خانه خالي 7 هزار مدير دولتي در يک روستاي شمال!
۶۰۶۱۷۴
۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
۱۰۶۷۴ 
خبر، شوك‌آور و ننگ‌آور است؛ مديران ارشد دولتي و از جمله مديراني كه بايد ناظر بر منابع طبيعي و زمين‌خواري باشند، متهم اصلي نابودي خطه شمال كشورند.
روزنامه جوان: خبر، شوك‌آور و ننگ‌آور است؛ مديران ارشد دولتي و از جمله مديراني كه بايد ناظر بر منابع طبيعي و زمين‌خواري باشند، متهم اصلي نابودي خطه شمال كشورند.
 
خانه خالي 7 هزار مدير دولتي در يک روستاي شمال!خبر، شوك‌آور و ننگ‌آور است؛ مديران ارشد دولتي و از جمله مديراني كه بايد ناظر بر منابع طبيعي و زمين‌خواري باشند، متهم اصلي نابودي خطه شمال كشورند. آنان براي خودشان در بكرترين نقاط شمال زمين را مي‌خورند و ويلا مي‌سازند. پرونده‌اي كه دو سال پيش در مجلس باز شد و سربسته درباره آن صحبت به ميان آمد، حالا با عدد و رقم بازتر شد. نماينده آمل مي‌گويد در گردنه حيران 38 ويلا به 500 ويلا رسيده و در روستاي زيارت گرگان كه كلاً شش خانه وجود داشته است 7 هزار ويلا ساخته‌اند! چه كساني؟ مديران ارشد كشور!

حالا اين پرونده در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي باز است اما اگر نتوانيم اين ويلاها را بر سر مديران فاسد و زياده‌خواه كشور خراب كنيم، بدانيم كه قافيه را به مفسدان باخته‌ايم.

از بين رفتن اراضي جنگلي و كشاورزي و توسعه ساخت‌وساز سبب شده است تا ويلا‌هاي رنگارنگ به جاي اين اراضي سبز شود.  روند ساخت‌وساز‌هاي غير‌مجاز از يكسو سبب افزايش پرونده‌هاي قضايي شده و از سوي ديگر تبديل و تغيير كاربري اراضي ملي لطمه بسياري به سرمايه‌هاي ملي زده است.

در حقيقت برخي از افراد و دستگاه‌ها با استفاده از خلأ‌هاي نظام اداري و با دور زدن دستگاه‌هاي نظارتي با تثبيت تخلفات خود به سرمايه‌هاي نجومي دست يافته‌اند. در اين خصوص نماينده مجلس دهم گفت: اكثر زمين‌خواري‌ها در مناطق روستاي زيارت و گردنه‌حيران از سوي منابع طبيعي و دستگاه‌هاي نظارتي صورت گرفته است.
 
سازمان منابع طبيعي، متهم اول در زمين‌خواري
 
نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي  اما درباره زمين‌خواري در استان گيلان می‌گوید: تعداد خانه‌هاي مسكوني در گردنه حيران از 38 به بيش از 500 خانه افزايش پيدا كرده است و متأسفانه ساخت‌و‌سازهاي بسياري از سوي مسئولان و مديران ارشد كشوري در اين منطقه انجام شده است؛ يا در روستاي زيارت استان گلستان شش خانه به 7 هزار خانه افزايش پيدا كرده است!  اكثر زمين‌خواري‌ها در اين مناطق از سوي افرادي انجام شده كه ناظر بر امور زمين هستند!
 
به عنوان مثال از طرف سازمان منابع طبيعي يا دستگاه‌هاي نظارتي زمين‌خواري‌ها صورت گرفته، اين در حالي است كه اين نهادها بايد با تصرفات برخورد كنند.   يوسفيان‌ملا با انتقاد از اينكه به اين مسائل هنوز رسيدگي نشده است، می‌گوید: اين پرونده‌ها مربوط به دوره گذشته مجلس است، گزارش‌هاي مطرح شده، اما اقدامي اساسي در جهت تعيين تكليف آنها انجام نشده است؛ البته در گردنه حيران پس از ارائه گزارش تخريب‌ها و قلع و قمع‌هايي صورت گرفت، اما عملاً هيچ اتفاقي رخ نداده است.  
 
اين نماينده مردم در مجلس دهم افزود: مردم انتظار دارند كه اگر دستگاه‌هاي نظارتي و صاحبان‌اختيار اين اراضي اقدام به زمين‌خواري كردند، برخوردهاي اساسي با آنها صورت گيرد، ضمن اينكه قوانين در اين حوزه از كارايي لازم برخوردار است، اما مسئولان توجهي به مسائل ندارند.
 
اجراي كند قانون حدنگار زمينه‌ساز زمين‌خواري
 
مهاجرت معكوس از شهرها به مناطق خوش و آب و هوا توسط افراد ثروتمند از يكسو و ناكارآمدي و همراهي برخي دستگاه‌هاي مسئول بحث‌هاي زمين‌خواري را به معضلي تبديل كرده است كه رسيدگي به آن سال‌ها زمان و صرفه هزينه لازم دارد .   
 
در حالي كه اراضي و منابع ملي در بحث زمين‌خواري توسط افراد و برخي دستگاه‌ها با تغيير كاربري به تاراج مي‌رود مي‌توان گفت كه مجموعه‌اي از افراد مسئول و سوءاستفاده‌كننده با بهره‌گيري از رانت و بوروكراسي اداري عملاً قانون را دور   و با بهره‌گيري از حفره‌هاي قانوني دست به تاراج بيت‌المال زده‌اند.
 
در اين زمينه نبود سند مالكيت، ارائه خدمات به ساخت‌وسازي‌هاي غير‌مجاز و برخورد قاطع نكردن با متجاوزان به بيت‌المال سبب شده است تا زمين‌خواري با امضا‌هاي طلايي گسترش يابد.
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1396/07/05
با سلام خدا را شکر بعد از مدتها رسانه ها زمیخواران اصلی را بیان کردند بله کسانی که پستهای مدیریتی میگیرند در بهترین جا برای خود و همدستانشان زمین منابع طبیعی را تصاحب میکنند تا بعد از افتادن آبها از آسیاب یا از زمان مدیریت از آنجا برای خوشگذرانی خود استفاده کنند مردم عادی در از بین بردن منابع طبیعی به شکل گسترده نقشی ندارند و خانه هایی که هر چند به عنوان زمیخواری توسط بلدوزر آوار میشود مال بد بختها می باشد نه این آقایان مدیر ها ...
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1396/07/05
هزاران هزار پس معلومه خبر نداری :
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1396/07/05
ما محتاج یه خونه هستیم بعدا دولت مردا .. 7هزار خانه خالی فقط واسه عشق وحالشون دارن ..... ببینید خدایی ماها چقدر بدبختیم .؟
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1396/07/05
در روستای زیارت گرگان ویلاهای 7 طبقه ساخته شده است!!! در صورتیکه در سطح شهر گرگان به ندرت ساختمان هایی بلندتر از 4 یا 5 طبقه پیدا می کنید. چه کسانی به این ویلاسازان چنین مجوزهایی می دهند؟! تمام بافت محلی روستا از بین رفته است. سازمان های مربوطه باید شرم کنند.
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1396/07/05
چیزی جز آفرین می توان گفت ؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1396/07/05
باید قاطعانه برخورد بشه.
چون عواقب طولانی مدت این ساخت وسازها بدتر از تخریب این ساختمانهاست.
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1396/07/05
میدونید این 7هزار خانه از صدقی سریه شهیداست شما هم خوب جوابشونو میدید .......
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1396/07/05
نه فکر کنم مقصر مردم عادی هستن اشتباه میکنین جان من دوباره بررسی کنین
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/07/05
از پول بیت الماله دیگه بزار خوش باشن ولی به ما برسه حروم میشه جیز میشه
United States
18:52 - 1396/07/05
فساد از این حرفها گذشته باید اولین اختلاس کنده که123مرلیارد تومان سرقت کرد وبه دلیل وجود اخوی دوران زندان را به عنوان مامور خرید زندان دراروپا سپری کرد اگر اعدام میشد مملکت به این روز نمی افتاد ممتاسفانه الان گر حکم شود که دزد گیرند درحکومت باید هر انکه هست گیرند
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1396/07/05
من یه شش ماه پیش درباره با این موضوع پست گذاشته بودم و گفتم که مردم این قدرت رو ندارند که جنگلها را تصاحب ودرختان راقلع وقمع کنند بلکه خود مسولینی هستند که دست اندرکارهستند حالا به حرف من رسیدید اینم سندش،درجاده فیروزکوه روستای پشت کل یه مدیری که میشناسمش،هشت هکتار اره هشت هکتار جنگل رو صاف کرده،بعد اول درمتراژهای سه هزار متری چند پلاک رو داده به مسولین مثلا وزیرنیرو،اموزش وپرورش،فلان سرداروغیره بعد از بخشیدن حدودا دو هکتار،حالا آمده پلاک بندی کرده،از 400مترتا600متر داره از پنج سال پیش تاحالا که این پستو میزارم داره میفروشه،از متری30000تاالان180000،جالبه خودش معاون وزیره،حالا ما مردم ساده لوح گول حرفهای اینارو میخوریم،اینا کشورروارث باباشون میدونند،خدا پدر وپسر را بیامرزد،اگر خوردندحداقل نابود نکردند
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1396/07/06
چه عجب؟ یعنی ما داریم متن را درست میخونیم؟ باورمون بشه بر علیه مسئولین نوشتین؟ بله خودتون دارین میگین مدیران.اینا این کار رو تو 4 سالی که مهلت دارن نکنن کی بکنه؟ آیا من و شماء بدبخت و بیچاره جرات همچین کازی رو دازیم؟ جدالاجدمون تو شمال زندگی میکنیم و جرات رفتن حتی به تفربح جنگل رو نداریم تا چه برسد بیائیم آنرا تصاحب کنیم حالا بیائید و ببینید چه ......... بیخود نبود از قدیم گفتن خودم کردم که لعنت بر خودم باد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج