تجمع مال‌ باختگان کاسپین در بلوار کشاورز
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۰۹۶۰۶
۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
۶۷۰۰
بیشتر از دو هفته است که هر روز تا پس از غروب و هنگام تاریکی جلوی ساختمان مرکزی قوه قضائیه تحصنی برقرار است. صبح که می‌آیید مردمانی را می‌بینید که با فلاکس چای، با قرآنی در دست یا کتاب، روی موکت یا روزنامه یا زیراندازی نشسته‌اند.
روزنامه شرق: بیشتر از دو هفته است که هر روز تا پس از غروب و هنگام تاریکی جلوی ساختمان مرکزی قوه قضائیه تحصنی برقرار است. صبح که می‌آیید مردمانی را می‌بینید که با فلاکس چای، با قرآنی در دست یا کتاب، روی موکت یا روزنامه یا زیراندازی نشسته‌اند. بالای سرشان یا جلوی پایشان مجموعه‌ای از پلاکاردها وجود دارد. با خواندن نوشته‌ها خیلی زود درمی‌یابید که از سرمایه‌گذاران مؤسسه مالی کاسپین هستند. همان‌هایی که اعتماد کردند و مبالغی را که داشته‌اند در این مکان که مجوز بانک مرکزی را داشته گذاشته‌اند تا بتوانند برای خود کمک‌خرجی داشته باشند.

بین آنها افرادي از طبقه‌های مختلف وجود دارد؛ معلمی که دریافتی خود را پس از بازخرید در اینجا گذاشته است. مادری که ارث و میراث به‌جامانده از همسرش را سپرده‌گذاری کرده تا بتواند هم خرج فرزندانش را بدهد هم سرمایه سالیان زندگی‌شان دچار مشکل نشود، دیگری اما ماجرایش دردناک‌تر است؛ خانمی که می‌خواهد سپرده‌اش را دریافت کند تا برای خرج بیماری فرزندش را روانه کشورهای دیگر کند.
 
وقتی پلاکاردها را بخوانید، درخواست‌هایشان از مسئولان بیشتر بر مبنای حمایت از آنان و بازگشت سرمایه‌شان است. روی یکی از آنها نوشته شده است کسر ١٠ درصد از اصل سرمایه و کم‌کردن سود بانکی از میانه ٩٤. فقط حساب کنید ٥٠‌ میلیون آن زمان را که با اعتماد در سپرده قرار گرفته و اکنون حداقل ٢٠ -٢٥ درصد آن کسر شده و قرار است دریافت شود. مال‌باختگان کاسپین از مردم و عابران درخواست کرده‌اند صدای آنان باشند. از قوه ‌قضائیه درخواست دارند از آنها حمایت کند. به بانک مرکزی یادآوری می‌کنند که مگر با اجازه و حمایتش این مؤسسه آغاز به کار نکرده است؟
 
در بین افراد مال‌باخته کاسپین هستند کسانی که همه دارایی خود را بربادرفته می‌دانند، اما انگار مسئولان همه آنان را صاحبان مبالغی پول اضافی می‌دانند که ازدست‌دادنش هیچ آسیبی به آنها نمی‌زده است. آنان در این دو هفته هر روز ساعات زیادی از وقت خود را در بلوار کشاورز می‌گذرانند، به امید رسیدگی. هر روز خبری از وضعیت آنها شنیده می‌شود، اما آن‌قدر امیدواری‌های الکی به آنان داده شده که شاید کمتر بتوانند باور کنند مثلا ایسنا دیروز خبر داد که پیگیری آخرین وضعیت حساب‌های کاسپین از مسئولان مربوطه از این حکایت داشت که دستور رفع انسداد حساب‌ها از سوی قوه قضائیه به دادگستری‌ها و محاکم کل کشور ابلاغ شده و شعب قضائی در تهران و شهرستان‌های مربوطه در حال صدور نامه برای رفع مسدودی هستند.
 
از این رو احتمال می‌رود در یکی، دو روز آینده همه حساب‌های کاسپین آزاد شود. درخواست شده که سپرده‌گذاران صبور باشند، امید داده شده که بعد از طی روال قانونی درباره ادامه تعیین‌ تکلیف حساب‌ها تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی خواهد شد؛ اما اعلام نشده که واقعا کی و چگونه این مسئله حل خواهد شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1396/07/13
باسلام مگرپولی دربانک ازشب تاصبح بچه میزاد یا کار می کند که میخوان سود بدن یا سود بگیرن تمام این پولها باید در زمینه کار و تولید بصورت قرض الحسنه باشد تا جوانان بی کار دارای کارشن وتولید ملی زیادشه یک درهم ربا برابر است با هفتادبار....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
اخه تقصیر این بیچاره ها چیه...بانک بعنوان وکیل و سرمایه گذار کلان باید از این منابع استفاده کنه و در صدی از سود رو هم به اینها بپردازه...متاسفانه برنامه های اشتباه و مدیریت ناکارامد اقای سیف قدرت استفاده از این فرصت نداره و سردر گم شده...مطمئن باشید بانک های دولتی هم بزوری ورشکست خواهند شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر