شیرینی برای بچه‌ها خوب است!
۶۱۰۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۷
۲۰۹۸۲
نتایج عجیب یک تحقیق
این یكی از عجیب‌ترین ادعاهایی است كه ظاهرا تناقض زیادی با ده‌ها سال تحقیقات متخصصان تغذیه دارد اما دانشمندان معتقدند خوردن شیرینی از چاق شدن كودكان در آینده پیشگیری مي‌كند.
برترین مجله اینترنتی ایران


كودكانی كه به‌طور مرتب شكلات و دیگر انواع شیریني‌ها را مي‌خورند با احتمال كمتری در زندگی آینده دچار اضافه وزن مي‌شوند. با وجود آن‌كه باور این موضوع سخت است اما مطالعات نشان داده این كودكان با احتمال 22 درصد كمتر ممكن است به بیماري‌های قلبی و بافت‌های چربی اضافه در بدن‌شان دچار شوند.مطالعات بیشتر نشان مي‌دهد میزان پروتئین‌هایی كه باعث بروز بیماري‌های قلبی مزمن مي‌شوند در بدن كودكان علاقه‌مند به شیرینی كمتر از دیگران است.

مصرف این مواد غذایی فعالیت بدنی كودكان را هم افزایش مي‌دهد زيرا دانشمندان متوجه شدند كودكان علاقه‌مند به مصرف شیرینی بیشتر از تمام دوستان خود مي‌دوند، بازی مي‌كنند و تحرك بدنی دارند.

البته باید به كودكان یاد داد كه شیریني‌ها را در اندازه‌های كوچك‌تر مصرف كنند و همچنین هر روز به سراغ خوردن شیرینی و شكلات نروند. كودكانی كه با این شیوه تغذیه شوند از سنین پایین قوانین درست مصرف غذا را آموزش مي‌بینند و بهتر مي‌توانند اشتهای خود را كنترل كنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج