پدر آتنا اصلانی: از روند دادرسی راضی ام
۵۸۹۰۷۶
۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
۸۴۹۲ 
ديروز صبح نخستين جلسه محاكمه متهم به قتل آتنا اصلاني دختربچه ٧ساله پارس‌آبادي در دادگاه كيفري اردبيل با حضور خانواده‌هاي متهم و مقتول و وكلاي آنها برگزار شد. پدر آتنا اصلاني در گفت‌وگو درباره اين جلسه گفت: «قرار است يك هفته ديگر حكم پرونده را بدهند و بفرستند تهران.
روزنامه اعتماد: ديروز صبح نخستين جلسه محاكمه متهم به قتل آتنا اصلاني دختربچه ٧ساله پارس‌آبادي در دادگاه كيفري اردبيل با حضور خانواده‌هاي متهم و مقتول و وكلاي آنها برگزار شد. پدر آتنا اصلاني در گفت‌وگو با «اعتماد» درباره اين جلسه گفت: «قرار است يك هفته ديگر حكم پرونده را بدهند و بفرستند تهران.
 
اما مراحل قضايي كه به ما گفته‌اند ٢٠ روز طول مي‌كشد. متهم به حكم اعتراض كرده كه اين اعتراض تا مراحلش انجام شود مدتي طول مي‌كشد. پدر آتنا درباره اظهاراتي كه قاتل چند روز پيش با يكي از خبرگزاري‌ها انجام داده بود و مدعي شده بود كه قتل آتنا را او انجام نداده نيز گفت: متهم هيچ حرفي درباره اظهاراتي كه در آن مصاحبه مطرح كرده بود به ميان نياورد.
 
براي متهم وكيل تسخيري گرفته بودند كه در كنار او نشسته بود و مراحل محاكمه انجام مي‌شد. بهنام اصلاني درباره روند جلسه محاكمه نيز گفت: امروز دادگاه خوب و راضي‌كننده بود. من مي‌خواستم براي متهم حكم سنگسار در ملاعام بگذارند اما قانون اين اجازه را نمي‌دهد.
 
مي‌خواهيم كه او را جلوي مغازه‌اش در ميدان شهر پارس‌آباد در ملا عام و جلوي چشم تمام مردم شهر اعدام كنند. گفتم دستي كه با آن آتنا را خفه كرده را هم قطع كنند. نمي‌دانم اينها قانون دارد يا نه اما خواسته من از دادگاه اين است.
 
او همچنين درباره وضعيت مادر آتنا نيز گفت: «مادر آتنا حتي نمي‌توانست پايش را توي دادگاه بگذارد. اشك مي‌ريخت و آتنا را صدا مي‌زد. اما ماموران دادگاه به ما گفتند كه بايد سكوت را رعايت كنيم تا بتوانند جلسه را برگزار كنند.
 
مادربزرگ آتنا آنقدر صورتش را خراشيده بود كه زخم شده بود. توي جلسه دادگاه اسماعيل را مي‌ديد و در سكوت زخم‌هاي صورتش را مي‌كند. هر روز يك روانشناس به خانه ما مي‌آيد و با مادر آتنا صحبت مي‌كند تا آرام شود. هر چه بيشتر از روز اتفاق مي‌گذرد حال من وخانواده‌ام خراب‌تر مي‌شود.» بهنام اصلاني درباره اينكه آيا تا به حال درباره رضايت از قاتل با او صحبت كرده‌اند يا نه نيز گفت: «من هيچ‌وقت نمي‌توانم براي چنين قتلي رضايت بدهم.
 
او همه زندگي من را نابود كرد. آتنا عمر و زندگي من و پريناز بود. حالا او روانش بيمار شده و من هم شب‌ها تا صبح سقف خانه را تماشا مي‌كنم و نمي‌دانم از بدبختي‌ام چه كار كنم.» او در نهايت رضايتش را از جلسه دادگاه اعلام كرد و گفت: «روند جلسه به‌طور كلي خوب بود و پس از يك ساعت من و همسرم را از جلسه دادگاه خارج كردند تا قاتل دخترم صحبت كند.
 
به دليل اينكه ممكن بود من و همسرم تحت تاثير حرف‌هاي قاتل قرار بگيريم و ناراحت بشويم ما را از جلسه خارج كردند.»
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1396/06/05
خدا بهشون صبر بده ... انشاالله که هر چی زودتر اعدام میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج