کمک داوری که به نفع بارسلونا پرچم زد و رسوا شد
۵۸۳۰۰۶
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۷
۱۵۸۳۶ 
داستان‌های تاریخ فوتبال
رافائل گِررِرو پس از یک اشتباه فاحش در دیدار بارسلونا و رئال ساراگوسا به بدترین شکل ممکن مشهور شد و لقب زشتی به او دادند.
ایسنا: رافائل گِررِرو پس از یک اشتباه فاحش در دیدار بارسلونا و رئال ساراگوسا به بدترین شکل ممکن مشهور شد و لقب زشتی به او دادند.

 رئال ساراگوسا در ۲۶ سپتامبر ۱۹۹۶ در لا روماردا میزبان بارسلونا بود. بازی در نیمه نخست سه بر یک به نفع ساراگوسا به پایان رسید. آبی‌اناری‌ها خیلی زود در نیمه دوم اختلاف را به حداقل رساندند. جو ورزشگاه شرایط عجیبی به خود گرفته بود که ناگهان اتفاق جنجال برانگیزی رخ داد.

داور یک ضربه کرنر به نفع بارسلونا گرفت. به همین خاطر همه بازیکنان تیم کاتالانی به محوطه جریمه رفتند. حتی مدافعان بارسلونا برای گلزنی خود را به این محل رساندند که در این میان کوتو نیز بود. او با ضربه بازیکن ساراگوسا مواجه شد. یکی از بازیکنان تیم میزبان به صورت کوتو ضربه زد و او را نقش بر زمین کرد. سپس رافائل گِررِرو (کمک داور) انریکه مِخوتو (یکی از بهترین داوران اسپانیا) را از این موضوع آگاه کرد. این موضوع باعث شد سوت های اعتراض آمیز از جایگاه ها شروع شود و فریادها و توهین‌ها به گوش برسد.

کمک داوری که به نفع بارسلونا پرچم زد و رسوا شد

مکالمه دو داور از طریق میکروفون‌های کانال + پخش می‌شد و همه بینندگان تلویزیونی می‌توانستند آن را بشوند.

گِررِرو: پنالتی و اخراج!

مِخوتو پس از گفتن یک جمله توهین آمیز به کمک داور: اخراج کدام بازیکن؟

گِرررو: شماره ۶

مخوتو در حال بازگشت به زمین بود اما گرررو دوباره او را صدا کرد و گفت: کیکه برگرد! آن بازیکن از پشت سر یک ضربه آشکار به سر کوتو زد. ضربه کاملا واضح بود.

مخوتو: چه شماره ای؟

گرررو: شماره ۶. بپرس. برای من شماره ۶ بود
مخوتو: اخراج و پنالتی؟

گرررو: بله، بله!

مخوتو به داخل زمین رفت اما دوباره نزد کمک داور برگشت و گفت: مطمئن هستی، زمانی که توپ در جریان بود این اتفاق افتاد؟

گرررو: مطمئنم

مخوتو: زمانی که با تو مشورت می کردم توپ به بیرون رفته بود؟

گرررو: با من مشورت می کردی؟

مخوتو: البته، توپ کجا بود؟

گرررو: زمانی که تو با من مشورت می کردی توپ به بیرون رفته بود. در این صورت اخراج بدون پنالتی اتفاق می‌افتد اما اگر توپ در جریان باشد پنالتی باید اعلام شود!

مخوتو: باید دید...

گررو: زمانی که بازیکن ساراگوسا ضربه زد توپ در جریان بود.

پس از این مکالمه در نهایت مخوتو اعلام کرد: پنالتی و اخراج

زمانی که داور به بازیکن شماره ۶ یعنی آگوادو کارت قرمز را نشان داد بازیکنان ساراگوسا دور گرررو جمع شدند. یکی از بازیکنان به کمک داور نزدیک شد و به او گفت: تو دیوانه هستی، من به کوتو ضربه زدم. من کسی بودم که خطا کردم.

این بازیکن کسی نبود جز سولانا که شماره ۳ را بر تن کرده بود.

تماشاگران خشمگین شده بودند. رونالدو نازاریو پنالتی را تبدیل به گل کرد و هیاهوی هواداران بیشتر شد. ساراگوسا تمرکز خود را از دست داد و بارسلونا نتیجه را چهار بر سه کرد. وضعیت ورزشگاه بدتر شد. در نهایت بازی با پیروزی پنج بر سه آبی اناری ها به پایان رسید. تماشاگران آشوب کردند تا جایی که بازیکنان بارسا و تیم داوری با کمک نیروهای امنیتی به رختکن رفتند.
پس از پخش تصاویر همه چیز مخشص شد. کمک داور خطا را به درستی اعلام کرد اما در نام بردن بازیکن خطاکار اشتباه کرد. همچنین پنالتی صحیح بود. با این حال باشگاه ساراگوسا خواستار تکرار ۱۲ دقیقه پایانی شد اما درخواستشان رد شد. کمیته داوران نیز از او حمایت کرد.

گرررو پس از این بازی به بدترین شکل ممکن به شهرت رسید و همیشه نام او را با لقب زشتی عنوان می کردند. عنوانی که از توهین مخوتو به او گرفته شد. اشتباه فاحش گرررو باعث شد او به مشهورترین کمک داور جهان تبدیل شود و آن دیدار جنجالی هرگز از یادها نرود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج