ساخت بزرگترین مرکز ذخیره اطلاعات در قطب شمال
۵۸۳۸۳۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
۴۴۷۱
یک شرکت نروژی بزرگترین مرکز ذخیره اطلاعات جهان را در نزدیکی قطب شمال می سازد. ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز این واحد از منابع تجدیدپذیر تامین می شود.
خبرگزاری مهر - شیوا سعیدی قوی اندام: یک شرکت نروژی بزرگترین مرکز ذخیره اطلاعات جهان را در نزدیکی قطب شمال می سازد. ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز این واحد از منابع تجدیدپذیر تامین می شود.
 
 در نروژ؛بزرگترین مرکز ذخیره اطلاعات جهان نزدیک قطب شمال ساخته می شود

به نقل از نیواطلس، مراکز ذخیره اطلاعات انرژی زیادی مصرف می کنند زیرا نیازمند عملیات های خنک کنندگی وسیع هستند. درهمین راستا قرار است بزرگترین مرکز ذخیره اطلاعات جهان در شمال نروژ ساخته شود. این مرکز با استفاده از آب و هوای سرد قطب سرورها را خنک نگه می دارد و همزمان انرژی موردنیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تامین می کند.

البته پیش از این شرکت مایکروسافت سعی کرده بود تا یک مرکز ذخیره اطلاعات در اعماق دریا بسازد و با استفاده از آب عملیات خنک کنندگی را انجام دهد. اما به هرحال منطقه قطب یک یخچال عظیم به شمار می آید که مکانی ایده آل برای ذخیره اطلاعات است.

 شرکتی به نام Kolos قصد دارد این واحد را بسازد و برای این کار شهر «بالانگن» در شمال نروژ را انتخاب کرده است. این مرکز کنار یک دریاچه طبیعی ساخته خواهد شد.

به گفته شرکت کولوس ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز این مرکز از منابع تجدید پذیر باد و آب تامین می شود. استفاده از این منابع ۶۰ درصد از هزینه های تامین انرژی را می کاهد. این درحالی است که پیش بینی می شود این واحد حدود ۱۰۰۰ مگاوات برق مصرف کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج