بدن معلولان با فرمان هوش مصنوعی حرکت می‌کند
۵۷۹۴۲۰
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
۸۱۲۵
یک شرکت کانادایی از تولید یک بسته رباتیک خبر داده که با بستن آن به بخش‌های مختلف بدن معلولان می توان تحرک آن‌ها را با صدور فرامین صوتی ممکن کرد. بدن معلولان با فرمان هوش مصنوعی حرکت می‌کند
خبرگزاری مهر: یک شرکت کانادایی از تولید یک بسته رباتیک خبر داده که با بستن آن به بخش‌های مختلف بدن معلولان می توان تحرک آن‌ها را با صدور فرامین صوتی ممکن کرد.

 بدن معلولان با فرمان هوش مصنوعی حرکت می‌کند

به نقل از زددی نت، این بسته رباتیک که ARKE نام دارد، کم وبیش به شکل اسکلت بدن انسان طراحی شده و با فناوری هوش مصنوعی اکو سازگاری دارد. لذا افراد معلول پس از بستن آن به بدن خود می توانند با صدایشان آن را به کار بگیرند.

ARKE برای افرادی طراحی شده که از آسیب های نخاعی رنج می برند یا به علت سکته قلبی یا مغزی به خوبی قادر به راه رفتن نیستند.

حسگرهای نصب شده در ARKE می توانند هرگونه تغییر در توزیع وزن بدن یا تلاش برای بلندشدن، نشستن یا راه رفتن را درک کنند و موتورهای سیستم را به کار بیندازند تا فرد معلول این کار را با راحتی بیشتری انجام دهد.

استفاده از این دستگاه مستلزم کاربرد باتری برای حسگر و موتورهایی با گشتاور بالاست و لذا هزینه تولید هر یک از این محصولات حدود ۶۰ هزار دلار خواهد بود. بنابراین استفاده افراد عادی از آن با چالش هایی مواجه خواهد بود.

برای هدایت صوتی این دستگاه که مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی آلکسای آمازون است، فرد باید جملات مرتبط را بیان کند. به عنوان مثال، با بیان جمله " الکسا، من آماده ام که بایستم" Arke به فرد معلول کمک می کند تا از جای خود بلند شود. اگر فرد بخواهد با کمک Arke قدمی رو به جلو بردارد، جمله "الکسا، قدم بردار" را بیان می کند. همچنین یک نرم افزار قابل نصب بر روی تبلت برای این دستگاه طراحی شده است.

امروزه ۱۳۲ میلیون نفر در سراسر جهان با مشکلات مختلف حرکتی دست و پنجه نرم می کنند و اختراع محصولاتی از این دست با قیمت مناسب می تواند از گرفتاری های آنها بکاهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج