وقتی زن و شوهر، با هم رژیم می گیرند...
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۵۸۲۱۸۷
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۲
۵۲۳۷۷
کاهش وزن به عنوان زن و شوهر می تواند مانند میدان مین باشد و در این مسیر خطر بالقوه مشاجره، ناراحتی و حتی فاصله گرفتن از هم وجود دارد.
وب‌سایت دکتر کرمانی: تحقیقات در سال 2013 نشان داد 60 درصد از افرادی که وارد رابطه زناشویی می شوند وزنشان افزایش می یابد و 72 درصد از این افراد نیز ادعا کردند که همسرشان نیز دچار افزایش وزن شده است. به صورت کلی 66 درصد از زوج ها بعد از اینکه زندگی را با یکدیگر شروع کردند افزایش وزن را نیز در کنارش داشته اند.

اگر چنین اتفاقی برای شما نیز افتاده است و هر دو به دنبال بازگرداندن وضعیت هستید واضح ترین راه حل این است که با یکدیگر انجامش دهید. انجام این کارها مسلما با همراهی شخصی دیگر که هدفی یکسان با شما دارد ساده تر می شود و می توانید در طول مسیر یکدیگر را از نظر انگیزشی و درک کمک کنید.

اما کاهش وزن به عنوان زن و شوهر می تواند مانند میدان مین نیز باشد و در این مسیر خطر بالقوه مشاجره، ناراحتی و حتی فاصله گرفتن از هم وجود دارد. بنابراین برای اینکه در طول این فرآیند راهنماییتان کنیم می خواهیم در این مقاله توصیه هایی کاربردی را ارائه دهیم تا بدون بروز مشکل با یکدیگر وزن کم کنید.
 
 با شریک زندگیتان وزن کم کنید

باز کردن موضوع

وزن و به طور مشخص افزایش وزن در روابط به نوعی یک تابو است و به همین دلیل است که تصمیم به شروع کاهش وزن با یکدیگر دشوار است. بهترین راه برای شروع کار بدون اینکه به احساسات کسی ضربه ای وارد شود:

هر گونه اظهار نظر یا توصیه درباره وزن شریک زندگی تان می تواند بدان معنا برداشت شود که شما او را همانطوری که هست قبول ندارید و یا بدتر بدان معنا که شما او را همانطور که هست جذاب نمی دانید و برای اینکه دوباره جذبش شوید باید ذهنش را تغییر دهد. به همین دلیل است که زوج ها برای شروع کاهش وزن با یکدیگر باید احتیاط کنند.

اگر فکر می کنید شریک زندگی تان به کاهش وزن نیاز دارد این روش می تواند کمکتان کند بدون اینکه باعث شوید او احساس بی فایده بودن کند و یا احساساتش ضربه بخورد در مسیر شما قرار بگیرد.

اگر شما سالم غذا بخورید، مرتب ورزش کنید و از مزایای این کارها لذت ببرید – ذهنی آرام، سلامت بهتر و بدنی متناسب – سپس شریکتان نیز از این وضعیت الهام می گیرد تا کارهای شما را دنبال کند.

در نهایت برای اینکه مطمئن شوید بدون اینکه رابطه تان آسیب ببیند پا در مسیری سالم گذاشته اید باید قبول کنید که هر کدامتان خودش مسئول نتیجه ای است که کسب می کند:

اگر هر دوی شما تصمیم گرفتید که بدوید، سه بار در هفته به باشگاه بروید و برای شام سالاد بخورید و سپس یکی از شما در انجام این امور سستی کرد ممکن است دیگری نیز تسلیم شود. این ممکن است منجر به سرزنش شود که در نتیجه اختلاف شدیدی را در رابطه ایجاد می کند. تنها راه برای بدست آوردن رابطه ای سالم و غیر وابسته این است که هر شخص خود تنها مسئول خود باشد.
 
با اینکه درگیر شدن در فعالیتی سالم می تواند یک زوج را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کند اما برای پایدار ماندن و دچار مشکل نشدن هر دو باید این را درک کنید که نهایتا برای خودتان این کار را می کنید.

ورزش کردن با یکدیگر

در تئوری ورزش با یکدیگر باید نشاط آور و ساده باشد. چیزهای زیادی وجود دارد که می توانند باعث شوند این کار از آنچه فکرش را می کنید دشوارتر شود. تفاوت توانایی و قدرت با یکدیگر می تواند در کار اختلال ایجاد کند و باعث نا امیدی شود.

بهترین توصیه برای زوج هایی که می خواهند با هم ورزش کنند اما در یک سطح توانایی بدنی نیستند این است که روی مقاومت وزن بدن، تغییر سرعت و انجام آن برای مدت زمانی خاص تمرکز کنند. وقتی بحث زمان مطرح باشد دیگر کسی به تعداد دفعات و میزان توان دقت نمی کند و در این مدت هر کدام به اندازه ای که می تواند یک حرکت را انجام می دهد. برای مثال یک دقیقه دراز و نشست.

انجام فعالیت هایی که هر دو از آنها لذت می برید نیز مهم است که البته کار دشواری هم هست چون ممکن است برای مثال یکی ورزش های هوازی را دوست داشته باشد دیگری ورزش های قدرتی. بنابراین باید به این فکر باشید که چگونه فعالیت ها را با هم ترکیب کنید که هر دو از انجامش لذت ببرید.

روی هم رفته ورزش کردن با یک همراه مزایای بسیاری دارد. بیشتر به آن پایبند خواهید بود، تلاش مضاعف خواهید داشت و مهمتر از همه انجامش برایتان لذت بخش تر می شود. چه کسی گفته نمی توانید هنگام ورزش بخندید و شاد باشید؟ لذت بردن از ورزش در کنار هم می تواند روابط بین شما و همسرتان را تقویت کند. مهم این است که همدیگر را در نظر بگیرید و نسبت به فعالیت ها و ورزش های جدید با ذهنی باز عمل کنید.

سالم غذا خوردن

اصول پایه ای سالم غذا خوردن جهت کاهش وزن برای مردان و زنان یکی است و فقط مقدار وعده ها است که با هم متفاوت است. این یعنی هر دو می توانید از وعده ای سالم لذت ببرید.

برای کاهش وزن و حفظ عضلات بدن، بسیار مهم است که هر دو برنامه غذایی را دنبال کنید که قند خونتان را متعادل می کند. این یعنی خوردن پروتئین با کیفیت با هر وعده و میان وعده که برای دو نگه داشتن احساس گرسنگی ضروری است. منابع پروتئین عبارتند از ماهی، گوشت قرمز، تخم مرغ، عدس، شاهدانه، آجیل ها، دانه ها و ماست طبیعی. برنامه غذایی می تواند حاوی چربی های سالم نیز باشد از جمله ماهی های چرب، آجیل ها، دانه ها، و روغن های پرس سرد. سبزیجات سرشار از فیبر را نیز نباید فراموش کنیم.

به هیچ عنوان عجیب نیست زوج هایی که مدت زیادی در کنار هم زندگی می کنند دچار عادت های بد شده باشند. برای جلوگیری از این عادات بد به این توصیه ها عمل کنید:

1- از پاداش هایی استفاده کنید که به غذا مربوط نباشد

عشق معمولا همراه است با غذا. برای مثال ممکن است برای خوشحال کردن همسرمان برای او شیرینی بخریم و یا شام بیرون برویم. برای نشان دادن عشقتان راه های غیر غذایی را در نظر بگیرید: مانند خرید هدیه و یا انجام فعالیتی در کنار همسرتان که هر دو از آن لذت می برید.

2- کابینت های خود را پاکسازی کنید

از دل برود هر آنکه ( اینجا هرآنچه ) از دیده رود. اگر هنگام تماشای تلوزیون عادت دارید از میان وعده های ناسالم استفاده کنید زمان آن رسیده که آشپزخانه را از این غذاهای ناسالم پاکسازی کنید. در عوض میان وعده های سالم مانند میوه ها، سبزیجات، آجیل ها و دانه ها را جلوی دست قرار دهید.

3- هوس غذایی را دور نگه دارید

به جای غذاهای شیرین از ترکیب مقداری توت ( یا میوه ای شیرین ) با ماست یونانی استفاده کنید. این دو قند پایینی دارند و فیبر و پروتئین نیز به بدنتان می رسانند که موجب تعادل قند خون و جلوگیری از گرسنگی های شدید و هوس غذایی می شود.

4- بیشتر بخوابید

تحقیقات نشان داده یک شب درست نخوابیدن و احساس خستگی در روز بعد موجب می شود 300 تا 400 کالری اضافی دریافت کنیم. برای دریافت انرژی که باید از خواب دریافت می کردیم حالا مجبوریم رو به غذاهای نشاسته ای و قندی بیاوریم.

5- بیشتر آب بنوشید

افراد معمولا تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرند. اگر احساس کردید گرسنه هستید ابتدا یک لیوان آب یا مقداری دمنوش گرم بنوشید و سپس 20 دقیقه صبر کنید تا گرسنگی فروکش کند.
6- خود را با چیزی غیر از غذا آرام کنید

هوس غذاهایی خاص معمولا همراه با اوج گرفتن احساسات است و در نتیجه موجب پرخوری می شود. به جای آرام کردن احساسات با غذا خود را با چیزهایی غیر از غذا آرام کنید برای مثال یک دوش آب گرم، پیاده روی کنید و یا برنامه مورد علاقه خود را تماشا کنید.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1396/05/26
اگه مزایای ازدواج یکی باشه معایبش هزارتاست .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی