زندگی محمدعلی کلی تئاتر می‌شود
۵۸۳۱۴۹
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
۳۵۰۷ 
زندگی محمدعلی کلی بوکسور افسانه‌ای مسلمان که تاکنون بارها در سینما دستمایه کارگردانان گوناگون قرار گرفته، قرار است در یک نمایش موزیکال روی صحنه آید. این نمایش را دیوید سودربرگ کارگردان نامدار سینما تهیه خواهد کرد.
روزنامه شهروند: زندگی محمدعلی کلی بوکسور افسانه‌ای مسلمان که تاکنون بارها در سینما دستمایه کارگردانان گوناگون قرار گرفته، قرار است در یک نمایش موزیکال روی صحنه آید. این نمایش را دیوید سودربرگ کارگردان نامدار سینما تهیه خواهد کرد.
 
روزنامه سان انگلیس در این مورد نوشته که دیوید سودربرگ به این روزنامه گفته؛ به دنبال ساخت موزیکالی از زندگی این بوکسور افسانه‌ای است که‌ سال گذشته در سن ٧٤سالگی با سابقه‌ای رویایی روی رینگ درگذشت.
 
زندگی محمدعلی کلی تئاتر می‌شود 
 
سودربرگ به این روزنامه گفته است؛ «نمی‌توانیم منتظر تولید نمایش باشیم. هیچ سرنخی نداریم که چه کسی نقش محمدعلی را باز می‌کند؛ ولی قرار است شخصیت بزرگی باشد.
 
این نمایش فعلاBat Out of Hell نام دارد. گفتنی است که محمدعلی کلی با نام کاسیوس کلی که در میانه‌های دهه٦٠ با پذیرفتن دین اسلام، نام خود را به علی تغییر داد، بعد از کسب مدال طلای المپیک ١٩٦٠ رم به سرعت به بوکسوری حرفه‌ای بدل شد و تحت نام واقعیش مبارزه کرد. او در ١٩٦٤ به‌عنوان قهرمانی سنگین‌وزن دست پیدا کرد. در طول دوران حرفه‌ایش او با مسائل نژادی جنگید و برای رد جنگ در ویتنام، از خیر قهرمانی گذشت و مدرک بوکس خود را برای چهار‌سال متناوب از دست داد. کلی که در ١٩٨١ با رکورد ٥٦ برد از ٦١ مبارزه بازنشست شده بود، بعد از آن به شخصیتی عمومی مبدل شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج