روایتی از محاکمه قاتل حیله‌گر آتنا
۵۸۹۰۱۶
۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
۲۱۸۰۴ 
عقربه‌ها ساعت 10 صبح را نشان می‌داد که «اسماعیل» رنگرز با دستبندهای گره خورده به دست و پایش وارد دادگاه کیفری یک استان اردبیل شد. قرار بود تا لحظاتی بعد عامل یکی از هولناک‌ترین جنایت‌های سال پای میزمحاکمه بنشیند.
روزنامه ایران نوشت: عقربه‌ها ساعت 10 صبح را نشان می‌داد که «اسماعیل» رنگرز با دستبندهای گره خورده به دست و پایش وارد دادگاه کیفری یک استان اردبیل شد. قرار بود تا لحظاتی بعد عامل یکی از هولناک‌ترین جنایت‌های سال پای میزمحاکمه بنشیند.

خانواده سیاهپوش آتنا زودتر به دادگاه آمده بودند. اما با اینکه با دیدن متهم دوباره داغ‌شان تازه شده بود و هزاران سؤال بی‌جواب در ذهن داشتند با چشمان سرخ و خیس از اشک در گوشه‌ای ماندند و لب بازنکردند.تا درجلسه محاکمه 250 دقیقه‌ای به پرونده قتل رسیدگی شود.

دایی آتنا گفت: «پیش‌تر هم در آگاهی او را دیده بودیم، اجازه ندادند به او نزدیک شویم و این دومین باری است که متهم را می‌بینیم. البته خانواده آتنا او را دیده‌اند. گفته بود اگر با آتنا به نتیجه نمی‌رسید می‌خواسته پسر دایی ١٠ ساله او را قربانی کند. می‌گویند آتنا برای آب خوردن به مغازه‌اش رفته است اما دروغ می‌گویند آن مغازه به قدری تاریک و مخوف بود که بچه‌ها هرگز جرأت نمی‌کردند به آنجا بروند. متهم را می‌شناسم، سال‌ها است که با هم آشنا هستیم اما فکرش را نمی‌کردم که چنین کاری کند. او زندگی ما را نابود کرده است.»

با ورود متهم، جلسه دادگاه پشت درهای بسته آغاز شد. طبق معمول تمام پرونده‌ها، دادستان کیفرخواست را خواند و اولیای دم تقاضای قصاص کردند و متهم در جایگاه ایستاد.اما پدر آتنا که تاب شنیدن جزییات قتل بچه‌اش را نداشت، به همین خاطر جلسه را ترک کرد. اما همسرش و مادربزرگ ماندند و با هر کلمه «اسماعیل» اشک ریختند و برای مظلومیت دخترشان گریه کردند.

نیم ساعتی از آغاز جلسه گذشته بود که پدر «آتنا» به خاطربی تابی نتوانست بیرون بماند. باید بازمی گشت تا کنار همسر داغدارش باشد. وارد دادگاه که شد چند صندلی آن طرف‌تر از متهم نشست.دادگاه غیرعلنی بود و اظهارات نباید از اتاق دادگاه خارج شود. 2 ساعت و 10 دقیقه از ظهر گذشته بود که قضات شعبه یک دادگاه کیفری اردبیل به ریاست ارسلان حسینیان پس از 4 ساعت و 10 دقیقه ختم جلسه را اعلام کردند.

حکم، هفته آینده صادر می‌شود

رئیس شعبه یک دادگاه کیفری استان اردبیل گفت: آخرین دفاعیات از متهم گرفته شد و طی یک هفته آینده حکم صادر خواهد شد.

رئیس شعبه یک دادگاه کیفری اردبیل درباره روند رسیدگی به دو قتل دیگر که اسماعیل به آنها اعتراف کرده بود نیز گفت: رسیدگی به یکی از قتل‌ها در دادسرای پارس آباد جریان دارد و پس از طی مراحل تحقیق و تکمیل پرونده برای رسیدگی به این شعبه ارجاع خواهد شد.

وی به علت برگزاری محاکمه پرونده قتل آتنا پیش از تکمیل تحقیقات برای دو اعتراف دیگر متهم اشاره کرد و افزود: طبق قانون، در مواردی که پرونده جهت صدور رأی تکمیل شده باشد قاضی می‌تواند نسبت به اتهام تکمیل شده رأی صادر کند و درخصوص سایر موارد، پرونده رابرای ادامه رسیدگی مفتوح بگذارد.

متهم ابراز پشیمانی نکرد

شجاعی، وکیل خانواده مقتول نیز گفت: باتوجه به اتفاقاتی که در پرونده رخ داده طبیعی بود که متهم انکار کند.او در دادگاه منکر تجاوز و قتل عمد بود اما قتل را قبول دارد. این درحالی است که نظریه پزشکی قانونی در مورد علت مرگ خفگی اعلام شده که با اظهارات متهم در مورد غیر عمدی بودن این جنایت منافات دارد. متهم در دادگاه ابراز پشیمانی نکرد و آخرین دفاع او در رابطه با اتهام قتل عمد، تجاوز به عنف و سرقت طلا و جواهر صورت گرفت.

جنگ روانی قاتل حیله گر

وکیل خانواده آتنا اصلانی گفت: «قاتل حیله گر در دادگاه یک جنگ روانی را آغاز کرده و به گمان خود سعی داشت با انکار جنایت از چنگال قانون فرار کند اما باور ما این است که امروز در پایان جلسه محاکمه قضات دادگاه با توجه به اعترافات گذشته در جریان بازجویی و مدارک موجود او را به مرگ محکوم خواهند کرد.ضمن اینکه طبق قانون انکار در مرحله دادرسی بعد از اقرار در مراحل تحقیق قابل قبول داوران نخواهد بود در حالی که این مرد جانی چه در اداره آگاهی و چه در بازپرسی علاوه بر اعتراف به ربودن و قتل آتنا به 2 قتل دیگر هم اعتراف کرده که مدارک به حد کافی علیه وی وجود دارد.

وکیل خانواده قربانی جنایت ادامه داد: دو نوع مجازات از طرف داوران دادگاه برای متهم به قتل محتمل است. یا از لحاظ قتل آتنا محکوم به قصاص شود یا به خاطر اعمال وحشیانه‌ای که در مورد ربودن و تعرض نسبت به آتنا انجام داده مجازات اعدام برای او در نظر گرفته شود. اگر محکومیت متهم اعدام به دلیل تعرض به عنف برای او تعیین شود دیگر نیازی به پرداخت دیه از طرف خانواده آتنا برای به دار کشیدن قاتل نیست و حکم اعدام قطعی و بدون دیه خواهد بود. ولی در صورت محکومیت قاتل به دلیل کشتن «آتنا» باید نصف دیه برای اجرای حکم قصاص پرداخت شود و ما حاضریم برای اعدام هر چه سریع‌تر قاتل مبلغ دیه را پرداخت کنیم.

او گفت: به هرحال تقاضا داریم روند رسیدگی بسرعت طی شود تا تسکینی بر آلام خانواده آتنا و مردم اردبیل وکشور باشد.حال آنکه هزاران نفر از خانواده‌های پارس آباد و به‌طور کلی مردم اردبیل اعلام آمادگی کرده‌اند حاضر هستند با پرداخت دیه هر چه زودتر قاتل، پای چوبه اعدام برود.

صبح دیروز هم جمعی از خانواده‌ها در مقابل ساختمان دادگستری تجمع کرده بودند تا آمادگی خود را برای پرداخت مبلغ نصف دیه اعلام کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1396/06/05
دَم مردم پارس اباد گرم که کمکشون میکنن دیه رو پرداخت کنن
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1396/06/05
مسخره بازی درنیارید....زود اعدامش کنید
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1396/06/05
واقعا خنده داره با این همه کثافتکاری که کرده حالا باید یه پولی هم بهش بدن تا بشه اعدامش کرد چرا چون نر بوده!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
.... مگه به همراه کشتن آتنا یه دیه هم به خانوادش پرداخت کرده که الان واسه اعدامش باید دیه رو پس بگیره؟؟!!!! بنظر منکه علاوه بر اعدام باید بلاهایی که سر آتنا آورده رو هم سرش بیارن..
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1396/06/05
واقعا متاسفم کسیک جنایت کرده برای گشتنش باید پول بدن تا امرارمعاش خانواده اش باشد گرگ زاده گرگ شود گرچه با ادمی بزرگ شود اما با این حال برتی اینک این جرسومه فساد ازروی زمین برداشته شود ما حاظریم شماره حسابی بدن تا ملت کمک کنند
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1396/06/05
خدا شکر که این هیولا هرچه زود تر به حقی که لایق این بی صفت است میرسه .اقایان قانون مگه برگه پزشگی قانونی تجاوز را تایید نکرد ه باز چرا جایی برای شک تویی پرونده میگذارید
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1396/06/05
چرا با هر جلسه دادگاه که برگزار میشه اعترافات این کثافت انگل باید سوهان روح پدر و مادر آتنا بشه و داغشون تازه تر بشه یه بار اعتراف کرده و مکتوب هم شده کافیه چرا اینهمه این خانواده را شکنجه روحی میدید؟
بجای اینکه اون آشغال عوضی شکنجه بشه وسیله عذاب و شکنجه روحی این پدر و مادر محترم شده
هرچه زودتر نابودش کنید تا حداقل تسکینی باشه بر آلام دردهاشون
United Arab Emirates
12:46 - 1396/06/05
با این وضعیت بد حجابی تو شهر ها ... مشکل از زن ودختراست
پاسخ ها
راستگو
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
مثل اینکه خوابی دختربچه ۶ ساله است تو هم شدی برادر تتلو
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
تو یکی حرف نزن اون طفل معصوم چه حجابی باید میداشت
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1396/06/05
کاربر12/43 دفیقه این چه ربطی به این پرونده داره ....
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1396/06/05
این دفعه تو بمیری از اون تو بمیری نیست هر چقدر هم یادت داده باشند شیطان راه فراری نداری دیگه ... اگر به فرظ ازادهم باشی که محال است مردم پارس اباد تیکه تیکه ات می کند بی شرف
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1396/06/05
من از گرگانم ازرم کمک کنم قاتل اتنا اعدامش کنند تا درس عبرتی شود برای خدا نشناسا
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1396/06/05
.یکی میگه بخاطر حجابه که این دخترها بقتل می رسن یه طفل معصوم ۵و۶ساله چه حجابی باید داشته باشه تاهمسال مانند شماها تحریک وسوسه های شیطانی خودتون نشید واقعآ خجالت داره کشور ما تاهیولاهایی مثل شماها داره همینطور می مونه خواهری آدم بدتینت ونجس ونابودکنه یه عمربرابچه زحمت بکشی یکی بیاد......خدالعنتشون کنه
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1396/06/05
بی شرف وهرچه وزودتر اعدام کنید. ....
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1396/06/05
دم مردم پارس آباد وهمه اونایی که حاضرن پول دیه رو بدن گرم .ولی ایکاش دولت خودش این آدم کثیفو اعدام کنه تا این آدما پولاشون تو راه بهتری خرج کنن مثلا نزارن یه پدر جلو بچش شرمنده بشه با توجه به اینکه آغاز مدارسه و همه نیاز به لوازم تحریر دارن تا آینده یه بچه دیگه مثل این طفل معصوم تباه نشه یا یه دختر به خاطر بی پولی وفقر تن به هزار خواسته آدمای هرزه ای مثل این ادم عوضی نده که اگه بده دیگه نباید رگ گردنمون از غیرت بزنه بیرون چون شاید مسببش همین من وشما باشیم .این حرفا دیگه به درد آتنای عزیز نمیخوره ولی شاید بدرد آتناهای دیگه بخوره
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1396/06/05
زودتر اعدامش کنید این جانی

درود بر مردم اردبیل وپارس آباد
Iran, Islamic Republic of
05:22 - 1396/06/06
واقعا متاسفم برای کسایی که فکر میکنن همه ی مشکلات ایران از بدحجابی و بی حجابی خانوماس....کاربری که این طرز فکر رو داری شما مریضی برو خودتو درمون کن ...من حجابم کامله اما خیلی مردای .. تو کوچه و خیابون میبینم که .......وای بر شما
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1396/06/06
یاد خانواده و بچه های قاتل افتادم خدا کمکشون کنه
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
برو کمک کن اگر یادشان هستی ومی افتی به خانواده قاتل
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/06/06
کامنت 5:22 چه ایرادی داشت که سانسورش کردین؟؟؟
واقعا براتون متاسفم....مثلا رسانه اید؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1396/06/06
بدون نام 12:46 چیزی نمیدونی الکی راجبه حجاب مملکت نظر نده ،کسی نظر نمیخواد ..
ببین چی رو با چی قاطی میکنن..شمااونور مملکتی خبر نداری اینجا چه خبره ..
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1396/06/06
اونکی گفتی این قتلا مال بدحجابیه....برا خودت ظرز فکردنت متاسفم..بابا آخه آتنا بدبخت میدونه معنی حجاب چیه بیچاره که هنوز دهنش بوی شیر میداد...برو گم شو توهم از اون قاتل شیطان صفت بدتری انگلای جامعه !
United States
08:28 - 1396/06/07
اینکاراکه نمیخادبدین این جانی رادست پدرمادرآتنا واقوامش ببینین چه برسراین کفتارمیارن اگه تکه پارش نکردن.اینقدرکه کش وقوس نداره
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1396/06/08
اگر این وکیل تسخیری به دست من گیر میکرد اون وقت یادش میدادم که چگونه باید وکالت همچین کثافتی رابه عهده گرفت اخه تو فکر بعدش نکردی که مردم تسخیری را چ میشناسند چیه همچین انگلی جای دفا کردن دار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج