مزیت‌های طرح مجلس برای مقابله با آمریکا
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۸۱۸۹۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
۱۷۷۷
طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا در منطقه که جزئیات آن روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، باید از سه منظر مورد توجه قرار گیرد: فضای کنونی میان ایران و آمریکا، طرح مجلس و انتظارات اجتماعی.
دکتر سیدرسول موسوی در جام جم نوشت: طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا در منطقه که جزئیات آن روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، باید از سه منظر مورد توجه قرار گیرد: فضای کنونی میان ایران و آمریکا، طرح مجلس و انتظارات اجتماعی.

در ارتباط با فضای کنونی و شرایط فعلی دو کشور نکته مهم این است که در آمریکا صرفا ترامپ با ایران مناقشه ندارد، بلکه این کشور با تمام ظرفیت‌های خود در قوه مجریه، کنگره و دادگاه‌هایش درصدد تحریم و مقابله با ایران برآمده است و اجازه نمی‌دهد کشورهای دیگر با ایران در فضای عادی همکاری کنند و به این ترتیب هر چند روز یک‌بار شاهد مصوباتی از سوی کنگره و دادگاه‌های این کشور علیه کشورمان هستیم.
 
چنین رویکردی نشان می‌دهد آمریکا با تمام ظرفیت‌های موجود خود علیه ایران اقدام می‌کند. بنابراین نمی‌توان گفت در داخل کشورمان صرفا یکی از نهادها باید با این‌گونه اقدامات مقابله کند، بلکه ‌باید در مقابل چنین ظرفیت‌های مختلف آمریکا، ظرفیت‌های خود را هماهنگ کنیم. در این باره می‌توان گفت طرح مجلس ظرفیت‌های کشور را هماهنگ کرده و خواستار اقدام در ذیل یک راهبرد کلان و هماهنگ علیه آمریکاست.

نکته دیگر این‌که آمریکا از طریق مصوبات داخلی خود از یک‌سو تلاش می‌کند در داخل جمهوری اسلامی ایران به نوعی اقداماتی را انجام دهد و از سوی دیگر حقوق بین‌الملل و عرف بین‌الملل را هم نادیده می‌گیرد.
 
آمریکا به نوعی با قرار دادن بخشی از نهادهای ایرانی تحت عناوین کذبی مثل حمایت از تروریسم به دنبال جدا کردن آنها از سایر نهادهای کشور است، بر این اساس طرح مجلس می‌تواند با اقدام آمریکا مقابله کند و وضعیت بسامانی را در ارتباط با همه نهادهای کشورمان ایجاد کند، چراکه در کشور نهادهای مختلفی از جمله وزارت خارجه، سپاه، اطلاعات یا هر نهاد دیگر جدای از هم نیستند و همه اینها متعلق به کشور و ملت ایران هستند و نمی‌توان تفاوتی میان آنها قائل شد.

از طرف دیگر باید به این موضوع توجه داشت که طرح مجلس در سطح بین‌المللی نیز ظرفیت خاصی ایجاد کرده است، چراکه آمریکا به دنبال این است که با ادعاهای کذبی تحت عنوان حمایت از تروریسم در مورد بخشی از نیروهای مسلح کشورمان به نوعی قاعده خاصی ایجاد کند.
 
حتی اگر جنگی بین کشورها ایجاد شود، قانون جنگ داریم و کنوانسیون‌های ژنو تعریف‌کننده روابط موجود در صحنه جنگ است، آمریکا با تعریف جدید می‌خواهد به شکلی کنوانسیون‌های بین‌المللی را نادیده بگیرد، بنابراین طرح مجلس دقیقا معادل اقدامی است که آمریکا در پی انجام آن است و این کشور باید بداند اگر بخواهد با قوانین داخلی خود قوانین بین‌المللی حتی جنگ را نادیده بگیرد در ایران هم چنین ظرفیتی وجود دارد.

از جمله نکات مثبت دیگر طرح مجلس می‌توان به موضوع بودجه اشاره کرد، این قانون صرفا به یک سلسله شعارها بسنده نکرده است، بلکه برای اقداماتی که مشخص کرده، ردیف بودجه نیز تعیین شده و دولت را به تامین بودجه‌های مورد نیاز دستگاه‌هایی که قرار است در برابر آمریکا مقابله کنند، موظف کرده است.

از طرف دیگر طرح مجلس به انتظارات اجتماعی نیز پاسخ داده است به این معنی که جامعه خواهان پاسخگویی در مقابل هجمه‌هایی است که هر روز از سوی آمریکا شاهد آن هستیم.

تا امروز مشخص نبود چه نهادی باید پاسخگوی انتظارات اجتماعی در این زمینه باشد، همه خواهان پاسخگویی وزارت امور خارجه بودند، اما خوشبختانه طرح مجلس جایگاه پاسخگویی را روشن و مسئولیت نهادهای مختلف را مشخص کرده و امید است این طرح که به عنوان طرح جامعی در مقابل تهدیدات آمریکا قلمداد شده است، با تصویب نهایی و تعیین راهبردها بتواند انتظارات اجتماعی را پاسخ دهد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر