ايجاد تحرك در اقتصاد با كاهش نرخ سود بانكي
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۹۵۲۷۹
۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
۵۸۱۹
هرج و مرج در ميزان پرداخت نرخ سود سپرده‌ها در بانك‌ها، به يكي از بزرگ‌ترين معضلات براي نظام مالي و پولي كشور و مهم‌تر از آن اقتصاد ملي ايران تبديل شده است.
محمدكاظم فلاح زاده در روزنامه قانون نوشت: هرج و مرج در ميزان پرداخت نرخ سود سپرده‌ها در بانك‌ها، به يكي از بزرگ‌ترين معضلات براي نظام مالي و پولي كشور و مهم‌تر از آن اقتصاد ملي ايران تبديل شده است.
 
بي توجهي بانك‌ها به مصوبات شوراي پول و اعتبار در مورد نرخ سود بانكي باعث شده كه موسسات اعتباري دولتي و خصوصي، سودهايي سالانه با بهره‌هايي بيش از حد ميزان بازدهي در توليد را به سپرده‌ها پرداخت كنند و عامل كاهش سرمايه گذاري و عدم توجيه پروژه‌‌هاي اقتصادي در كشور شوند.
 
از همين بي توجهي‌ها مي‌توان گفت كه طرح دستوري كاهش نرخ سود بانكي در ايران درعمل شكست خورده است. به غير از ايران، در هيچ كشور پيشرفته و صنعتي جهان ميزان سود بانكي به طور مستقيم و دستوري از سوي بانك مركزي و نهادهاي دولتي تعيين نمي‌شود.
 
در كشورهاي پيشرفته، نرخ بهره در چهارچوب بازارهاي پولي و مالي تعيين مي‌شود و اين باعث شناور شدن ميزان بهره در اقتصاد آن‌ها شده است. بانك مركزي اين كشورها با اتخاذ سياست‌هاي انبساطي و انقباضي پولي به طور غيرمستقيم بر بازارهاي پولي و مالي تاثير مي‌گذارند و سياست‌گذاري‌هاي مناسبي براي حمايت از رشد اقتصادي به اجرا درمي‌آورند.
 
با طي‌كردن اين فرآيند، گردش بهينه پول در اقتصاد و رشد اقتصادي پايدار، حمايت از اشتغال، ايجاد شفافيت و كنترل تورم را پياده سازي مي‌كنند.
 
اما در ايران اين فرآيندها به‌تمامي متفاوت از سيستم كشورهاي پيشرفته است و مسئولان بانك مركزي و تيم اقتصادي دولت‌ها براي ايجاد رونق در توليد وهمچنين ايجاد رشد اقتصادي كه كاملا مصنوعي بوده و پايداري آن در فصل‌هاي بعدي وجود ندارد، اعتقاد به نحوه دستوري با صدور بخشنامه‌ها و اجراي دستورالعمل‌ها در گردش پول و اقتصاد را دارند و با اين روش مديريت، زمينه‌هاي تحرك اقتصادي را در كشور تامين مي‌كنند و حركت پروژه‌هاي اقتصادي را رقم مي‌زنند.
 
با اين روش، تمام دستوراتي كه به‌خصوص در چهار سال گذشته به اجرا در آمده، نشان مي‌دهد كه تفكر تيم اقتصادي كه كاهش تورم را باعث كاهش نرخ سود بانكي مي‌دانسته، به‌طوركامل شكست خورده است.

پرداخت سود بالا از سوي بانك‌ها به سپرده‌ها، به‌طورحتم افزايش نرخ تسهيلات بانكي به بنگاه‌هاي توليدي را همراه دارد و با توجه به شرايط فعلي در كاهش نرخ تورم سالانه، تنگناي شديدي در سرمايه‌گذاري بخش توليدي كشور به وجود آورده كه نتيجه آن چالش‌هاي بسيار با اهميتي است كه بر سر راه تحرك و پيشرفت اقتصادي كشور ايجاد شده است.
 
سود بانكي فعلي هيچ تناسبي با بازده بخش مولد و تورم در اقتصاد كشور ندارد و يك مانع مهم بر سر راه رشد سرمايه گذاري و دستيابي به رشد اقتصادي پايدار در كشور است. با اجراي مصوبه فعلي، رونق به بخش توليدي كشور باز نخواهد گشت؛ چرا كه اين فرآيند در بلندمدت باعث كاهش منابع بانك‌ها خواهد شد و تنهاراه مقابله با آن براي پايدار كردن كاهش سود سپرده‌ها و تسهيلات بانكي، ايجاد خط اعتباري از سوي بانك مركزي با بهره پايين براي بانك‌ها خواهد بود تا منابع آن‌ها تامين شود.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1396/06/16
کاهش سود بانکی در شرایطی موثر و مفید است که رانت و سوءاستفاده ازاقتصاد ایران حذف شود وگرنه تولید کننده واقعی بهره ای از این موضوع نخواهد برد و دوباره همان کسانی که وابستگی های آنچنانی دارند با دریافت وام های کلان کم بهره و سرمایه گذاری آن در بخش های دلالی و غیر مولد موجب کاهش شدید ارزش پول ملی و افزایش مجدد تورم خواهند شد و این چرخه معیوب همچنان ادامه خواهد یافت لذا ضروری است ابتدا راهکارهای قاطع و عملی جهت برخورد با اینگونه سوءاستفاده ها تدوین و اعمال شود و سپس به چگونگی نقش کاهش نرخ سود در ایجاد تحرک اقتصادی پرداخت .
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1396/06/16
هیچ تاثیری نداره تا موقعی سود وام ۲۴ درصد هسته..کی میتونه۶۰ میلیون وام بگیره بعداز دوسال دو الی سه برابرش برگردونه خب نمیشه کسب کار راه انداخت..بازم میکم کم کردن سود بانکی تماما کلاهبرداری ای بود از سوی دولت برای مردم زخم خورده کشور
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1396/06/16
کلا دروغه....اینا اومدن جاهایی سرمایه گذاری کردن مثل مسکن حالا منتظرن با رکود بانک ها سرمایه گذاریشون جواب بده و چند برابر سود ببرن...وگرنه بانک بعنوان واسطه بین مردم و بنگاههای اقتصادی ایفای نقش میکنه...مردم از طریق بانک خیالشون راحت تره...هیچ بانکی هم نمیاد بیش از سودی که داره به سپرده هاش سود بده...کلا جهت کلک زدن به مردم هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر