروع به بازی با او کنید، او فورا دردش را فراموش می‌کند. بیمارستان‌ها باید نیازهای اساسی بیماران را فراهم کنند: همه ما به سرگرمی نیاز داریم. در بیمارستان سنت لوک ما حیوان درمانی و موسیقی درمانی و کلاس‌های هنر داریم.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United States
10:46 - 1396/05/19
جالبه، اکثر نکاتی که استاد اشاره کرده، منطبق با تعالیم اسلامه.
مخصوصا بند شماره 10
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1396/05/19
حالا کی خواست که اینقدر عمر کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر