شریعتمداری: لطفاً با شکم به لگد آمریکا نکوبید
۵۹۷۲۳۴
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
۳۵۶۲
مدیرمسئول روزنامه کیهان بابیان اینکه مسئولان هسته‌ای کشورمان می‌گویند حتی اگر آمریکا هم از توافق هسته‌ای عقب‌نشینی کند اما اروپایی‌ها در آن بمانند، ایران احتمالاً بازهم به آن پایبند خواهد بود، گفت: ترجمه این دیدگاه به زبان غیر دیپلماتیک آن است که در چالش هسته‌ای با شکم خود محکم به لگد آمریکا می‌کوبیم.
خبرگزاری فارس: حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان بابیان اینکه مسئولان هسته‌ای کشورمان می‌گویند حتی اگر آمریکا هم از توافق هسته‌ای عقب‌نشینی کند اما اروپایی‌ها در آن بمانند، ایران احتمالاً بازهم به آن پایبند خواهد بود، اظهار داشت: ترجمه این دیدگاه به زبان غیر دیپلماتیک و همه‌فهم، آن است که در چالش هسته‌ای با شکم خود محکم به لگد آمریکا می‌کوبیم و حتماً به ملت نیز گزارش می‌دهند که ضربه محکمی به آمریکا زده‌ایم، اما توضیح نمی‌دهند که این ضربه از نوع خودزنی بوده است.

شریعتمداری ادامه داد: متأسفانه دولتمردان تاکنون نیز درباره برجام گزارش‌هایی از همین دست به ملت داده‌اند؛ به‌عنوان‌مثال بعد از توافق هسته‌ای با صراحت به ملت اعلام کردند می‌دانید این توافق یعنی چه؟ یعنی تمام قدرت‌های بزرگ جهان در مقابل ایران تسلیم‌شده‌اند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: پایبندی ما به برجام بعد از خروج آمریکا یعنی ما به خاطر پایبندی به برجام علاوه بر انبوه امتیازاتی که داده‌ایم ناچاریم به همه تعهدات دیگر ازجمله بازرسی‌های منحصربه‌فرد و محروم بودن از صنعت هسته‌ای تن بدهیم، چرا؟ چون به برجام پایبندیم! اما آمریکا اولاً نباید به هیچ‌یک از تعهدات برجامی خود عمل کند چون از برجام خارج‌شده است و تعهدی ندارد و  ثانیاً؛ تمام بدعهدی‌هایی که تاکنون داشته است هم موجه قلمداد می‌شود.

وی تصریح کرد: این فرمول در یک‌کلام به معنای زدن چوب حراج بر منافع ملی است؛ پایبندی اروپا به برجام در صورت خروج آمریکا به شوخی شبیه است چون تحریم‌های اساسی از جانب آمریکاست و خود آقایان بارها تأکید کرده‌اند که اروپایی‌ها از ترس جریمه آمریکا حاضر به تبادل تجاری با ما نیستند. همین هفته قبل فرانسوی‌ها پیشنهاد "مکمل برجام" را دادند تا محدودیت برنامه موشکی کشورمان هم در برجام گنجانده شود.

شریعتمداری افزود:  این فرمول با کدام عقل سلیم قابل توجیه است؟ این فرمول در یک‌کلام به معنای چوب حراج بر منافع ملی است و به هیچ‌کس هم اجازه نقد و اظهارنظر نمی‌دهند. متأسفانه صداوسیما هم با تریبون یک‌طرفه‌ای که در اختیار آقایان می‌گذارد مانع روشن شدن و تبیین حقایق برای مردم می‌شود که به نظر می‌رسد از بیم قطع بودجه باشد و باید برای آن فکر اساسی کرد که خارج کردن بودجه صداوسیما از اختیار دولت تنها راه ممکن است.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1396/06/20
اگر واقعا مدیر مسئول یک روزنامه بودی می‌فهمیدی یعنی روزنه ای برای شکاف بین آمریکا و اروپا ولی چه
کنیم که شما همش دنبال بزله گویی وجوک و گاهی هم داستانسرایهای جاسوسی هستی تا خبر
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1396/06/20
حیف که چشم و گوش مسولان رو حل آمریکا کور و کر کرده حرف حق کیهان و نمی شنوند.
پاسخ ها
آموزگار
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
هشت سال دوست این آقا رییس جمهور بود ....دیدیم که مملکت چه گلستانی شد ...
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1396/06/20
زمان تحریم ها به این آقا خیلی خوش گذشته
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1396/06/20
جناب حسین آقا گویا خوابی که خودتان را به آن زده اید آنقد سنگین است که باورت شده خوابی مگر شما نمیدانید سیاست خارجی را رهبر انقلاب تایین میکند ! در برجام هم با امضاء رهبری به توافق رسیده ایم حالا رهبری کی بخواهند دستور خروج از برجام را دهند خود مصلحت را بهتر میدانند ! حالا شما منظورتان از مسولان کیست؟ وبا چه کسی مخالفید؟ نکنه به در میگویید تا دیوار بشنود! مراقب زیر پاهایت باش!
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1396/06/20
ایران توسعه نیافته هسته همین خاطر تحریم سریع به ایران ضربه میزنه..ایران هیچ راهی نداره امریکا میتونه هرچی بگه ایران عمل کنه چون کشور محاصره هسته دلیلش هم کارشناس خوب نداشتیم پیش بینی کنه..مسعولان هم پر غرور نمیخوان با امریکا رابطه داشته باشن این اشتباه استراتژیک یک کشور میتونه باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج