وزیر ارتباطات: ایران جزء 10 کشور دنیا در اینترنت موبایل
۵۸۹۹۴۱
۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
۴۳۹۴
وزیر ارتباطات گفت در شاخص نسبت هزینه به درآمد (ارزیدن)، ایران در 10 کشور اول دنیا در اینترنت موبایل قرار دارد اما در اینترنت ثابت شاخص بهتر از 90 نداریم و نشان از غیر طبیعی بودن قیمت اینترنت ثابت در کشور دارد.
فارس: وزیر ارتباطات گفت: در شاخص نسبت هزینه به درآمد (ارزیدن)، ایران در 10 کشور اول دنیا در اینترنت موبایل قرار دارد اما در اینترنت ثابت شاخص بهتر از 90 نداریم و نشان از غیر طبیعی بودن قیمت اینترنت ثابت در کشور دارد.
 
 وزیر ارتباطات خبر دادرتبه 10 ایران در قیمت اینترنت موبایل و رتبه 90 در اینترنت ثابت در دنیا/تعرفه‌های اینترنت را ۱۰۰ روزه اصلاح می‌کنیم

محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه مراسم معارفه به‌عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم درباره برنامه ایجاد 5 شرکت بین‌المللی در حوزه ICT در دولت دوازدهم توضیح داد: هر وزیری در هر دوره یادگاری داشته است امیدواریم بتوانیم در دولت دوازدهم بین 3 تا 5 شرکت بزرگ بین‌المللی در حوزه ICT  ایجاد کنیم.

یادگار وزیر ارتباطات دولت دوازدهم

وی ادامه داد: در این باره 4 تا 5 حوزه دارای ظرفیت از جمله تجارت الکترونیک، خرید و فروش آنلاین و سرویس‌های خدماتی احصا شده است.

جهرمی گفت: بخش خصوصی فعلی توان لازم را دارد بزرگترین کمک به کسب و کارها رفع موانع است و فقط باید موانع را از سر راه برداریم و قوانین حمایتی را اعمال کنیم تا پتانسیل رشد بازار شکوفا شود.

ایران در رتبه 10 قیمت اینترنت موبایل و رتبه 90 اینترنت ثابت در دنیا

جهرمی درباره برنامه تغییر قیمت اینترنت، گفت: در دنیا اینترنت موبایل گران است و برای استفاده خاص است. در شاخص نسبت هزینه به درآمد (ارزیدن) ایران در 10 کشور اول دنیا در اینترنت موبایل قرار دارد. علیرغم اینکه در بخش موبایل در 10 کشور اول دنیا هستیم اما مشکل ایران اینترنت ثابت است که در اینترنت ثابت شاخص بهتر از 90 نداریم و نشان از غیر طبیعی بودن قیمت اینترنت ثابت در کشور دارد که این معضل جدی است و جلوی رشد بازار را می‌گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: از این رو برنامه اصلاح تعرفه‌ها را در دستور کار داریم که از روز اول براساس کارهای قبلی انجام شده کمیته‌ای تشکیل شده که ظرف یک ماه آینده به نتیجه می‌رسد و وعده اصلاح تعرفه‌ها به عنوان یکی از وعده‌های 100 روزه دولت اعلام می‌شود.

واقعی کردن وضعیت درآمد و اندازه بازار IT  در دستور کار

جهرمی در پاسخ به این سوال که اخیرا آماری از شرکت‌های دارای شکایت اینترنتی اعلام شده اما آماری از بازار این شرکت‌ها در دسترس نیست، گفت: یکی از انتقادات به من در زمان اعلام برنامه این بود که می‌گفتند برنامه‌تان مخابراتی و شعارتان IT است در حالیکه در حوزه IT برنامه‌ای ندارید که ناشی از نبود همین اطلاعات مربوط به بازار شرکت‌ها است.

وی گفت: به دلیل مقررات دست و پاگیر مالیاتی شرکت‌ها درآمد خود را اعلام نمی‌کنند که از ابتدای استقرار یکی از برنامه‌هایم واقعی کردن وضعیت فعلی بوده است.

جهرمی ادامه داد: برای این کار زمان‌بندی تعیین می کنیم و 4 دوره یکساله و در هر سال 4 دوره 3 ماهه در نظر می‌گیریم. در این مدت با شرکت‌ها برای رفع موانع مذاکره می‌کنیم که برداشته شدن مشکلات منجر به شفاف‌سازی خواهد شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
China
18:43 - 1396/06/06
حرف جناب وزیر مثل این میمونه که من بگم خورشید از ماه کوچیکتره. آخه من مودم این احتمالاً دروغ قرن به حساب بیاد. تا آنجایی کنه من میدونم تو استرالیا موبایل به موبایل مجانیه اصلا پول نمیدی. وقتی میگی ارزونه باید کیفیت را هم حساب کنی
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1396/06/06
بذار ده روز از وزیر شدنت بگذره بعد بیا اینجوری دروغ بگو
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1396/06/06
آره دیگه
جزء ده کشور دارای ضعیف ترین اینترنت هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج