۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح
۶۰۲۵۱۲
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
۴۲۴۰۶
تقریبا برای همه ما بسیار جالب و جذاب است تا در مورد دنیای پس از مرگ اطلاعات زیادی کسب کنیم و بدانیم که پس از به خاک‌سپاری کالبد انسان، چه اتفاقی برای روحش می افتد!
وبسایت روزیاتو - فروغ بیداری: تقریبا برای همه ما بسیار جالب و جذاب است تا در مورد دنیای پس از مرگ اطلاعات زیادی کسب کنیم و بدانیم که پس از به خاک‌سپاری کالبد انسان، چه اتفاقی برای روحش می افتد!

داستان های مربوط به ارواح همیشه جذابیت بسیار زیادی دارند. در برخی فیلم ها، روح را به شکل یک شبح نامرئی نشان می دهند که او همه را می بینید اما هیچ کسی قادر به دیدنش نیست. همچنین نشان می دهند که روح توانایی لمس وسایل و اشیا زمینی را ندارد اما به راحتی از همه موانع عبور کرده و در و دیوار برایش مفهومی ندارند. حتی هر لحظه که اراده کند می تواند به دورترین نقطه زمین پرواز کرده و در مکان موردنظرش حضور به هم برساند.

اما واقعیت وجودی روح چیست و این مقوله به لحاظ علمی چگونه توصیف می شود؟ باید گفت ادعا و فرضیه های فراوانی در این زمینه وجود دارد که بر اساس ادیان و فرهنگ ها مختلف، تا حدی با هم متفاوت هستند. اما نقطه مشترک همه اطلاعات موجود در این رابطه این است که انسان با دمیده شدن روح در بدنش حیات یافته و پس از خروج آن نیز می میرد.

خداوند در قرآن در آیات ۲۹ حجر، ۷۲ «ص» و ۹ سجده می‌فرماید: «خدا پس از تکمیل خلقت انسان و نظام بخشیدن به آن، از روح خویش در آن دمید، و سپس به فرشتگان دستور داد بر او سجده کنند.»

حالا اگر شما نیز همانند ما کنجکاو هستید تا در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید، توصیه می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید. البته لازم است اشاره کنیم که این مطلب، برگردان یک مقاله انگلیسی است و بنابراین، مدنظر داشته باشید که شاید در مواردی با دیدگاه های اسلامی ما نسبت به روح منافات داشته باشد.

چرا روح ها در شب ظاهر می شوند؟
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

گفته می شود که ارواح در طول شب فعالیت بیشتری دارند، دلیلش هم این است که در این زمان از شبانه روز، موانع و مزاحمت های الکترونیکی کمتری وجود دارد. همین امر موجب می شود تا گیرنده های روح‌بودنشان قوی تر بشود.

احتمال دیده شدن توسط حیوانات و کودکان زیاد است
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

برخی از کارشناسان این حوزه ادعا کرده اند که کودکان و حیوانات به دلیل داشتن انرژی بسیار زیاد، می توانند حضور روح را به خوبی حس کرده و حتی آن ها را مشاهده کنند. نیروهای قدرتمند درونی آن ها موجب جذب ارواح می شود.

ارواح در وضعیت دشوار و پرخطر زندگی می کنند
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

برخی از ارواح نمی توانند مرگ خود را باور کنند. از این رو همیشه در شرایطی زندگی می کنند که گویی در یک کابوس ترسناک و وضعیت غیر قابل حل گرفتار شده اند و راه فرار ندارند.

آن ها هرگز نمی خوابند
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

ارواح هرگز نمی خوابند و در بیشتر مواقع در حال پرسه زدن در اطراف هستند.

به دنبال جلب توجه هستند
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

ارواح همیشه به دنبال جلب توجه مردم هستند. آن ها دوست دارند دیده یا شنیده شوند. به همین خاطر، اگر در اطراف خود بوی عطری حس کردید، دود یا مه دیدید که هیچ توضیحی برایش وجود ندارد، شک نکنید که یک روح در کنارتان ایستاده است.

پیش بینی آینده توسط ارواح
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

ارواح قدرت فکرخوانی دارند و می توانند آینده شما را پیش بینی کنند. از این رو، دفعه بعدی که خوابی راجع به آینده خود دیدید، بدانید که یک روح از عالم غیب آن را به اطلاع شما رسانده است.

ارواح توان کشتن انسان را ندارند
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

ارواح به خودی خود توانایی کشتن شما را ندارند، بلکه با اذیت کردن و ایجاد جنون های آنی ممکن است باعث مرگ فرد به دست خودش بشوند.

آن ها از شدت بی حوصلگی انسان ها را اذیت می کنند
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

ارواح هم حوصله شان سر می رود و از اینکه توسط انسان دیده نمی شوند و حتی برخی وجودشان را انکار می کنند، چندان خوشحال نیستند و از این رو سعی می کنند به واسطه انجام برخی امور وجودشان را اثبات کنند. این کارها اصولا برای انسان خوشایند نیست و موجب وحشت و آزار وی می شود.

گربه ها ارواح را می بینند
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

گفته می شود که همه حیوانات قادر به دیدن فعالیت های پارانرمال (پدیده های روانی/ ماورا طبیعه) پیرامون خود هستند. اما تاکید بر این است که گربه ها مشخصا توان دیدن ارواح را دارند. بنابراین اگر در خانه گربه دارید، دفعه بعدی که به طور ناگهانی میخکوب و به یک نقطه خیره شد، باید فرض را بر این بگذارید که روح دیده است.

ارواح مهربان
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

در علوم غیر اسلامی ارواح مهربانی که زیر یکسال دارند را فرشته می نامند که نه تنها ترسناک نیستند، بلکه می توانند به انسان کمک کنند.

ارواح بیشتر در کلیساها سکونت دارند تا گورستان ها
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

ادعا می شود که ارواح بیشتر از این که در گورستان باشند، در اماکن مذهبی و روحانی همانند کلیساها اقامت دارند.

آن ها تغییر را دوست ندارند

ارواح به هیچ عنوان دوست ندارند که تغییری در شرایط خود ایجاد کنند. آن ها به آنچه که هستند وفادار می مانند و سعی می کنند همه خاطرات، افکار و رفتارهای خود پیش از مرگ را در وجودشان حفظ کنند.

خانه سفید تحت تسخیر ارواخ است
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

گفته می شود که کاخ سفید آمریکا توسط ارواحی همانند ابیگل آدامز تسخیر شده است. همچنین برخی گمانه زنی می کنند که روسای جمهور و بانوهای اول آمریکا که درگذشته اند، همچنان در آن جا سکونت دارند. برخی مدعی هستند که روح آبراهام لینکلن هرگز این مکان را ترک نکرده است.

روح بوی لیموترش را دوست دارد
 
۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

بسیاری از کسانی که در زمینه روح مطالعه می کنند، باور دارند که ارواح بوی لیموترش را بسیار دوست دارند. بنابراین اگر دوست دارید با یک روح ارتباط برقرار کنید، اطراف خود را با لیموترش پر کنید تا روح جذب شما بشود.

تلفن همراه موجب فراری دادن ارواح می شود

یک محقق انگلیسی ادعا کرده که پس از اختراع، عرضه و رواج استفاده از موبایل، تعداد گزارشات مبنی بر مشاهده ارواح به شدت کاهش یافته است. وی دلیل این امر را سیگنال های الکترونیکی اعلام داشته و گفته که این امواج، برای ارواح مزاحمت ایجاد می کنند و مانع از انجام فعالیت آن ها می شوند.

انیشتین به وجود روح ایمان داشت
 
 ۱۶ ادعای جالب در مورد ارواح

یکی از بزرگ ترین دانشمندان تاریخ یعنی آلبرت انیشتین اعتماد داشت که روح واقعیت دارد و انسان بدون روح هیچ مفهومی نمی تواند داشته باشد. وی در این رابطه گفته، همه انرژی های دنیا پابرجا هستند و از آن جا که از بین نمی روند، می توانند به فرم دیگری از انرژی تبدیل شده و روح را تشکیل دهند.

در آخر نیز بد نیست به مقوله روح در جهان بینی اسلامی نگاهی اجمالی داشته باشیم:

در جهان بینی اسلامی، انسان از دو چیز مختلف آفریده شده‌است، که یکی در حد اعلای عظمت، و دیگری ظاهراً در حد ادنی از نظر ارزش؛ جنبه مادی انسان را گل بدبوی تیره رنگ تشکیل می‌دهد، و جنبه معنوی او را چیزی که به عنوان روح خدا از آن یاد شده‌است.

همچنین جعفر صادق (ع) نیز در این رابطه بیان داشته: روح را نتوان به سنگینی و سبکی توصیف نمود، روح موجودی رقیق است (مانند هوا که فضا را اشغال می‌کند اما محسوس نیست) که قالبی تیره بر آن پوشانیده شده است.

همچنین از این امام فرزانه سؤال شد: آیا روح پس از آن که از بدن جدا گشت، متلاشی می‌شود یا باقی می‌ماند؟ ایشان پاسخ داد: «باقی است تا گاهی که در صور دمیده شود.»

همچنین بد نیست پرسش و پاسخی که در سایت مرکز ملی پاسخگوئی به سوالات دینی منتشر شده را نیز مطالعه کنید:

آیا انسان قادر است روح افراد درگذشته را ببیند؟

اگر مراد ديدن عادي با چشم باشد، بايد گفت بر اساس نظريه تجرد نفس، روح در ذات خود قابل مشاهده نيست. چرا كه ذات روح، جسم نيست تا با چشم طبيعى قابل رؤيت باشد، ولي پس از خروج از بدن مادي و جاي گرفتن در بدن مثالي، چه بسا براي برخي قابل مشاهده باشد.

بنابراين اصل روح نه در دنيا و نه در برزخ براي ديگران قابل مشاهد است و از آنجا كه هيچگاه روح از بدن خالي نيست ، در دنيا با قالب بدن مادي و در برزخ با قابل بدن مثالي قابل رويت است. اما در عين حال نكته مهم آن است كه مقدار و نوع دامنه ديد برزخي افراد، بستگي به ميزان معرفت، مقدار فاصله گرفتن انسان از عالم ماده و انقطاع از امور مادي و جسماني و توجه او به عالم مجردات و حقايق دارد.

لذا زماني شخص مي تواند به برزخ ديگران راه پيدا كرده و آنها را مشاهد كند كه با رياضت نفس و تقواي بالاي الهي از عالم ماده كنده شود و به عالم بالاتر يعني به عالم مثال و برزخ نزديك شود و هر به ميزان از عالم ماده فاصله بگيرد به آن عالم نزديك تر مي شود.

در واقع دست يابي به اين مرحله، به طور اختياري و در طول زندگي است؛ اما زماني هم فرا خواهد رسيد كه انسان ها، به طور طبيعي و اجباري، چشم از اين جهان فرو مي بندد و چشم برزخي آنها گشوده مي شود و گاهي اين وضعيت در آستانه مرگ اتفاق مي افتد و شخص آن چه اطرافيان نمي بينند، مي بيند و آنچه اطرافيان نمي شنوند، مي شنوند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1396/06/30
این ها همش شرو ور بود
اینا که گفتید درواقع اجنه بودند یا ارواح شیطانی
چون هیچ روحی در این دنیا نیست بلکه در برزخ در حال حسابرسی هست
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1396/06/30
این مطالب چرت و پرت رو نذارید جدا از اینکه پایه علمی نداره و اثبات نشده است در تضاد با دین و ما و اعتقادات اسلامی ما هست طبق احادیث و اموزه های قرآن کریم روح انسان بعد از مرگ به عالم برزخ میره تا به اعمالش حسابرسی بشه اما این مطلبی که گذاشتین که احتمالا ترجمه شده هست به درد همون غربی ها میخوره که نه اعتقادات دینی قوی دارن هم اینکه عاشق فیلم های ترسناک و خرافی روح و ماورالطبعیه هستن
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1396/06/31
سلام.لطفا از کتاب (انسان روح است نه جسد) هم مطلب و عکس بگذارید.ممنون.
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1396/07/01
یعنی واقعا روح هست؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1396/12/11
همش دروغه فریبه
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1396/12/11
همش دروغه فریبه
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1397/06/07
سلام ، منم بعضی شبا ینفر با لباس سفید میاد پیش همسرم
وقتی بهش نزدیک میشم صدای وحشتناک درمیاره میگه من روح آقابزرگم منو با نوه ام تنها بذار برو بیرون
وقتی میرم بیرون ، بعد اد دوسه ساعت از رو پشت بوم میره
و همسرم منو با ترس و لرز صدا میکنه میگه بیا کبلایی ، روح آقابزرگ رفت
خیلی میترسم و نگرانم تروخدا اگه کسی از روح و این چیزا سردرمیاره راهنماییم کنه
حداقل روحه ی ساعته بره من زود بیام خونه
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1397/07/05
خدا اجازه نمی ده که روح یااینجور چیزا وارد دنیای ما بشه اگر توی خونه قران دارید که دیگه نگران چی هستید??
پاسخ ها
N.A.J.A
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
لایک
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/07/15
عین حقیقته کربلایی سید جان ، من هم مشکلی شبیه بمشکل شما دارم و بدبخت شده ام
France
21:11 - 1397/07/21
با سلام خدمت همه دوستان بخصوص کبلایی سید آقا
برای من نیز هفته پیش اتفاقی مثل آنچه برای کبلایی سید جان پیش آمد اتفاق افتاد
من خواب بودم شنیدم همسرم داره باکسی حرف میزنه گوش کردم دیدم اسم منو میاره و انگار داره بخیال خودش بامن حرف میزنه ، زمانیکه برگشتم دیدم همسرم داره حرکات تندی انجام میده ، خودتون منظورمو بگیرید
من بلند شدم و رفتم طرفش ناگهان پرید بغلم و گریه کرد و گفت فرجمو پاره کردم حاجی
دیروز بردمش پیش دعانویس امیدوارم فرجش خوب شه
پاسخ ها
N.A.J.A
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
فرج چیه دیگه؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1397/10/13
اینها همش چرت وپرت لااقل این یک مطلب که میگین روح از گوشی همراه فرار میکنه نمیزاشتین شاید یکم باور میکردم
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1397/12/11
با سلام و احترام به همه
بنده به همه شما پیشنهاد میکنم که در زمینه دانشگاههای ارتباط با ارواح که بیش از صد و پنجاه سال در اروپا قدمت دارند مطالعه کنید.(کتابهایی که سخنان ارواح در آ نها نوشته شده) و ضمنا در مورد تجربه های نزدیک به مرگ هم مطالعه کنید.
بنده رسول یوسفی هستم، بیش از بیست سال در زمینه علوم روحی تحصیل و تمرین و تجربه دارم. خلاصه روح وجود دارد اما راهکار هم بسیار دارد.
پاسخ ها
جم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
اقای یوسفی چطور با شما تماس گرفت
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/12/12
نه انتقادش کار درستیه نه تحمیل به باورش، از نظر علمی انرژی از بین نمیره درسته ولی این که آن ها بتوانند فکر بکنند اشتباهه چون مغزی ندارند که بتوانند با آن فکر کنند، ولی در کل مطلب جالبی بود
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1398/02/26
من چند وقت میشه که گاهی دور خودم مثلا وقتی روی مبل نشستم و دارم برنامه میبینم یا با مبایلم کار میکنم بوی عطری به مشامم میرسه و نمیتونم منشا این بوی خوب را پیدا کنم. نه گل و گیاهی نه اسپری اتوکلنی نه توی راه پله ها نه از پنجره نه بوی شامپو و صابون حمام. گاهاً بارها اما نه هر روز، برای یک ربع تا نیم ساعت میتونم این بو را حس کنم و واقعا نمیدونم از کجاس.
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/03/03
سلام من دنبال این چیزا نمیرم اما ایندفعه مجبور شدم چون یه نفر بمن نه ساله گفت تا دوساله دیگه می میری وامروز شب قدر یعنی دیشب تو خواب بهمگفت امشب یه نفر سرتو میبره برام دعا کنید
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1398/09/10
به نظرم چرت روح من اصلا به روح اعتقادی ندارم ولی خیلی دوست دارم ببینم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج