اپلیکیشن جدید عینک گوگل برای کودکان اوتیسم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۹۹۵۸۸
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۴
۴۶۴۲
به همت دانشمند ایرانی دانشگاه تورنتو انجام شد
اپلیکیشن جدید عینک هوشمند گوگل، ساخته شده توسط دکتر "آزاده کوشکی"، یک شروع کننده مکالمه واقعی و کارآمد برای افراد مبتلا به اوتیسم است. اگرچه عینک هوشمند گوگل هیچ گاه به بازار راه نیافت، اما فناوری این اپلیکشن احتمالا با دیگر عینک‌های هوشمند سازگار خواهد بود.
خبرگزاری ایسنا: اپلیکیشن جدید عینک هوشمند گوگل، ساخته شده توسط دکتر "آزاده کوشکی"، یک شروع کننده مکالمه واقعی و کارآمد برای افراد مبتلا به اوتیسم است. اگرچه عینک هوشمند گوگل هیچ گاه به بازار راه نیافت، اما فناوری این اپلیکشن احتمالا با دیگر عینک‌های هوشمند سازگار خواهد بود.

به نقل از گیزمگ، کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم(ASD) اغلب با شروع و برقراری مکالمات مشکل دارند. به همین دلیل یک گروه از دانشمندان، به رهبری دکتر "آزاده کوشکی"، استادیار دانشگاه "تورنتو"، اپلیکیشن "هولی" (Holli) را ساختند.

این اپلیکیشن، برنامه‌ای است که در حال حاضر در عینک هوشمند گوگل اجرا می‌شود و به بچه‌های مبتلا به اوتیسم می‌گوید که در جملات بعدی باید چه بگویند.

دکتر "کوشکی" که در موسسه تحقیقاتی "بلورویوی تورنتو" نیز یک محقق است، می‌گوید: ما نرم افزاری را برای یک سیستم پوشیدنی توسعه دادیم که کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را در تعاملات روزمره اجتماعی کمک می‌کند. در این مطالعه، ما نشان می‌دهیم که کودکان قادر به استفاده از این فناوری جدید هستند و از تعامل با آن لذت می‌برند.

این سیستم به آنچه که یک کاربر و یک شخص دیگر در مکالمه می‌گوید، گوش می‌دهد و اصطلاحات و کلمات پرکاربرد را در مکالمه افراد شناسایی می‌کند. سپس پاسخ‌های مناسب را برای کاربر در صفحه نمایش عینک نمایش می‌دهد تا کاربر به دلخواه جمله مورد نظرش را برای پاسخ انتخاب کند.

به عنوان مثال، اگر شخصی با گفتن "خوش آمدید" مکالمه را شروع کند، کاربر روی صفحه نمایش با پاسخ‌هایی مانند "سلام" یا "ظهر بخیر" مواجه می‌شود.

هنگامی که "هولی" بشنود که کاربر یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده و پاسخ بدهد، صفحه نمایش را پاک می‌کند و صبر می‌کند تا جمله بعدی را از شخص بشنود.

این برنامه بر روی 15 کودک مبتلا به اوتیسم آزمایش شده است، که قادر به استفاده از آن برای انجام مکالمات و به صورت نسبتا روان بودند.

دکتر "کوشکی" می‌گوید: نکته جالبی که در مورد فناوری جدید ما صادق است، این است که ما در حال تلاش برای جایگزینی تعاملات انسانی نیستیم؛ در عوض، ما از این اپلیکیشن برای هدایت بچه‌هایی که در حال برقراری ارتباط با افراد در شرایط واقعی هستند، استفاده می‌کنیم.

وی افزود: با استفاده از این فناوری، کودکان می‌توانند مهارت‌های خود را خارج از جلسات درمان طبیعی خود تمرین کنند و این اپلیکیشن می‌تواند استقلال بیشتری را در تعاملات روزانه برای آنها به ارمغان بیاورد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر