صدقه پیامکی راه‌ اندازی شد
۵۹۳۲۴۸
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
۳۶۵۲
تفاهم‌نامه ارسال پیامک برای دریافت صدقه پیامکی بر راه‌اندازی موسسه امداد اول توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و اپراتور اول تلفن همراه منعقد شد.
خبرگزاری ایسنا: تفاهم‌نامه ارسال پیامک برای دریافت صدقه پیامکی بر راه‌اندازی موسسه امداد اول توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و اپراتور اول تلفن همراه منعقد شد.

 امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه ارسال پیامک برای دریافت صدقه پیامکی، پرویز فتاح- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) -  با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با همراه اول اظهار کرد: صدقه پیامکی اولین گامی بود که در این راستا برداشته شده است و توسعه این سرویس اولین درخواست ماست. این طرح می‌تواند به کمیته امداد و مردم کمک کند. بدین ترتیب از این پس حساب‌ها شفاف شده و هر کس هر زمان از شبانه‌روز می‌تواند صدقه بپردازد.

وی با بیان این که استفاده از مناسبت‌ها برای صدقات دومین درخواست کمیته امداد است، افزود: این قرارداد یک مسوولیت اجتماعی است که همراه اول پذیرفته و بابت پیامک‌هایی که به مشترکان ارسال می‌شود، هزینه‌ای از فردی که در صدقه پیامکی شرکت کرده، دریافت نمی‌کند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این که نیاز بود از ظرفیت اپراتوری که رتبه اول را در کشور دارد و فراگیر است استفاده کنیم، گفت: کمیته امداد همچنین برنامه دارد فعالیت‌های خود را با همراه اول در قالب یک موسسه به نام "امداد اول" ادامه دهد. برای شروع نیز هزار یتیم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: اکنون ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر در سیستم صدقه پیامکی داریم که می‌خواهیم آن را به چند میلیون نفر برسانیم و در آن شرایط وسعت کار به حدی می‌شود که نیاز به یک بستر مشترک و هماهنگ است و به همین دلیل ما موسسه امداد اول را راه‌اندازی کردیم.

فتاح با اشاره به ظرفیت استفاده از اپراتورها برای دریافت کمک‌های مردمی، اظهار کرد: ۱۰ درصد جمع‌آوری کمک‌های مردم در سال ۱۳۹۶ از طریق پیامک و اینترنت بود. همچنین برنامه داریم که حداقل ۱۰ درصد به این ظرفیت اضافه شود. کمیته امداد یک نهاد انقلابی وابسته به کمک‌های مردمی است و این تفاهم‌نامه با همراه اول، کمک به توسعه فرهنگ خیر و احسان در جامعه است.

وی با اشاره به ضرورت همکاری با اپراتورها، اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون حامی یتیم در کشور وجود دارد که اگر نحوه پرداخت برای مردم ساده‌تر شود این عدد افزایش می‌یابد. اکنون این بستر فراهم شده که و آنها می‌توانند با یک کد شناسایی از هر جای کشور صدقه واریز کنند. پس از آن نیز پیامک دریافت کرده و از واریز مطمئن می‌شوند. همچنین برنامه داریم بستری فراهم کنیم که پرداخت اعانات از این پس به هیچ وجه مشکل نداشته باشد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: ما پیش از این به مشترک چند ده میلیونی همراه اول دسترسی نداشتیم اما اکنون این ظرفیت ایجاد شده که با این مشترکان هم در ارتباط باشیم. البته اقداماتی با همکاری سایر اپراتورها نیز انجام شده است.

فتاح درباره نحوه ارسال صدقه پیامکی توضیح داد: شماره ۸۸۷۷ توسط همراه اول به کمیته امداد اختصاص یافته است همچنین کد USSD با شماره‌گیری #۱*۸۸۷۷* برای صدقه پیامکی است. صدقه پیامکی یک پرداخت روزانه است که در قبض افراد می‌آید و با توجه به قبض ۱۵ یا ۴۵ روزه همراه اول این هزینه پس از پرداخت مشترک به کمیته امداد پرداخت می‌شود.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1396/06/12
گدایی پیامکی راه اندازی شد
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1396/06/12
واقعا خسته نباشید
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1396/06/12
من خودم اگه شخص فقیری بشناسم بهش کمک میکنم نیازی به رابط نیست
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1396/06/12
عمرا..چون ما دولتمون رو شناختیم..داره از همه راههای موجود از مردم غرامت میگیره..دولت ما یک مشکل از خودش حل میکنه پنج تا مشکل به مردم افزوده میکنه..اخه کجای دنیا اینکارارو میکنن..همه کشور شرط موفقیت اقتصادیشون قدرت خرید مردم هسته..این چه دولتی ما داریم
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1396/06/12
به خدا قسم اگر این کار گدائ راه بیفتد من کلن از تلفن همراه استفاده نمی کنم چرا نمی گذارید راحت زندگی کنیم وبا درد خود بسوزیم برید جلوی اختلاس را بگیرید نه اینکه جیب مردم را خالی کنید هنوز هم نتوانستم پول قبض برق گاز اب تلفن را پرداخت کنم به خدا خیلی ها هستند نان نسیه می گیرند خجالت دارد. این کار را نکنید دولت چه کاری به مردم انجام داده چرا دست از سر مردم بر نمی دارید
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1396/06/12
اگر کسی قصد کمک به نیازمندی داره بهترین و مطمئن ترین راهش اینه که خودش مستقیم این کارو انجام بده نه با این کارها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج