تثبیت قیمت 6 گروه کالای خوراکی در نیمه شهریور
۵۹۷۸۵۹
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
۲۲۲۴
بانک مرکزی قیمت خرده فروشی برخی اقلام خوراکی را در هفته منتهی به 17 شهریور ماه منتشر کرد که بر اساس آن قیمت شش گروه کالایی شامل لبنیات، برنج، حبوب، میوه های تازه، چای و روغن نباتی نسبت به هفته قبل از آن تغییری نداشته است.
خبرگزاری ایرنا: بانک مرکزی قیمت خرده فروشی برخی اقلام خوراکی را در هفته منتهی به 17 شهریور ماه منتشر کرد که بر اساس آن قیمت شش گروه کالایی شامل لبنیات، برنج، حبوب، میوه های تازه، چای و روغن نباتی نسبت به هفته قبل از آن تغییری نداشته است.
 
 در هفته یاد شده قیمت تخم مرغ 1.8 درصد، سبزی های تازه 1.2 درصد، گوشت مرغ 1.6 درصد و قند و شکر 0.2 درصد کاهش قیمت داشتند و تنها گوشت قرمز با 0.6 درصد رشد هفتگی رو به رو شد.

*لبنیات و تخم مرغ
 
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود؛ قیمت تخم مرغ معادل 1.8 درصد کاهش یافت و 110 هزار تا 135 هزار ریال فروش رفت.

*برنج و حبوب
 
در این هفته در گروه های برنج و حبوب قیمت تمام اقلام ثابت بود.

*میوه ها و سبزی های تازه
 
در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری انار عرضه نمی شد و سیب گلاب عرضه کمی داشت؛ سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بود به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.
 
میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای سیب گلاب معادل 9.9 درصد و گلابی 2.4 درصد، انگور 1.8 درصد و طالبی 1.2 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.3 درصد تا 21.3 درصد کاهش یافت.
در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های تازه بهای بادنجان 5.4 درصد، لوبیا سبز 1.2 درصد و سبزی های برگی 1.5 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام بین 0.8 درصد تا 5.6 درصد کاهش داشت.

* گوشت قرمز و گوشت مرغ
 
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند بدون تغییر بود. گوشت تازه گاو و گوساله 1.4 درصد افزایش و بهای گوشت مرغ 0.6 درصد کاهش یافت.

* قند، شکر، چای و روغن نباتی
 
در این هفته بهای قند معادل 0.1 درصد و شکر 0.4 درصد کاهش داشت و بهای چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.

* تغییرات ماهانه قیمت ها
 
نگاهی به تغییر ماهانه قیمت ها در 11 گروه کالایی یاد شده بیانگر آن است که لبنیات 0.3 درصد، برنج 0.1 درصد، گوشت مرغ 4.1 درصد و روغن 0.3 درصد افزایش اما تخم مرغ 10.5 درصد، حبوب 0.1 درصد، میوه های تازه 5.9 درصد، سبزی 12.4 درصد، گوشت مرغ 2 درصد و قند و شکر 0.9 درصد کاهش داشته اند و چای در این مدت تغییری نداشته است.

*تغییرات سالانه قیمت ها
 
همچنین نرخ مواد خوراکی یاد شده در یک سال منتهی به سوم شهریور امسال نشان می دهد قیمت لبنیات 8.5 درصد، تخم مرغ 17.7 درصد، برنج 3.2 درصد، حبوب 16.3 درصد، میوه های تازه 9 درصد، سبزی های تازه 21.9 درصد، گوشت قرمز 16.6 درصد، گوشت مرغ 3.9 درصد، چای 23.7 درصد و روغن نباتی 4.6 درصد افزایش داشته، اما قیمت قند و شکر با افت 10 درصدی رو به رو شده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج