زندان، مجازات سیگار کشیدن در دستشویی هواپیما
۵۸۸۳۴۳
۰۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
۳۲۸۰
دادگاهی در مالزی یک مرد 35 ساله ایرانی را به اتهام استعمال سیگار در خط هوایی 'ایرآسیا' به زندان و جریمه نقدی محکوم کرد.
خبرگزاری ایرنا: دادگاهی در مالزی یک مرد 35 ساله ایرانی را به اتهام استعمال سیگار در خط هوایی 'ایرآسیا' به زندان و جریمه نقدی محکوم کرد.

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) روز شنبه اعلام کرد که این مرد ایرانی قصد داشت با خطوط هوایی 'ایر آسیا' در مسیر انتقالی از کوالالامپور به هلند سفر کند و به اتهام اسعمال دخانیات در دستشویی هواپیما به دو روز زندان و دو هزار و 500 رینگیت (حدود 590 دلار) جریمه نقدی محکوم شد.
 
دادگاه مالزی این ایرانی را که 'ع.ف' نام دارد، به دلیل این جرم که ساعت 7:55 دقیقه صبح 23 اوت (اول شهریور) در دستشویی پرواز تهران به کوالالامپور رخ داد، مجازات کرد.
 
این اتهام بر اساس ماه 100 مقررات حمل و نقل هوایی سال 2016 و مجازات آن نیز بر اساس ماده 206 همین قانون اعمال شده است.
 
براساس این قوانین، فرد مرتکب چنین جرمی به جریمه نقدی تا دو هزار و 500 رینگیت و تا یکسال زندان محکوم می شود.
 
دو روز حکم زندان این ایرانی در مالزی از روز دستگیری وی اعمال شده است.
 
براساس گزارش برناما، این فرد ایرانی قصد داشت با هدف جستجوی کار به هلند سفر کند.
 
این خبر به همراه اسم و عکس این ایرانی در برخی رسانه های انگلیسی زبان مالزی منعکس شد. در این دادگاه دو نفر به این اتهام محاکمه و محکوم شدند که این رسانه ها فرد ایرانی را برجشته کردند.
 
در این دادگاه همچنین یک نوجوان 18 ساله به نام 'جوشوآ لینگ یو هان' که ملیت وی مشخص نشده است به اتهام استعمال سیگار در پروازی از مسیر 'سیبو' فیلیپین به کوالالامپور که روز 23 اوت (اول شهریور) انجام شده بود، به یکهزار و 500 رینیگت (حدود 350 دلار) جریمه نقدی و دو روز زندان محکوم شد.
 
خطوط هوایی 'ایر آسیا' از تیر ماه سال 1395 پرواز مستقیم خود را از کوالالامپور به تهران ازسرگرفت و در کنار خطوط هوایی 'ایران ایر' و 'ماهان' به انتقال مسافران این مسیر مشغول شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج