پردازنده‌ی آیفون هک شد!
۵۸۴۷۲۸
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
۴۳۳۳
اپل برای اینکه حسگر تاچ آی دی (Touch ID) استفاده شده در گوشی آیفون ۵ اس (iPhone 5S) را امن نشان دهد، دست به خلق تکنولوژی ای با نام Secure Enclave Processor زد. به زبان ساده می شود گفت که این تکنولوژی که بعد از گوشی ۵ اس بر روی تقریباً تمامی دستگاه های اپلی موجود است،
وب سایت تک فارس - امید بصیری: اپل برای اینکه حسگر تاچ آی دی (Touch ID) استفاده شده در گوشی آیفون ۵ اس (iPhone 5S) را امن نشان دهد، دست به خلق تکنولوژی ای با نام Secure Enclave Processor زد. به زبان ساده می شود گفت که این تکنولوژی که بعد از گوشی ۵ اس بر روی تقریباً تمامی دستگاه های اپلی موجود است،
 
 فردی موفق به هک کردن اطلاعات پردازنده اطلاعات رمزگذاری شده iPhone شده است
 
وظیفه حفاظت کردن از اطلاعات شخصی کاربران، از رمز های عبور گرفته تا اثر انگشت ها و تقریباً هر چیزی که مربوط به امنیت کاربران شده و خصوصی می باشد را داشته است. این قطعه از دیگر بخش های گوشی کاملاً جدا و مستقل عمل کرده و به هیچ وجه با هیچ عامل دیگری مرتبط نیست. در ادامه این خبر و جزئیات آن با تک فارس همراه باشید!

تا کنون نیز، تکنولوژی سپ تقریبا برای تمامی افراد غیر از خود شرکت اپل یک راز سر به مهر بوده است. حتی کسی نمی توانست بفهمد که این پردازنده دقیقاً چه کاری می کند. اما حالا این سطح امنیتی دچار یک رخنه شده است. یک هکر با نام xerub توانسته این پردازنده را دور زده و کدهای دسترسی به نرم افزار آن را استخراج کند.
 
در حالی که ممکن است بسیاری با شنیدن این خبر احساس نگرانی بکنند، اما اطلاعات کاربران که داخل این پردازنده قرار دارد همچنان امن هستند چرا که تنها چیزی که در حال حاضر مشکل دارد کدهای دسترسی به نرم افزار این پردازنده هستند. ممکن است عده ای بگویند، حالا که این کد ها در دسترس عوام قرار گرفته اند ممکن است شرکت های تحقیقاتی بزرگ قبل از اینکه اپل تصمیم به تعمیر آن بگیرد از آن سو استفاده بکنند اما این مسئله درست نیست.

در حقیقت اپل به هیچ وجه نگران این مسئله نیست. یکی از کارمندان ناشناس شرکت اپل در گفت و گو با TechRepublic اعلام کرده است که این شرکت هیچ گونه برنامه ای برای تعمیر نرم افزار SEP ندارد. به عبارت دیگر، نگران اطلاعات خود نباشید! نظر شما درباره این خبر چیست!؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج