از هر پنج ایرانی یک نفر فشار خون دارد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۶۰۱۱۷۷
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
۳۰۸۳
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:در جمعیت 15 تا 64 ساله کشورمان، 19 درصد افراد دارای فشارخون بالا هستند به طوری که از هر پنج ایرانی، یک نفر دچار مشکل فشارخون بالا دارند. همچنین سه درصد افراد بین سن 25 تا 35 سالگی دارای کسترول بالا هستند.
خبرگزاری ایرنا: مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:در جمعیت 15 تا 64 ساله کشورمان، 19 درصد افراد دارای فشارخون بالا هستند به طوری که از هر پنج ایرانی، یک نفر دچار مشکل فشارخون بالا دارند. همچنین سه درصد افراد بین سن 25 تا 35 سالگی دارای کسترول بالا هستند.

زهرا عبدالهی دراولین همایش مجمع سفیران بازنشستگان افزود:70 درصد علت مرگ‌ و میرها در دنیا به علت بیماری‌های غیر واگیر است همچنین 88 درصد مردم ریز فاکتور تغذیه ناسالم را دارند که روند هشداردهنده‌ بیماری غیر واگیردار و اضافه‌وزن را به دنبال دارد.
 
وی افزود: طبق پژوهش های صورت گرفته بیماریهای قلبی وعروقی، سرطان ها، دیابت و اضافه وزن شیوع بیشتری در بین مردم دارند و64 درصد زنان و 54 درصد مردان کشور چاق هستند.
 
وی با اشاره به اینکه روغن، قند و شکر بالاتر از حد لازم در کشور مصرف‌شده و مصرف میوه، سبزی، شیر و لبنیات کمتر از نیاز هر فرد است، افزود: نتیجه این تغذیه شیوع اضافه‌ وزن و چاقی در کشور است.
 
عبدالهی میزان مصرف نمک در ایران را دو برابر مصرف جهانی نمک عنوان کرد و افزود: باید الگوی غذایی روزانه به گونه ای باشد که بیش از پنج گرم نمک مصرف نشود حال آنکه فقط در هر قرص نان سه گرم نمک موجود است.
 
عبدالهی با بیان اینکه مصرف شیر و لبنیات در کشور پایین است افزود: متاسفانه سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار 42 لیتر در سال است که مهم‌ترین آن اختلال در جذب کلسیم است که یک ریز فاکتور مهم برای بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان بشمار می رود.
 
درادامه محمدرضا ترابی معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مصرف غذای ناسالم و فقرحرکتی، مهمترین علل بیماری های مختلف درانسان است و زندگی سالم و شاد با حفظ وزن متناسب با قد، تغذیه سالم، ورزش وشادابی، فعالیت های اجتماعی و اقتصادی، سواد رایانه ای و معنویت حاصل می شود.
 
وی بازنشستگان را سفیران ورزش و تغذیه سالم درجامعه قلمداد کرد وافزود: حفظ سلامت وشادابی بازنشستگان وظیفه ای ملی، فرادستگاهی و مسئولیتی اجتماعی است وصندوق بازنشستگی کشوری سبک زندگی سالم و مراقبت های تغذیه ای در دوران بازنشستگی که بیشترین نقش در حفظ و ارتقای سلامتی بازنشستگان دارد را دراولویت برنامه های اجتماعی خود قرار داده است.
 
ترابی افزود: صندوق بازنشستگی کشوری با هدف اشاعه فرهنگ صحیح تغذیه، حفظ تندرستی و افزایش طول عمر بازنشستگان در سراسر کشور با همکاری خود بازنشستگان که سفیران تغذیه سالم هستند دوره ها و کارگاه های آموزشی برگزاری می کند.
 
معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در دوران سالمندی، تغییرات فیزیولوژیکی در بدن به وجود می آید از این رو نیازهای تغذیه ای و الگوی دریافت غذایی و فعالیت های فیزیکی و انجام ورزش های متناسب در این دوران بیشترین نقش را در حفظ و ارتقای سلامتی دارد.
 
رییس انجمن آلزایمر ایران هم در این همایش با بیان اینکه در جهان میلیون ها نفر به بیماری آلزایمر مبتلا هستند، گفت: صندوق بازنشستگی در سال های اخیر دوره های آموزشی مناسبی برای جلوگیری از آلزایمر برگزار کرده است در حالی که درگذشته وقتی فردی بازنشسته می شد سازمان ها چنین توجهی به آن نداشتند اما اکنون سفیران آلزایمر در بیشتر استان ها حضور دارند. امید است با چنین فعالیت هایی از بیماری های دمانس و آلزایمر و هزینه های درمانی کاسته شود.
 
معصومه صالحی بابیان اینکه تا دو دهه آینده 25 درصد جمعیت ایران سالمند خواهند شد، افزود: پنج استان با همکاری صندوق بازنشستگی کشوری، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری دارای انجمن آلزایمر شدند و تا پایان امسال 18 استان دیگر نیز انجمن در آن ها دایر می شود با فعالیت این انجمن ها سعی بر نهادینه شدن آموزش های پیشگیری از آلزایمر در کشور است تا کاهش هزینه های کلان اقتصادی و کاهش میزان ابتلا به این بیماری را شاهد باشیم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1396/06/27
پیشرفتی دیگر و افتخاری دیگر و این بار در فشار خون اول دنیا شدیم چقدر خوشبختیم خدا به سلامتی حضرات...
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1396/06/27
خانم دکتر شما جز اون پنج نفر هستی یا نه؟اگه نیستی یا تصیفه آب داری یا مواد خوراکی ایرانی استفاده نمی کنی یا اصلا چیزی نمی خوری لطفا جمع کنید این ادا بازی ها رو این هزینه های بی مصرف را به بیمارستان ها تزریق کنی تا مردم را هلاک نکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر