گفتگوی ایران و ایرباس برای خرید 48 هلیکوپتر
۵۸۱۷۴۳
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۵
۸۹۹۱
رویترز با اشاره به اظهارات قایم مقام وزارت راه و شهرسازی درباره خرید هلیکوپتر های غیر نظامی از ایرباس نوشت: در ماه ژوئن ایرباس گفته بود دو هواپیمایی ایرانی برای خرید ۷۳ هواپیما در نمایشگاه هوایی پاریس گفت‌و‌گوهایی داشته‌اند.
خبرگزاری ایلنا: رویترز نوشت: یکی از مقامات ایران از گفت‌و‌گو با شرکت هواپیماسازی ایرباس برای خرید ۴۸ هلیکوپتر با استفاده‌های غیرنظامی خبر داده است.

رویترز با اشاره به صحبت‌های اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل نوشت: وزارت بهداشت برنامه دارد ۴۵ هلیکوپتر خدمات درمانی اورژانسی خریداری کند و برای این منظور با وزارت راه و شهرسازی صحبت‌هایی صورت گرفته است.

این خبرگزاری نوشت: اصغر فخریه گفته سازمان بنادر و کشتی‌رانی نیز قرار است سه هلیکوپتر گشت و نجات خریداری کنند.

به گزارش رویترز سخنگوی بخش هلیکوپترهای ایرباس گفته ما هیچ اظهارنظری درباره مشتریان بالقوه خود نمی‌کنیم.

رویترز نوشت: بر اساس این گزارش ایران ۲۰۰ هواپیما بعد از برداشته شدن تحریم‌های بین المللی در پی برجام خریداری کرده است. ایران ایر ۱۰۰ هواپیما از ایرباس و ۸۰ هواپیما از بویینگ خریداری کرده است و ۲۰ هواپیمای ATR خریداری کرده است.  روز سه‌شنبه ترامپ گفته بود که باور ندارد ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده باشد. اما مشخص نیست واشنگتن قرار است چه واکنشی به خرید هواپیما از سوی تهران نشان دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: در ماه ژوئن ایرباس گفته بود دو هواپیمایی ایرانی برای خرید ۷۳ هواپیما در نمایشگاه هوایی پاریس گفت‌و‌گوهایی داشته‌اند.  فخریه کاشان گفته ایران در خلال قرار داد میان ایرباس و ایران ایر که در ماه دسامبر امضا شده بود گفت‌و‌گوهایی برای خرید این هلی کوپتر‌ها داشته است.


برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Sweden
09:39 - 1396/05/23
انشاالله که توافق کنند و ناوگان هوایی کشور نو نوار شود . الهی آمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج