سی ان ان: سیل ورود گردشگران جوان خارجی به ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۹۵۰۱۷
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
۷۶۷۰
گردشگران جوان خارجی بیشتر به دلیل صرفه جویی در هزینه ها تمایل دارند در مهمان پذیرهای ارزان و با امکانات اقامت کنند.
عصر ایران: پس از رفع تحریم های بین المللی علیه ایران متعاقب برجام، این کشور مسیر خود را به عنوان یک مقصد توریستی جهان باز می کند.

وب سایت شبکه خبری سی ان ان با انتشار گزارشی از رونق گردشگری در ایران در دو سال گذشته نوشت: در سال منتهی به مارس 2017 (پایان اسفند 1395) بیش از 6 میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کرده اند. بر اساس آمارهای رسمی، این رقم 50 درصد بیش از سال قبلی (1394) و بیش از سه برابر سال 2009 بوده است.

افزایش تعداد گردشگران خارجی به دنبال حصول توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی حاصل شده است؛ این توافق (برجام) منجر به لغو بسیاری از تحریم های بین المللی علیه ایران از ابتدای سال 2016 شده است.

بسیاری از خطوط هواپیمایی اروپایی از جمله "بریتیش ایرویز" و "لوفت هانزا" پروازهای مستقیم خود به مقصد ایران را از سرگرفته اند و مقامات ایرانی نیز صدور روادید (ویزا) برای گردشگران خارجی را تسهیل کرده اند. به موازات افزایش تعداد گردشگران خارجی تقاضا برای هتل و محل اقامت توریستی نیز افزایش یافته است.

این تقاضا فرصت‌هایی را برای کارآفرینان محلی و "بیزنس‌من" ها و شرکت‌های خارجی ایجاد کرده است.

بر خلاف برخی شرکت های غربی که از بیم لغو احتمالی برجام از سوی دونالد ترامپ تمایلی به سرمایه گذاری در ایران ندارند، شرکت های زنجیره ای هتل سازی دنیا تمایل زیادی برای ساخت هتل در ایران نشان داده اند.

شرکت فرانسوی "آکور" نخستین شرکت بزرگ هتل سازی بود که در سال 2015 اقدام به افتتاح هتل در ایران کرد. این شرکت هم اینک دو هتل بزرگ در نزدیکی تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی) دایر کرده است.

شرکت "ملیا"ی اسپانیا نخستین هتل خود را در ایران در سال آینده افتتاح خواهد کرد. شرکت اماراتی "روتانا" نیز نخستین هتل خود را در سال آتی در ایران افتتاح می کند؛ این شرکت قصد دارد تا 3 سال آینده 3 هتل بزرگ دیگر در ایران بسازد.

در ماه ژوئیه گذشته نیز شرکت بریتانیایی" ایزی هتل" قراردادی با ایران امضا کرد که بر اساس آن قرار است 500 اتاق برای اقامت گردشگران خارجی در ایران به این کشور تحویل دهد.

بازار ایران بسیار بیشتر از این رقم ها ظرفیت جذب سرمایه گذاران خارجی در بخش هتل را دارد. بر اساس اعلام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، این کشور قصد دارد در سال 2025 بیش از 20 میلیون گردشگر خارجی را جذب کند.

بسیاری از گردشگران جدید ایران، گردشگران جوان از اروپا و آسیا هستند که آوازه تاریخ و فرهنگ ایران، آنها را به بازدید از این کشور کشانده است. محبوب ترین مقصد گردشگران خارجی در ایران شهرهای اصفهان و شیراز است. استان فارس میزبان یکی از میراث جهانی یونسکو یعنی مجموعه تاریخی" پرسپولیس" است.

"جلال راشدی" مدیر 5 مرکز مهمان پذیر گردشگران " hostel " در ایران به سی ان ان گفت:" بسیاری از این گردشگران جوان ایران، اقتصادی سفر می کنند و  بودجه ای برای رفتن به هتل های گران قیمت ندارند." مهمان پذیرهایی که او مدیریت می کند ارزان هستند و در ازای ارایه یک تخت خواب و صبحانه و اینترنت 15 دلار برای هر شب از گردشگران می گیرند.

او افزود: در طی سال های اخیر میزان پذیرش گردشگران جوان خارجی در مهمان پذیرهای ما به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. این گردشگران به صورت فردی سفر می کنند. آنها جوان، کنجکاو و ماجراجو هستند که می خواهند حقیقت را درباره ایران خودشان بیابند و بیشتر این گردشگران برای صرفه جویی در هزینه ها در خوابگاه های مهمان پذیر اقامت می کنند.

ایران یکی از ارزان ترین مقاصد گردشگری جهان است؛ با این حال گردشگران موانعی نیز در این کشور دارند. شهروندان آمریکا، بریتانیا و کانادا باید برای سفر به ایران درخواست ویزا بدهند در حالی که شهروندان دیگر کشورهای غربی می توانند ویزا را به محض ورود به خاک ایران در فرودگاه بگیرند.

همچنین به دلیل وجود برخی تحریم های بین المللی و بانکی علیه ایران، کارت های اعتباری گردشگران خارجی در ایران کار نمی کند. این بدان معناست که امکان رزرو اماکن گردشگری در ایران مشکل است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر