بلیط نیم بها؛ سینما‌داران زیر بار نرفتند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۹۶۴۲۵
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
۳۹۳۵
فقط یک هفته بلیت نیم‌بها، نه سه هفته
از ابتدای سال تاکنون جز معدود فیلم‌هایی که توانستند رونقی به گیشه سینما ببخشند و به روایت برخی تهیه‌کنندگان سینما چرخ سینمای ایران را به حرکت درآورند، فیلم‌های دیگر نتوانستند موفقیتی که باید را در گیشه به دست آورند.
روزنامه شرق: از ابتدای سال تاکنون جز معدود فیلم‌هایی که توانستند رونقی به گیشه سینما ببخشند و به روایت برخی تهیه‌کنندگان سینما چرخ سینمای ایران را به حرکت درآورند، فیلم‌های دیگر نتوانستند موفقیتی که باید را در گیشه به دست آورند.
 
هرچند که برخی روزهای هفته اساسا روزهای مرده سینمای ایران محسوب می‌شوند، اما آمارها نشان می‌دهد روزهای سه‌شنبه از جمله روزهای شلوغ سینماداران است و فروش سه‌شنبه و آخر هفته سینما‌ها تأثیر بسزایی در فروش فیلم‌ها خواهد داشت.
 
طرح نیم‌بها‌شدن بلیت سینماها در روز ملی سینما، طرحی بود که به مرحله اجرا رسید و مردم استقبال خوبی از این طرح انجام دادند. سیدجمال ساداتیان، تهیه‌کننده سینما، در گفت‌وگو با «شرق» در ابتدای مطرح‌شدن این ایده به «شرق» گفت: «طرح و ایده‌ای تحت‌عنوان «سلام سینما» که پنجشنبه، دهم بهمن، هم‌زمان با روزهای مبارک دهه فجر در کل سالن‌های سینمای کشور به اجرا درآمد، در بدو امر به نظر می‌رسد که رویکردی خوب و تأثیرگذار در کشاندن مردم برای دیدن فیلم در سالن‌های سینما شده است.
 
بر این باورم که از هر فکر تازه‌ای باید استقبال کرد، بنابراین من هم از اجرای این ایده، هرچند خام، پشتیبانی می‌کنم. منتها این ایده مثل هر ایده‌ای، هم نقاط مثبت دارد و هم جهات منفی. نکته مثبت آن، از این نظر است که مسئولان فعلی سینما قصد دارند به‌طور جدی مشکل مخاطب فیلم‌های ایرانی را حل کنند و با این تمهید علاقه‌مندند مردم به سینما‌ها کشیده شوند. این بسیار پسندیده و قابل اعتناست.
 
فیلم‌دیدن همراه خانواده می‌تواند برای گشایش درهای سالن‌های سینما راهگشا باشد. منتها نکته منفی آن این است که قبل از هرچیزی باید روی این مسئله کار کارشناسی بیشتری انجام می‌شد و از گروه‌های مختلف اعم از صاحبان سالن سینما و تهیه‌کنندگان مشورت می‌گرفتند، اما حالا آنچه بیش از هرچیزی بعد از اجرای این طرح باید در نظر گرفت، ‌آسیب‌شناسی روز «سلام سینما» در ابعاد مختلف است.
 
به‌طورمثال باید بررسی کرد که چقدر این مسئله در میان مردم توجیه شده، علل استقبال مردم از این طرح را باید در نظر گرفت و در برخی از موارد که گزارش شده خسارت‌هایی به سالن‌های سینما وارد شده، ‌باید مورد بررسی قرار گیرد که این خسارت‌ها بابت چه بوده است. از آنجا که قرار است این ایده دو روز در سال به اجرا در‌آید، بهتر است تا روز ٢١ شهریور که روز ملی سینماست، ‌نقاط منفی آن از بین برود و نقاط مثبت آن تقویت شود.
 
باید محاسبه کرد که درمجموع چقدر به سود سینما بوده و چقدر به ضرر آن. بااین‌حال باید گفت هجوم گسترده مردم به سالن‌های سینما را باید به فال نیک گرفت. این حاکی از آن است که رابطه مردم با سینما گرم و صمیمی است؛ به شرط آنکه « ممیزی» اجازه بدهد فیلم‌های موردپسند مردم به نمایش درآیند».
 
در روزهای باقی‌مانده به روز ملی سینما صحبت از اجرای سه‌هفته‌ای نیم‌بهاشدن بلیت سینماها شد؛ اتفاقی که خیلی به مذاق سینماداران خوش نیامد و آنها در جلسه‌ای با شورای صنفی نمایش خواستار اجرای طرح یک‌هفته‌ای این طرح‌ شدند که به شرط استقبال و دیدن واکنش‌ها و اتفاقات مثبت و منفی این طرح پس از یک هفته، به ادامه‌دارشدن یا نشدن آن در روزهای آتی فکر کنند.
 
براین‌اساس بلیت سینماها از ١٩ شهریور به مدت یک هفته نیم‌بها می‌شود. محمد قاصداشرفی، سخنگوی انجمن سینماداران، در این رابطه به «شرق» گفت: طبق آخرین صحبتی که با شورای صنفی نمایش داشتیم، طرح فروش نیم‌بهای بلیت سینماها برای یک هفته ارزیابی می‌شود و بعد در صورت فروش خوب، ادامه پیدا می‌کند.
 
او ادامه داد: «در جلسه‌ای با صاحبان سینماها که با حضور برخی اعضای انجمن برگزار شد، قرار بر این شد که با اجرای فروش بلیت نیم‌بها به مدت یک هفته موافق باشیم و اگر استقبال از این طرح خوب بود، آن‌وقت برای ادامه طرح، موافقت شود».
 
هزینه بالای سینماها و طرحی که مشخص نیست در یک هفته استقبالی که باید را در پی داشته باشد یا نه، باعث شد تا سینماداران، کمی در مورد چگونگی اجرای این طرح تجدیدنظر کنند و استقبال از یک هفته نیم‌بهاشدن بلیت سینماها و ادامه‌دارشدن این طرح در سه هفته منوط به استقبال مخاطبان و رضایت سینماداران خواهد بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر