سفید بالک‌ ها 2 هفته دیگر از بین می روند
۵۹۹۸۲۶
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
۳۱۰۱
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گفت: سفید بالک ها نهایتا تا دو هفته دیگر از بین می‌روند.
خبرگزاری مهر: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گفت: سفید بالک ها نهایتا تا دو هفته دیگر از بین می‌روند.
 
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه از میزان سفید بالک ها در سال ۹۶ نسبت به سال های قبل کاسته شده است، گفت: عده ای عنوان می کنند افزایش سفید بالک ها در روزهای اخیر نشان دهنده افزایش کلی این آفت است.

مختاری اضافه کرد: به هیچ وجه میزان این آفت افزایش پیدا نکرده بلکه به میزان قابل توجهی از میزان آن نیز کاسته شده است.

وی توضیح داد: الان شهریورماه است و شاهد حضور سفید بالک ها هستیم، اما در سال های قبل این حضور از ماه ها قبل دیده می شد.

مختاری ادامه داد: ما در سال ۹۴، ۲۰ منطقه آلوده را در سطح تهران داشتیم اما هم زمان ورود آن ها به تهران دو ماه عقب رفته و هم میزان حضورشان مربوط به دو سه منطقه تهران شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با بیان این مطلب که ما به هیچ وجه مبارزه شیمیایی با این آفت نداریم افزود: سموم شیمیایی برای محیط زیست و کودکان خطرناک است لذا مبارزه ما با این آفت مکانیکی و بویژه آب شویی است. و همین مبارزه نیز از حجم این آفت بسیار کاسته است.

وی با بیان اینکه سفید بالک ها آفت درجه دو محسوب می شوند، تاکید کرد: این ها آفت های جالیزی است و مربوط به مزارع هستند، اما مزارع اطراف تهران و باغات از بین رفته و این آفت به سمت شهر هجوم آورده است.

مختاری با بیان این که این آفت نهایتا تا دو هفته دیگر از بین می رود گفت: امسال شاهد هستیم که این آفت از ۱۵ مرداد آمده و دلیل آن این بوده که ما جمعیت آن را کاهش دادیم و تا دو هفته دیگر هم کلا از بین می رود. اما باید این مبارزه همه جانبه باشد و همه دستگاه ها ورود کنند.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با بیان این مطلب که اکنون بیشترین حجم سفید بالک ها در منطقه ۶ تهران است و مناطق شمالی اصلا سفید بالک ندارند، گفت: جهاد کشاورزی و بیماری گیاهی و... باید پای کار بیایند که حضورشان قابل قبول است

وی در خاتمه گفت: این آفت برای انسان و فضای سبز ضرری ندارد و در همه دنیا هم هست. برای از بین بردن آن نیاز به زمان است، مثلا در کالیفرنیا ۵ سال طول کشید که آن را کنترل کنند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1396/06/25
تا دو هفته دیگه ما از بین میریم ولی اونا نه
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1396/06/25
خیلی ممنون از این خبر خوبتون لطف کردین گفتین
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1396/06/25
از الودگی فرار میکنن شما عرضه داشتی مسیول بی کفایت حداقل از اول تابستون که اومده بودن خفه مون کردن ریشه کن میکردید
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1396/06/26
خسته نشین یوقت؟؟؟ حالا که هوا میخاد سرد بشه حضور سفید بالک ها هم ازبین میره!!!! واقعا با این مدیریتی که دارین نوبرشو آوردین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج