وضعیت بورس‌ های آسیایی شکننده شد
۵۸۵۷۹۸
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
۱۶۷۰
با آشفتگی ترامپ و فشارهای ناشی از بحران کره شمالی، وضعیت سهام آسیایی شکننده شد.
خبرگزاری مهر: با آشفتگی ترامپ و فشارهای ناشی از بحران کره شمالی، وضعیت سهام آسیایی شکننده شد.
 
سرمایه‌گذاران در مورد توانایی ترامپ برای پیشبرد اهداف اقتصادی‌اش دچار شک و تردید شده اند و همین مساله موجب شد سهام آسیایی امروز، دوشنبه، به وضعیت ناپایداری دچار شود.

شاخص بورس نیکی ژاپن ۰.۴ درصد افت کرد و به پایین‌ترین میزان ۳.۵ ماهه خود رسید و نظرسنجی رویترز که نشان می‌داد اعتماد به نفس تولیدکنندگان ژاپنی در ماه آگوست به بالاترین میزان خود در بیش از ۱ دهه خواهد رسید را کم اهمیت جلوه داد.

شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه (به جز ژاپن)، ام‌اس‌سی‌آی، به لطف سود متوسط در چین، به سختی خود را در محدوده سودآور نگاه داشت اما اغلب بازارهای دیگر شامل استرالیا، کره‌جنوبی و تایوان در محدوده ضرر قرار گرفتند.

سهام وال‌استریت هم تنها پس از این که ترامپ استراتژیست ارشد کاخ سفید، استیو بنن را اخراج کرد و امید کمرنگی برای پیشرفت ایجاد شد، اندکی رشد کرد.

ماساهیرو ایچیکاوا، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه سومیتومو میتسویی، می‌گوید: بازار اینگونه می‌اندیشد که دولت ترامپ همچنان شکننده باقی می‌ماند و حتی با رفتن استیو بنن، همچنان توانایی دولت برای پیشبرد سیاست‌های خود ضعیف‌تر ‌می‌شود.

امروز همچنین شاخص اس‌اندپی مینی با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۴۲۳ رسید که فاصله چندانی با کمترین میزان یک ماهه خود ۲۴۱۹.۵ که در روز جمعه به آن دست یافت، ندارد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج