چند زائر در روز عاشورا در کربلا بودند؟
۶۰۷۷۳۴
۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
۱۱۳۹۱ 
فرماندهی «علیات الفرات الاوسط» اعلام کرد که کربلا در عاشورای امسال، میزبان شش میلیون زائر عراقی و 400 هزار زائر خارجی بود.
خبرگزاری فارس: سرتیپ ستاد «قیس المحمداوی» فرمانده عملیات «الفرات الاوسط» آمار جدیدی از زائران عاشورای حسینی اعلام کرد.

به گزارش شبکه خبری الفرات، این مقام عراقی اعلام کرد که شش میلیون زائر از شهرهای مختلف عراق و 400 هزار نفر از کشورهای اسلامی در روز عاشورا در کربلاء عزاداری کردند.

بنا بر این گزارش، المحمداوی در کنفرانسی خبری اعلام کرد که «تعداد زائرانی که در روز دهم محرم در کربلا زیارت کردند، بالغ بر شش میلیون از کشور عراق و 400 هزار نفر از کشورهای عربی و غیرعربی ثبت شده است».

به گفته این مقام عراقی، نیروهای الحشد الشعبی قبل و حین و بعد از این مناسبت، تدابیر امنیتی را انجام می‌دهند تا زائران به سلامت بازگردند.

این فرمانده عراقی همچنین خبر داد که در منطقه‌ «کیلومتر 160» در مرز الانبار با کربلاء در عملیات پیشدستانه هوایی و زمینی 21 فرد انتحاری کشته شدند.

امروز عتبه حسینی اعلام کرده بود که تعداد زائرانی که در مراسم سنتی «رکضة‌ طویریج» (هروله هنگام عزاداری) در روز عاشورا شرکت کردند، به بیش از سه میلیون نفر رسید.

عتبه حسینی در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که «خیابان‌های بخش قدیمی کربلا و اطراف آن به علاوه حرم عباسی و حسینی (علیهما السلام) مملوء از جمعیت پرشوری بود که مراسم عزاداری و همچنین رکضة طویریج را بر پا کردند»
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج